Stolarstwo

Porady ekspertów dotyczące wyboru właściwego wykończenia drewna

Wykończenie drewna jest niezbędne dla wszystkich drewnianych mebli w Twoim domu. Dotyczy to zwłaszcza tych części domu, które są narażone na działanie elementów środowiska, takich jak brutalne warunki pogodowe. Twoje drzwi, okna, podłogi i zewnętrzna część domu są zwykle narażone na zużycie. Z tego powodu, będą one wymagały wykończenia lub odnowienia na bieżąco.

Czytaj dalej, aby poznać wskazówki ekspertów dotyczące wyboru odpowiedniego wykończenia drewna dla Twoich mebli.

Lakier

Lakier jest jednym z najbardziej popularnych i powszechnie stosowanych wykończeń drewna, ponieważ jest twardy, trwały i będzie chronić meble. Znajdziesz różne rodzaje lakieru na rynku, kolorowe lub przezroczyste. Składniki, które są używane do produkcji lakieru obejmują żywicę, olej i rozpuszczalnik. Możesz użyć lakieru do wykończenia swoich wewnętrznych i zewnętrznych mebli drewnianych, jak również, ponieważ oferuje ochronę przed promieniami UV. Jest również odporny na wodę i ciepło. Zaleca się, aby zatrudnić kogoś do stosowania lakieru do mebli. Proces ten jest skomplikowany i wymaga pewnego rodzaju umiejętności.

Wykończenie szelakiem

Szelak to rodzaj naturalnego wosku, który jest produkowany przez konkretny gatunek robaka. Ten wosk jest połączony z alkoholem, aby stworzyć substancję, której używamy do wykończenia drewna. Chociaż szelak jest łatwo nakładany i szybko schnie, nie jest wodoodporny. Podobnie jak w przypadku każdego wykończenia, istnieją zalety i wady stosowania szelaku. Należy najpierw rozważyć zalety i wady wykończenia szelakiem przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Shellac jest również trwały, może chronić meble przed rozpuszczalnikami i skutecznie maskuje uszkodzenia, jak również. Występuje również w różnych kolorach. Dodatkowo, można kupić szelak i wymieszać go z alkoholem siebie, lub można kupić produkt, który jest wstępnie zmieszany.

Barwnik drewna Finish

Barwnik do drewna daje swobodę zmiany koloru mebli drewnianych, lub można po prostu przemalować go przy użyciu oryginalnego koloru. Barwienie drewna jest dość łatwe i jest dość podobne do barwienia tkanin lub włosów, więc możesz to zrobić sam. Będziesz potrzebował pędzla, gąbki lub pistoletu natryskowego. Chociaż barwnik do drewna może zmienić kolor drewna, nie ukrywa jego słojów. Barwnik do drewna składa się z barwnika i rozpuszczalnika, takiego jak woda lub alkohol.

Wykończenie woskiem

Wosk nie jest tak popularny jak lakier, ponieważ nie jest trwały. Jest jednak o wiele łatwiejszy do zastosowania i można to zrobić samodzielnie bez zatrudniania pomocy. Będziesz musiał zastosować go kilka razy, aby uzyskać najlepsze wyniki. Niektórzy wolą nakładać wosk po lakierowaniu dla dodatkowej ochrony. Jeśli masz stare drewno, które widziało lepsze dni, możesz użyć wosku, aby pokryć jego niedoskonałości. Wosk występuje w różnych kolorach i formach: lepkiej, płynnej i stałej.

Przywróć swoje drewno do życia i chroń je przed zużyciem, stosując wykończenie drewna do swoich mebli. Użyj dowolnego z wymienionych tu wykończeń, aby zamaskować niedoskonałości drewna i chronić je przed elementami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które mogą je uszkodzić. Niektóre z wymienionych tu wykończeń można łatwo zastosować i można je wykonać samodzielnie. Jednakże, jeśli masz zamiar użyć skomplikowanego wykończenia, takie jak lakier, a następnie należy zatrudnić profesjonalistę do wykonania pracy dla Ciebie, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Może ci się również spodobać

Read More