Nasze recenzje

Netflix pozwoli Ci używać iPhone’a jako kontrolera do gier

Netflix pracuje nad systemem, który pozwoli wykorzystać iPhone’a jako kontroler do gier w telewizji.

Gigant streamingowy w ostatnich latach wykonuje poważne ruchy w przestrzeni gier, ale do tej pory wszystkie jego zagrania były nastawione na gry mobilne. Obecne gry Netflix można grać tylko na urządzeniu z systemem iOS lub Android.

Jednym z łatwych sposobów na wypełnienie luki do pełnej gry w salonie byłoby po prostu hurtowe przeniesienie gier na telewizor i umożliwienie korzystania z urządzenia mobilnego jako kontrolera. To jest dokładnie to, co firma pracuje nad, według niedawnego raportu Bloomberg.

Contributor Steve Moser zamieścił kod z aplikacji Netflix iOS, który pyta „Gra na telewizorze potrzebuje kontrolera, aby grać. Czy chcesz użyć tego telefonu jako kontrolera do gry?”. Wydaje się jasne, że w niedalekiej przyszłości będziesz mógł grać w gry Netflix na inteligentnym telewizorze, używając iPhone’a jako kontrolera gier Netflix.

Netflix chce, aby gry były grywalne na każdym urządzeniu, zamieniając iPhone’a w kontroler do Netflixa uruchomionego na telewizorze. Kod ukryty w ich aplikacji na iOS: „Gra na Twoim telewizorze potrzebuje kontrolera, aby grać. Czy chcesz użyć tego telefonu jako kontrolera do gry?”. $NFLX cloud gaming wkrótce? https://t.co/ZPl5gyoKkQ pic.twitter.com/ilpSJjcxBG

– Steve Moser (@SteveMoser) March 30, 2023

Jeśli zastanawiasz się, jak Netflix może dostać powiedział gry do inteligentnego telewizora lub streaming box wyboru – większość z nich nie mają kotlety przetwarzania Apple TV 4K – to firma niedawno dalliance z cloud gaming może być kluczem.

Netflix niedawno twierdził, że „cloud gaming pozwoli nam zapewnić, że łatwy dostęp do gier na każdym ekranie i być bez tarcia i zapewnić dostępność do doświadczeń w grach”.

W październiku Netflix ogłosił, że chce uruchomić usługę gier w chmurze, aby rozszerzyć swój zasięg poza urządzenia mobilne do sfery „innych urządzeń, w których ludzie doświadczają Netflix.”

W tym czasie było trochę dyskusji na temat tego, czy oznacza to, że Netflix uruchomi własny kontroler Bluetooth, czy po prostu będzie wspierać istniejące modele. Oczywiście nie każdy abonent Netflixa ma urządzenie do gier, ale zaryzykowalibyśmy przypuszczenie, że każdy abonent Netflixa (a przynajmniej zdecydowana większość) ma smartfon.

Oczywiście, jeśli firma planuje rozszerzyć się na bardziej ambitne gry w stylu konsoli, jak się mówi, to interfejs z ekranem dotykowym nie będzie go wyciąć. Ale do przełożenia swojej istniejącej oferty gier mobilnych na duży ekran, to byłoby dużo sensu.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej