Nasze recenzje

Lenovo Yoga Pro 7i (2023) vs MacBook Air (2022): Który jest najlepszy?

Lenovo właśnie wypuściło zupełnie nową partię laptopów, w tym najnowszy Yoga Pro 7i. Ale czy może się on równać z tym, co już jest na rynku?

Oferta laptopów od wielu firm jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Najnowszą zapowiedzianą maszyną do tworzenia treści jest Lenovo Yoga Pro 7i, która ma być dostępna na początku kwietnia 2023 roku.

Ale czy Lenovo Yoga Pro 7i jest naprawdę tego wart, skoro inne urządzenia są już dostępne na rynku? Zamierzamy sprawdzić, jak to urządzenie wypada w porównaniu z królem laptopów, MacBookiem Air M2 (2022). Urządzenie Apple zdołało zdobyć miejsce w naszym upragnionym zestawieniu najlepszych laptopów 2023 roku, dając Lenovo Yoga Pro 7i ostrą konkurencję.

Czytaj dalej, aby zobaczyć niektóre z kluczowych różnic między tymi urządzeniami, abyś mógł zdecydować, które z nich wyjdzie zwycięsko.

Apple Silicon vs Nvidia RTX

MacBook Air wyposażony jest w układ Apple Silicon, a dokładniej chipset M2, z dwoma wariantami w ofercie: 8-rdzeniowym procesorem CPU i 8-rdzeniowym GPU lub 8-rdzeniowym procesorem CPU i 10-rdzeniowym procesorem CPU. Z naszego doświadczenia z tym laptopem wynika, że układ M2 z łatwością radzi sobie z edycją 4K w programach takich jak Adobe Premiere Pro i Apple Final Cut Pro. Football Manager 2022 działał jak marzenie, pomimo tego, że jest to tytuł notorycznie obciążający procesor.

Wszystko to sprawia, że MacBook Air M2 jest świetnym urządzeniem zwiększającym produktywność, które nadaje się również dla początkujących twórców, a jego potężne podzespoły wewnętrzne sprawiają, że jest to tak wszechstronna maszyna.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Nie byliśmy jeszcze w stanie w pełni przetestować Yoga Pro 7i, ale wiemy, że można go wyposażyć w procesor Intel Core i5-13500H lub i7-13700H. Ten procesor Raptor Lake powinien zapewnić szybką wydajność i pozwolić użytkownikom z łatwością angażować się w zadania związane z produktywnością. Karta graficzna jest nieco bardziej imponująca, z wyborem między Nvidia GeForce RTX 3050 lub GeForce RTX 4050.

Te opcje GPU powinny zapewnić Yoga Pro 7i wystarczającą moc do uruchamiania niektórych współczesnych gier, a także pośrednich zadań związanych z tworzeniem treści, takich jak edycja wideo 4K i zdjęć. Będziemy musieli poczekać do naszej pełnej recenzji, aby przekonać się, czy może on konkurować z MacBookiem Air M2, ale wygląda na to, że jest rywalem.

MacBook Air jest lżejszy i cieńszy

Lekkość i smukłość jest jedną z największych zalet MacBooka Air, czyniąc go idealnym urządzeniem w podróży bez utraty mocy. MacBook Air M2 waży zaledwie 1,24 kg, co czyni go niezwykle lekkim, o grubości zaledwie 1,13 cm.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Lenovo Yoga Pro 7i nie ma nic do powąchania pod względem niewielkich rozmiarów, ale jest odrobinę większy niż jego rywal Apple. Ten laptop waży zaledwie 1,49 kg i ma grubość 1,56 cm. Niemniej jednak, Yoga Pro 7i powinna nadal być świetnym przenośnym laptopem i nie być zbyt uciążliwa podczas dłuższych podróży. Jeśli szukasz najlżejszego i najcieńszego laptopa, MacBook Air M2 jest najlepszym rozwiązaniem.

Yoga Pro 7i jest bardziej przystępna cenowo

Apple słynie z wysokich cen, więc nie jest zaskoczeniem, że Lenovo Yoga Pro 7i jest bardziej przystępną cenowo opcją. Nie znamy jeszcze dokładnych cen laptopa Lenovo w Wielkiej Brytanii i Ameryce, ale wiemy, że jego cena początkowa wynosi 1099 euro.

To czyni go znacznie bardziej przystępnym cenowo niż MacBook Air M2, którego cena początkowa wynosi 1 249 GBP / 1 199 USD / 1 499 EUR za najbardziej podstawowy wariant M2acja. Ceny Yoga Pro 7i będą zależeć od wyposażenia wewnętrznego, ale prawdopodobnie będą tańsze niż MacBook Air M2, zwłaszcza jeśli zamierzasz zainwestować w topowy model M2 oferowany przez Apple.

MacBook Air osiąga maksymalną częstotliwość 60 Hz

Jedną z największych bolączek MacBooka Air było to, że pozostał przy tym samym panelu IPS LCD, co jego poprzednik, MacBook Air M1 (2020). Nie przeszedł na technologię adaptacyjnej częstotliwości odświeżania 120 Hz ProMotion, którą można znaleźć w niektórych innych urządzeniach Apple, pozostając przy standardowym wyświetlaczu 60 Hz.

Źródło zdjęcia (Zaufane recenzje)

Tymczasem Yoga Pro 7i oferuje częstotliwość odświeżania 120 Hz. Wyższa częstotliwość odświeżania zużywa więcej baterii, jednak sprawia, że przewijanie dokumentów i angażowanie się w intensywne aplikacje jest znacznie płynniejsze, ponieważ ekran odświeża się znacznie częściej. Wyższa częstotliwość odświeżania zużywa jednak więcej baterii. Ekran ma również rozdzielczość 3K i jasność 400 nitów, dzięki czemu jest bardziej niż użyteczny dla twórców, którzy chcą pracować w aplikacjach takich jak Photoshop czy Lightroom.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej