Nasze recenzje

Najnowsza funkcja wyszukiwania Google to znak naszej nadchodzącej zagłady

Google dodaje ostrzeżenia o ekstremalnych upałach do wyszukiwarki, co jest groźnym znakiem tego, jak ludzkość będzie musiała dostosować się do wyniszczających skutków zmian klimatu.

Nowe ostrzeżenia będą się pojawiać, gdy użytkownicy będą wyszukiwać takie hasła jak „fala upałów” i będą prezentować użytkownikom informacje o tym, jak długo spodziewane jest utrzymywanie się wysokich temperatur, a także wskazówki, co zrobić, by zachować zdrowie i ochłodę.

Pixel 6a: 100 funtów zniżki i karta podarunkowa Currys o wartości 50 funtów

Currys oferuje smartfon Google Pixel 6a za 299 funtów. To oszczędność 100 funtów. ORAZ otrzymasz kartę podarunkową Currys o wartości 50 funtów.

  • Currys
  • 100 funtów zniżki plus karta podarunkowa o wartości 50 funtów
  • £299

Zobacz Deal

Akcja Google’a następuje po odnotowanych temperaturach, które zatarły wieloletnie rekordy w Wielkiej Brytanii i wielu innych miejscach zeszłego lata. 19 lipca ubiegłego roku temperatura uderzyła w 40,3 °C (104,5 °F) w Wielkiej Brytanii. Poprzedni rekord wynosił 38,7 °C (101,7 °F).

„Aby wypłynąć na powierzchnię autorytatywnych i pomocnych informacji w tych momentach, walcujemy nowe alerty o ekstremalnych upałach w Search w nadchodzących miesiącach” – ogłosił Google w dzisiejszym wpisie na blogu.

„Gdy ludzie będą szukać informacji o ekstremalnych upałach, zobaczą szczegóły dotyczące przewidywanego początku i końca fali upałów, wskazówki dotyczące zachowania zimnej krwi i związane z tym problemy zdrowotne, na które należy zwracać uwagę – wszystko to będzie wyraźnie wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Aby mieć pewność, że informacje są istotne i dokładne, współpracujemy z Global Heat Health Information Network (GHHIN).”

Google wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu AI, aby współpracować z miastami w celu rozwiązania problemu wysp ciepła, które oznaczają, że obszary miejskie często odczuwają ekstremalne temperatury bardziej… er… ekstremalnie z powodu struktur i dróg, które pochłaniają i ponownie emitują ciepło.

Jednym z rozwiązań jest zadaszenie drzew. Google twierdzi, że jego Environmental Insights Explorer łączy AI i zdjęcia lotnicze, które mogą pomóc miastom takim jak Austin w Teksasie w tworzeniu planów awaryjnych. Dzięki temu miasto nadało priorytet sadzeniu drzew w obszarach zagrożonych i zwiększeniu cienia przy wiatach przystankowych.

Inicjatywa ta została rozszerzona na 350 miast na całym świecie, co według Google może pomóc w stworzeniu chłodniejszego środowiska dla setek milionów ludzi.

Może ci się również spodobać

Read More