Ogród

Popraw wizualny wygląd swojego ogrodu dzięki 6 sprytnym sztuczkom

Jeśli jesteś jak większość ludzi, jesteś bardzo dumny ze swojego ogrodu. W końcu jest on odzwierciedleniem Ciebie i Twojej osobowości. Ale czasami, bez względu na to, jak bardzo się starasz, Twój ogród po prostu nie wygląda tak, jak byś chciał. Może rośliny są zbyt małe lub nie ma wystarczającej ilości kwiatów. A może kolory po prostu nie wydają się iść razem bardzo dobrze.

Ale nie martw się, przy odrobinie kreatywności i kilku sprytnych sztuczkach, możesz łatwo i szybko poprawić wizualny wygląd swojego ogrodu. W tym artykule omówimy sześć różnych sposobów, które można poprawić wygląd ogrodu przy użyciu prostych technik, które każdy może zrobić. Więc czy szukasz dodać trochę koloru lub chcesz stworzyć bardziej spójny projekt, czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć wygląd, który chcesz:

Zainwestuj w stylowe donice

Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na poprawę wyglądu ogrodu jest zainwestowanie w kilka stylowych donic. To natychmiast doda odrobinę wyrafinowania i klasy do każdej przestrzeni. Przy tak wielu różnych typach do wyboru, łatwo znajdziesz coś, co pasuje do Twojego stylu. Jeśli chcesz coś, co jest zarówno nowoczesne i eleganckie, rozważ użycie metalowych lub betonowych. Lub jeśli idziesz na bardziej tradycyjny wygląd, znajdź ten wykonany z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub kamień. Opcje są nieograniczone, ale bez względu na to, co wybierzesz, dodanie kilku nowych sadzarek to świetny sposób, aby dać swojemu ogrodowi natychmiastowy makeover. Upewnij się tylko, że wybierzesz odpowiedni rozmiar i kształt dla swoich roślin, aby mogły się one dobrze rozwijać.

Użyj kontrastujących kolorów

W zależności od ogólnego wyglądu ogrodu, możesz użyć różnych kolorów, aby stworzyć kontrast i sprawić, że ogród będzie się wyróżniał. Na przykład, jeśli masz dużo zieleni w ogrodzie, spróbuj dodać kilka białych lub żółtych kwiatów, aby rozjaśnić sytuację. Jeśli natomiast Twój ogród składa się głównie z neutralnych odcieni, wprowadź odważniejsze kolory, takie jak czerwony lub fioletowy, aby dodać trochę wizualnego zainteresowania. Kontrastujące kolory mogą pomóc wydobyć to, co najlepsze w Twojej przestrzeni i stworzyć bardziej przyciągający wzrok projekt. Pamiętaj tylko, aby nie używać zbyt wielu kolorów, ponieważ może to sprawić, że rzeczy będą wyglądać na zagracone i zajęte. Skup się więc na dwóch lub trzech kolorach, które dobrze się uzupełniają i trzymaj się ich, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Włącz różne tekstury

Oprócz stosowania kontrastujących kolorów, można również stworzyć wizualne zainteresowanie poprzez włączenie różnych tekstur do projektu ogrodu. Może to być wszystko, od dodania kilku kamiennych kostek do stworzenia żwirowej ścieżki. Możesz też spróbować zastosować różne rodzaje ściółki w grządkach do sadzenia. Na przykład, jeśli masz głównie trawy i rośliny o miękkich liściach, rozważ dodanie trochę słomy sosnowej lub rozdrobnionej kory, aby uzyskać bardziej teksturowany wygląd. Możesz też posadzić kwiaty o liściach pokrytych futrem lub kłujących, aby nadać im jeszcze więcej wymiaru. Możliwości są nieograniczone, ale celem jest dodanie wymiaru i głębi do Twojej przestrzeni.

Sadzenie roślin w masie

Jeśli chodzi o rośliny, jednym z często pomijanych trików jest sadzenie ich w masie, a nie pojedynczo. Dzięki temu uzyskasz pełniejszy i bardziej bujny wygląd, który z pewnością zrobi wrażenie. Na przykład, zamiast sadzić jeden lub dwa kwiaty tu i tam, spróbuj posadzić dużą grupę tej samej odmiany. Da to złudzenie większej ilości roślin i sprawi, że ogród będzie wyglądał na pełniejszy. Tę technikę można również zastosować przy sadzeniu traw lub innych roślin okrywowych. Pamiętaj jednak, żePrzy łączeniu roślin ważne jest, aby dać im wystarczająco dużo miejsca na rozłożenie się. Dlatego zostaw trochę miejsca pomiędzy poszczególnymi roślinami, aby miały miejsce na wzrost.

Stwórz punkt centralny

Każdy dobry projekt ogrodu powinien mieć punkt centralny, a można go stworzyć na wiele różnych sposobów. Może to być coś tak prostego jak posąg lub wodotrysk. Możesz też zdecydować się na coś bardziej dramatycznego, jak pergola lub altana. Kluczem jest wybranie czegoś, co przyciągnie wzrok i stworzy punkt zainteresowania w Twojej przestrzeni. Po stworzeniu punktu centralnego można wokół niego zbudować resztę ogrodu. Pomoże to stworzyć bardziej spójny projekt i sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać spójnie.

Dodaj trochę światła

Niezależnie od pory dnia, oświetlenie może pomóc w poprawieniu wyglądu ogrodu. Możesz na przykład użyć lampek solarnych, aby wyznaczyć ścieżkę lub podkreślić pewne elementy. Możesz też zainstalować oświetlenie krajobrazowe, aby pokazać swój ogród w nocy. Dostępnych jest wiele różnych typów świateł, więc poświęć trochę czasu na zbadanie wszystkich opcji i znajdź te, które najlepiej sprawdzą się w Twojej przestrzeni. Dodanie oświetlenia to prosty sposób na przeniesienie ogrodu na wyższy poziom i stworzenie bardziej zachęcającej przestrzeni.

Jak widać, poprawa wizualnego wyglądu ogrodu nie jest tak trudna, jak może się wydawać. Stosując się do tych prostych porad i wskazówek, możesz przekształcić swoją przestrzeń w piękną i przyciągającą wzrok oazę. Poświęć więc trochę czasu, aby zbadać wszystkie opcje i znaleźć te, które będą działać najlepiej dla Twojej przestrzeni. Przy odrobinie wysiłku możesz stworzyć oszałamiający ogród, którym będziesz mógł cieszyć się przez wiele lat.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej