Nasze recenzje

Motorola Razr (2023): Wszystko, co warto wiedzieć o składanym urządzeniu następnej generacji

Motorola Razr (2022) był mile widzianym uaktualnieniem z drogiego i słabo zasilanego Razr 5G, ale jeśli wierzyć plotkom, większe i lepsze rzeczy są na drodze z Motorola Razr (2023) w tym roku.

Przecieki i rendery wydają się sugerować dużą zmianę jest w sklepie dla Motorola Razr i jego zewnętrzny wyświetlacz w szczególności, z innymi sugerując uaktualniony model może być wydany w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jest również możliwe, że może zadebiutować jako uaktualniony Razr+ obok Razr (2022).

Z tym wszystkim, tutaj jest wszystko, co jest wiedzieć o rumoured Motorola Razr (2023) teraz, w tym data premiery i spekulacji cenowych, najnowsze plotki, a nawet rzeczywiste wyciekły zdjęcia clamshell składane.

Kiedy Motorola Razr (2023) zostanie wydana?

Rebooted Motorola Razr miał trochę niespójny harmonogram uruchamiania w ciągu ostatnich kilku lat.

Początkowa Motorola Razr została ogłoszona w listopadzie 2019 roku, druga generacja Razr 5G nastąpiła dość szybko we wrześniu 2020 roku, a następnie widzieliśmy trzecią generację Razr (2022) uruchomioną w sierpniu 2022 roku – w każdym razie w Chinach. Telefon ostatecznie wprowadzony w części Europy i Wielkiej Brytanii pod koniec 2022 roku, bez wydania w USA na kartach.

Chociaż to nie pozostawia nam wiele, aby przejść na, online szepty twierdzą, że możemy nie mieć zbyt długo czekać, aż zobaczymy next-gen Motorola Razr.

Głównym źródłem informacji na temat daty premiery Razr (2023) jest niezawodny leaker Evan Blass, znany również jako Evleaks na Twitterze. Oprócz wypuszczenia pierwszych wyciekłych renderów telefonu – więcej o tym za chwilę – leaker sugeruje, że nowy Razr może zostać ogłoszony już 1 czerwca 2023 roku.

MySmartPrice również rzucił swój kapelusz w ringu, po prostu sugerując, że telefon zostanie uruchomiony „później w tym roku”. Co czyni to bardziej interesujące jest to, że strona twierdzi, że nowy telefon będzie rzeczywiście dubbingowany Motorola Razr+ (2023) – może to sugerować, że Motorola myśli o utrzymaniu modelu 2022 w sprzedaży obok ulepszonego wariantu 2023?

Nie mamy tak długo, aby dowiedzieć się, czy plotki są prawdziwe …

Motorola Razr (2022)

Ile będzie kosztować Motorola Razr (2023)?

Nie ma żadnego słowa na temat tego, ile może kosztować tegoroczna Motorola Razr, ale możemy spojrzeć wstecz na poprzednie ceny, aby dać nam dobry pomysł – i wygląda to na dobrą wiadomość dla potencjalnych nabywców.

Podczas gdy druga generacja Motorola Razr 5G była drogim zakupem za £1,399, Motorola Razr (2022) spadła do znacznie bardziej kuszącego £949 – £50 mniej niż RRP Samsung Galaxy Z Flip 4, głównego konkurenta Razr na zachodnich rynkach.

Nie widzimy, że spada mniej w tym roku z spirali kosztów na całym świecie, ale oczekujemy, że cena będzie co najmniej utrzymana z 2023 wariantu.

Jedynym czynnikiem, który mógłby to skomplikować jest to, czy tegoroczna premiera rzeczywiście zostanie nazwana Motorola Razr+, jak sugeruje MySmartPrice. Jeśli ma to być model „plus”, to możliwe, że Motorola może zachować 2022 Razr w tej samej cenie podstawowej, podczas gdy ładowanie trochę więcej dla Razr+ – może coś bliżej starego £ 1,399 RRP.

Jest to z pewnością ciekawa myśl.

Najnowsze Motorola Razr (2023) plotki i przecieki

Mimo nic oficjalnego ze strony Motoroli, poznajemy co nieco na temat tego, czego możemy się spodziewać po Motorola Razr (2023) w postaci plotek, przecieków, renderów, a nawet realnych zdjęć clamshell foldable. Tak więc, bez dalszych ceregieli…

Unowocześniony wyświetlacz pokrywy

Leaker Evan Blass nie tylko teasował potencjalną czerwcową premierę Motoroli Razr (2023) – podzielił się również renderami nadchodzącego składaka, który wydaje się prezentować znacznie większy wyświetlacz pokrywy niż ten z Motoroli Razr (2022).

Zdjęcie: Evan Blass

Motorola Razr (2022) ma najszerszy wyświetlacz wokół mierząc w 2,4 cala, a Motorola pozwala na interakcję z całym systemem operacyjnym Android – w tym uruchomionych aplikacji – z tego zewnętrznego wyświetlacza. Jest to poręczne, ale jego rozmiar oznacza, że jest raczej ograniczona w tym, co może wyświetlić. To wszystko jest ustawione, aby zmienić, jeśli te rendery są prawdziwe.

Rendery pokazują wyświetlacz pokrywy, która zajmuje całą zewnętrzną powłokę Razr, być może mierząc w 3,6 cala lub więcej. To powinno dalej Motorola cel zapewnienia pełnego dostępu do systemu Android z wyświetlacza okładki i pomóc mu wyróżnić się z konkurencji składane.

Renderingi wydają się również pokazać, że kamery pokrywy porzucił podniesioną obudowę kamery wyspa i są teraz bezpośrednio osadzone w wyświetlaczu pokrywy. Jeśli nienawidzisz aparaty otwór-punch to prawdopodobnie będziesz nienawidzić tego też, ale myślę, że to wygląda dość futurystyczny.

Image: Evan Blass

Wyrafinowany design

Dzięki przeciekowi udostępnionemu przez 91mobiles, mamy nasze pierwsze spojrzenie na to, co twierdzi się, że jest Razr (2023) w rzeczywistych zdjęć.

Obraz: 91mobiles

Przyznaję, to nie jest najbardziej wyraźne, ale snap ujawnia nowy żywy różowy / czerwony wykończenie na zewnętrznej powłoki wraz z przeprojektowanym mechanizmem zawiasów, który wygląda trochę czystsze, i wydaje się sport większy wyświetlacz zewnętrzny zarysowany przez Evan Blass.

The Tech Outlook ma również udostępnione rendery nadchodzących składane, choć są one dość niskiej rozdzielczości w porównaniu do Evleaks obrazów. Rendery wydają się potwierdzać wszystko, co widzieliśmy do tego momentu, choć z jednym ciekawym tweak; nie wydaje się być wycięcie dla wewnętrznej kamery.

Image: The Tech Outlook

To może oznaczać jedną z dwóch rzeczy: Motorola całkowicie porzucił aparat selfie teraz, że zewnętrzny wyświetlacz jest wystarczająco duży dla selfies, lub będzie sport pod wyświetlaczem aparatu. Pierwszy może mieć sens, jeśli nie było dla połączeń wideo – że nadal nie będzie wielki na 3,6-calowy wyświetlacz – co prowadzi nas do przekonania, że może to być ten drugi.

Widzieliśmy inne firmy, w tym Samsung i jego Z Fold 4, eksperymentować z pod wyświetlaczem aparatów, choć jesteśmy jeszcze zobaczyć każdy, który dostarcza coś blisko do standardowego aparatu selfie w zakresie ogólnej jakości. Czy Motorola zmieni to z Razr (2023)? Miejmy nadzieję, że tak.

Wydajność i specyfikacja

Jak również dostarczanie low-res rendery tego, co jest twierdził, że jest Motorola Razr (2023), The Tech Outlook również dostarczone smattering specyfikacji, choć jeśli prawdziwe, to brzmi jak dziwny aktualizacji.

Po pierwsze, gniazdo twierdzi, że Razr (2023) będzie sport ten sam chipset Snapdragon 8+ Gen 1 jak w zeszłym roku modelu. Podczas gdy jest to nadal doskonale obsługiwać chipset, został uzurpowany przez szybsze Snapdragon 8 Gen 2 i, w zależności od tego, kiedy w tym roku uruchamia, może również mieć rumoured Snapdragon 8+ Gen 2 do konkurowania.

Ponownie, jedynym sposobem, że to ma sens jest, jeśli nowy model jest rzeczywiście Razr + – miałoby to nieco więcej sensu, gdyby pasowało do wariantu 2022, choć nie byłoby to zbyt kuszące, patrząc na szerszy rynek foldable. Jest też zupełnie możliwe, że to nieprawda i że w foldable zobaczymy nowszy chipset, ale na razie musimy poczekać i zobaczyć.

Gdzie indziej twierdzi się, że Razr (2023) może mieć identyczny 6.7-calowy 144Hz wyświetlacz OLED, wraz z podwójnymi tylnymi aparatami 64MP i 13MP oraz 32MP kamerą selfie. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy ten 32MP snapper znajduje się pod wyświetlaczem, czy też rendery są błędne.

Motorola Razr (2022)

Żywotność baterii

Jednym z potencjalnych obszarów zainteresowania jest żywotność baterii – nawet w porównaniu do stosunkowo małej baterii 3,500mAh w Razr 2022.

Według MySmartPrice, model 2023 Razr może przyjść z dość kompaktowym 2,850mAh baterii. To jest poważnie mały nie tylko w porównaniu do candybar flagowce, ale nawet konkurencyjnych foldables jak Galaxy Z Flip 4’s 3,700mAh i Oppo Find N2 Flip’s 4,300mAh, prowadząc nas do przekonania, że to po prostu nie może być w przypadku.

Co jest bardziej prawdopodobne jest to, że 2,850mAh bateria jest jednym z dwóch ogniw baterii ustawić do stosowania w telefonie. To nie znaczy, że druga komórka baterii będzie dopasować 2,850mAh z pierwszego ogniwa, ale to powinno miejmy nadzieję uzupełnić go przynajmniej być zgodne z 2022 modelu, jeśli nie coś bliżej Oppo Find N2 Flip do zasilania, że większy wyświetlacz zewnętrzny.

Warto zauważyć, że The Tech Outlook twierdzi, że Razr (2023) będzie miał nieco większą baterię 4,000mAh niż jego poprzednik, więc możliwe, że MySmartPrice dostał tylko połowę historii.

Będziemy nadal aktualizować tę historię, jak plotki powierzchni, więc sprawdź wkrótce po najnowsze na Motorola Razr (2023).

Może ci się również spodobać

Read More