Nasze recenzje

Mikroprocesor o niskim zużyciu energii może umożliwić stosowanie przycisków półprzewodnikowych w iPhonie 15 Pro

Według nowych doniesień, iPhone 15 Pro będzie wyposażony w półprzewodnikowe przyciski obsługiwane przez dedykowany mikroprocesor o niskim zużyciu energii.

Jeśli śledziłeś plotki dotyczące kolejnej dużej premiery telefonu Apple, prawdopodobnie słyszałeś sugestię, że iPhone 15 Pro będzie wyposażony w przyciski półprzewodnikowe. Innymi słowy, przyciski głośności, zasilania i wyciszenia nie będą się fizycznie poruszać, ale będą elektronicznie wyczuwać nacisk i będą polegać na haptycznym sprzężeniu zwrotnym, aby zapewnić wrażenie fizycznej reakcji.

To może rodzić pytanie: jaka będzie reakcja, gdy telefon nie będzie w ogóle zasilany, czy to dlatego, że jest wyłączony, czy nawet dlatego, że kończy mu się sok?

Według Macrumors, Apple poradzi sobie z tym problemem, wyposażając iPhone’a 15 Pro w dedykowany mikroprocesor o bardzo niskim zużyciu energii. Dzięki temu przyciski półprzewodnikowe będą mogły nadal działać nawet bez zasilania.

Warto zauważyć, że źródło tej plotki pochodzi z forów internetowych, najwyraźniej z bezpośrednim dostępem do członka zespołu programistów Apple. To samo źródło dostarczyło dokładnych informacji na temat funkcji Dynamic Island iPhone’a 14 Pro przed premierą. Sugerujemy więc, że w tym przypadku wymagana jest tylko niewielka szczypta soli.

Wygląda na to, że ten nowy mikroprocesor przejmie obsługę obecnego trybu super niskiego zużycia energii, który umożliwia zlokalizowanie iPhone’a za pomocą funkcji Znajdź mój przez maksymalnie 24 godziny po wyczerpaniu energii.

Wspomniany układ „natychmiast wyczuje naciśnięcia przycisków pojemnościowych, przytrzymania, a nawet wykryje własną wersję 3D Touch z nowym przyciskiem zwiększania / zmniejszania głośności, przyciskiem akcji i przyciskiem zasilania, gdy telefon jest martwy lub wyłączony”, według źródła.

Źródło twierdzi również, że Apple testuje dostarczanie informacji zwrotnych Taptic Engine nawet wtedy, gdy iPhone 15 Pro jest wyłączony – ale nie wtedy, gdy zabraknie mu energii. Trzymamy kciuki, że to się uda. Każdy, kto korzystał z iPhone’a SE, będzie wiedział, jak dziwnie jest „naciskać” półprzewodnikowy przycisk Home, gdy telefon jest wyłączony.

Wygląda na to, że Apple testuje dwie możliwości z tymi półprzewodnikowymi przyciskami – przycisk głośności, który dostosowuje głośność w zależności od nacisku i taki, który reaguje na przeciągnięcia.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej