Nasze recenzje

Nintendo przedłuża dla niektórych wsparcie 3DS i Wii eShop

Nintendo przedłużyło życie eShopu 3DS i Wii o kilka dni, oferując ostatnią szansę na pobranie tych klasycznych gier – ale tylko dla niektórych.

Nieco ponad rok temu Nintendo ogłosiło, że zamknie swój klasyczny eShop w 2023 roku, po czym nie będzie już można kupować cyfrowych gier na klasyczne konsole Wii i 3DS.

Datę tej żłobu wyznaczono na 27 marca, który oczywiście już był i minął. Jednak Nintendo ma teraz przedłużyć życie eShop do 3 kwietnia dzięki en błąd na części giganta gier … przynajmniej dla tych w USA.

Oświadczenie ponad na stronie internetowej wsparcia Nintendo of America czyta: „Ponieważ funkcja realizacji kodów do pobrania została wyłączona wcześniej niż planowano, przedłużyliśmy możliwość realizacji kodów do pobrania do około 9:30 PM czasu pacyficznego 3 kwietnia 2023 roku. Prosimy o zrealizowanie wszelkich pozostałych kodów do pobrania z Nintendo eShop dla Nintendo 3DS/Wii U przed tym czasem.”

Lokalizacja tego oświadczenia i sformułowanie „9:30 PM Pacific Time” jest kluczowe. Użytkownicy w Wielkiej Brytanii nie znajdą tej samej uprzejmości (najwyraźniej dlatego, że nie popełniono tego samego błędu, ale jednak).

Sprawdziłem na odpowiedniku brytyjskiej strony i po raz kolejny zalogowałem się na mojego starego, zaufanego 3DS-a. Oczywiście wystarczająco, Nintendo hojny cztery dni rozszerzenie nie zostały zastosowane do nas Brytyjczyków, z gier w eShop teraz wymienione jako niedostępne.

Nadal, jeśli jesteś w stanie pracować wokół tych ograniczeń opartych na lokalizacji jakoś, lub zdarzyć się w USA przed 3 kwietnia, może nadal być w stanie hoover te ostatnie kilka Wii i 3DS klasyków.

Może ci się również spodobać

Read More