Nasze recenzje

Lenovo Yoga Pro 9i vs MacBook Pro (2023): Co wybrać?

Najnowsze podzespoły do laptopów od Intela i Nvidii zachęciły marki do stworzenia stosunkowo cienkich i lekkich maszyn, które oferują mnóstwo mocy – Lenovo Yoga Pro 9i to najnowszy model, który może stawić czoła MacBookowi Pro.

Laptopy z połączeniem wysokowydajnych procesorów Intel i układów graficznych Nvidia nie są niczym nowym, zwłaszcza jeśli chodzi o maszyny do gier. Jednak w 2023 roku marki ponownie skupiają się na umieszczaniu tych komponentów w smuklejszych i bardziej stylowo wyglądających laptopach. Jest Samsung Galaxy Book3 Ultra, a teraz mamy Lenovo Yoga Book Pro 9i.

Mamy pełną recenzję MacBooka Pro (2023) na stronie, a także praktyczne wrażenia z Lenovo Yoga Pro 9i z pełną recenzją, która pojawi się w nadchodzących tygodniach. Na razie zobaczmy, jak wypadają one pod względem specyfikacji, z odrobiną naszych doświadczeń z najnowszym wysokiej klasy kreatywnym laptopem Apple i wczesnymi przemyśleniami na temat nowego rywala Lenovo.

Lenovo Yoga Pro 9i jest tańszy, tak jakby

Istnieje ogromna różnica w cenie początkowej, a Lenovo Yoga Pro 9i zaczyna się od 1699 euro zarówno za model 14-calowy, jak i 16-calowy. Niestety, nie poznaliśmy jeszcze brytyjskich cen nowego laptopa Lenovo. Dla porównania, 14-calowy MacBook Pro zaczyna się od 2399 € (2149 £) i 2999 € (2699 £) za 16-calowy.

Jednak dużym zastrzeżeniem jest to, że nie otrzymaliśmy jeszcze informacji o cenach poza modelem podstawowym dla maszyn Lenovo i można oczekiwać, że ceny znacznie wzrosną, gdy przejdą z podstawowego modelu Intel Core i5-13505H, Nvidia RTX 4050, 16 GB pamięci RAM, 512 GB SSD i wyświetlacza LCD. Na wyższym poziomie można uzyskać specyfikację do Core i9-13905H, RTX 4070, 64 GB pamięci RAM, 1 TB SSD i panelu Mini LED.

Lenovo Yoga Pro 9i

Najwyższa specyfikacja to miejsce, w którym spodziewalibyśmy się zobaczyć konkurenta bardziej zgodnego z wydajnością oferowaną przez modele MacBook Pro M2 Max. Niemniej jednak nadal będziesz w stanie uzyskać podstawowe urządzenie Lenovo za znacznie niższą cenę niż podstawowy 14-calowy MacBook Pro. Przekonamy się, czy różnica stanowi dobry stosunek jakości do ceny, gdy dostaniemy w swoje ręce Lenovo Yoga Pro 9i do naszej pełnej recenzji.

MacBook Pro oferuje najwyższą wydajność, nawet po odłączeniu od zasilania

Będziemy to powtarzać przez jakiś czas: MacBook Pro ma ogromną przewagę nad laptopami z systemem Windows pod względem wydajności po odłączeniu od zasilania. Na baterii kreatywne maszyny Apple w dużej mierze działają tak samo, jak podczas ładowania, podczas gdy mocniejsze laptopy z systemem Windows odnotowują znaczny spadek, gdy nie są podłączone do zasilania. Będziemy musieli wstrzymać się z pełną oceną do czasu naszej pełnej recenzji, ale bardzo spodziewamy się, że to samo będzie dotyczyło Lenovo Yoga Pro 9i.

Jeśli chodzi o baterię, istnieje szeroki zakres możliwości wydajnościowych, które oba te urządzenia mogą zaoferować ze względu na gamę modeli i lukę mocy między wersją podstawową, a najwyższą wersją. Spodziewalibyśmy się, że bezpośrednia konfrontacja między wersjami o najwyższej specyfikacji tych urządzeń doprowadziłaby do niewielkiego zwycięstwa po stronie MacBooka Pro, ale wstrzymamy się z ostateczną oceną, dopóki nie będziemy mieli okazji przeprowadzić testów porównawczych.

Lenovo ma po swojej stronie potęgę gier Windows

Oprócz samej wydajności, potężne laptopy z systemem Windows nadal mają atut przeciwko MacBookowi Pro, a jest nim świetny dostęp do gier. Niezależnie od specyfikacji Yoga Pro 9i, którą wybierzesz, otrzymasz układ graficzny, który może grać w szeroką gamę dostępnych obecnie gier. TDostępne opcje dla Lenovo to Nvidia GeForce RTX 4050, RTX 4060 lub RTX 4070, wraz z najnowszymi układami Intela 13. generacji z serii H.

Wydajność w grach jest główną atrakcją, ale oczywiście korzystanie z systemu Windows oznacza, że możesz zdobyć wszystko, co chcesz, ze Steam, Epic Games, Ubisoft Connect, aplikacji Xbox PC i innych dostępnych w systemie operacyjnym.

MacBook Pro (2023)

Oba wyświetlacze wykorzystują technologię Mini LED

Niektóre z nich mogły zostać wydane w 2022 roku, ale biorąc pod uwagę ich powszechne zastosowanie w urządzeniach, które trafiają na półki sklepowe w tym roku, można śmiało powiedzieć, że rok 2023 jest rokiem laptopów z wyświetlaczem Mini LED.

Mini LED wykorzystuje mniejsze diody LED niż typowy panel LED, oferując więcej stref przyciemniania, a w rezultacie lepszy kontrast i poziomy czerni.

Panel Mini LED firmy Apple, który nazywa Liquid Display XDR, ma rozdzielczość 3456×2234 dla laptopa 16,2 cala i 3024×1964 dla laptopa 14,2 cala. Maksymalna typowa jasność wynosi 500 nitów i aż 1000 nitów dla treści HDR. Częstotliwość odświeżania również wzrasta do 120 Hz, wykorzystując technologię ProMotion firmy Apple. Pomijając wcięcie, w naszej recenzji pokochaliśmy ten mocny i absurdalnie jasny wyświetlacz.

Po praktycznym zapoznaniu się z Lenovo Yoga Pro 9i, odeszliśmy z silnym pierwszym wrażeniem. Jego wyświetlacz Mini LED oferuje rozdzielczość do 3072×1920 w wersji 14,5-calowej i 3200×2000 w wersji 16-calowej. Widzieliśmy 16-calową wersję i wynik był niezwykle jasny i bogaty, ale będziemy potrzebować więcej czasu z maszyną, aby w pełni ją ocenić. Panel Mini LED jest również wyposażony w częstotliwość odświeżania 165 Hz w obu modelach. Kolejny haczyk w kolumnie „Pro” dla graczy patrzących na nowe Lenovo.

Wyświetlacz Mini LED jest opcjonalny dla Yoga Pro 9i, co czyni go kolejnym dodatkowym kosztem do rozważenia. Zwykła wersja LCD oferuje jednak tę samą rozdzielczość i specyfikację odświeżania.

Yoga Pro 9i jest cięższa i grubsza

Przełamując współczesną konwencję, modele MacBook Pro faktycznie stały się grubsze, gdy Apple zmodernizowało projekt w 2021 roku. Niemniej jednak oba modele profesjonalnych laptopów Apple są cieńsze i lżejsze niż najnowsza maszyna Lenovo.

Najcięższym i najgrubszym MacBookiem Pro jest 16-calowy model M2 Max, który waży 2,2 kg i ma 1,68 cm grubości. 16-calowy Lenovo Yoga Pro 9i waży 2,23 kg i mierzy 1,82 cm. Nie jest to duża różnica, ale 16-calowy MacBook Pro jest daleki od najmniejszej i najlżejszej maszyny, więc każdy postęp w tym zakresie oznacza, że powinieneś wziąć pod uwagę obciążenie pleców, jeśli transportujesz którąkolwiek z tych maszyn na co dzień.

Najmniejsze dostępne wersje tych maszyn to 14,5-calowy Lenovo o wadze 1,65 kg i grubości 1,69 cm oraz 14,2-calowy MacBook Pro M2 o wadze 1,6 kg i grubości 1,55 cm. Tak więc Apple wygrywa we wszystkich kategoriach.

Wczesny werdykt

Pomimo prawdopodobieństwa, że te urządzenia będą miały porównywalną surową wydajność, są to bardzo różne laptopy i będziesz miał inną perspektywę w zależności od obciążenia pracą

MacBook Pro (2023) to doskonały laptop dla twórców, który błyszczy w podróży, oferując podobną wydajność z dala od gniazdka. Lenovo Yoga Pro 9i powinien być również mocną opcją dla twórców z układem graficznym Nvidia. Preferencje dotyczące systemów Windows i MacOS mogą zadecydować o podjęciu ostatecznej decyzji. Na pierwszy rzut oka MacBook Pro może mieć przewagę, ale nasze testy Yoga Pro 9i może opowiedzieć inną historię.

Główną cechą Yoga Pro 9i w porównaniu do MacBooka Pro (2023) jest granie, więc jest to łatwy wybór, jeśli jesteś zapalonym graczem, który chce stylowej maszyny z bujnym wyświetlaczem, która może również wykonywać kreatywne obowiązki.

Może ci się również spodobać

Read More