Majsterkowanie

Proste sposoby na usunięcie zaschniętego białego cementu z płytek

Czy próbujesz dowiedzieć się, jak usunąć zaschnięty biały cement z płytek? Ten artykuł pokaże Ci kilka technik, aby uzyskać to bezpiecznie i skutecznie. Jak to się dzieje, cement może być zdradliwą rzeczą do usunięcia. Woda i wilgoć mają tendencję do ukrywania tej rzeczy, dopóki nie wyschnie. Do tego czasu jest już za późno, aby łatwo się oczyścić.

Aby usunąć wyschnięty biały cement z płytek, trzeba kwaśny rozpuszczalnik, szczotki do szorowania i mydło do naczyń. Po namoczeniu plam z białego cementu, możesz użyć szczotki do szorowania wszystkiego – na koniec wyczyść wszystko mydłem do naczyń.

W sekcjach poniżej, otrzymasz pełny przewodnik na temat usuwania białego cementu z płytek. Nie martw się – to nie jest zbyt trudne, ale to zajmie trochę czasu.

Alrighty, przejdźmy do tego.

Proces usuwania białego cementu z płytek

Aby usunąć biały cement z płytek, istnieje kilka kroków, aby zrobić to dobrze. W zależności od wielkości i rodzaju plamy cementu, może trzeba będzie podjąć inne podejście. Na przykład, jeśli masz duże, grube kawałki cementu rozpryskiwane na podłodze, to może być najlepiej użyć skrobaka pierwszy. Jednakże, jeśli masz do czynienia z lekkimi, prawie półprzezroczyste plamy, a następnie można uciec z tylko dobre szorowanie.

Jeśli wiesz, jaki konkretnie rodzaj białego cementu lub fugi użyłeś do płytek, spróbuj odzyskać ten pojemnik lub skontaktuj się z dostawcą. Będą w stanie dać Ci najlepsze informacje na temat tego, jaki środek czyszczący działa najlepiej, aby oczyścić swój produkt.

Jeśli jednak nie znasz dokładnego produktu, możesz postępować zgodnie z wytycznymi zawartymi w tym artykule i powinieneś być dobry, aby przejść.

Zanim dostaniemy się do lasu, porozmawiajmy o materiałach, które będą potrzebne do czyszczenia plam z białego cementu płytek.

Materiały potrzebne do czyszczenia białych cementowych płytek offowych

Przed wyruszeniem na nową misję, mądrze jest zebrać odpowiednie narzędzia. W zależności od tego, kim jesteś, możesz chcieć wypróbować niektóre z domowych rozwiązań, lub możesz po prostu chcieć kupić wszystko. To zależy od ciebie. Być może będziesz musiał eksperymentować, aby znaleźć to, co działa najlepiej.

Oto materiały potrzebne do czyszczenia cementu z płytek:

 • Czysty ocet
 • Cement remover (spróbuj uzyskać taki, który pasuje do typu cementu / fugi używane)
 • Twarda szczotka do szorowania
 • Mydło do naczyń
 • Skrobak – podobny do szpachli
 • Śrubokręt płaski – do bardziej intensywnego skrobania
 • Ręczniki
 • Maski i bezpieczeństwo

Z tymi narzędziami powinieneś być w stanie wyczyścić większość plam z białego cementu. Zacznijmy więc czyszczenie.

Kroki do usunięcia białego cementu z płytek

W tej sekcji, dostaniesz szczegółowy podział na to, jak usunąć biały cement z płytek.

Oto kroki, aby usunąć biały cement z płytek:

 1. Wyczyść podłogę
 2. Wlać środek czyszczący / ocet
 3. Zeskrobać duże kawałki
 4. Szoruj małe rzeczy
 5. Wypoleruj i wyczyść

Przyjrzyjmy się tym krokom bardziej szczegółowo. Jeżeli ty szczególnie zły plamy, ty możesz potrzebować powtarzać proces.

 1. Oczyść podłogę przed usunięciem białego cementu z płytek

Jeśli podłoga jest szczególnie brudna, to sprawi, że cały proces będzie bałagan. Poświęć trochę czasu, aby zamieść podłogę pierwszy, zapewniając, że nie ma większego brudu, kurzu lub brud spoczywa w dowolnym miejscu w pobliżu powierzchni, gdzie planujesz pracować.

Po zamiataniu, byłoby również mądre, aby mop wszystko, aby upewnić się, że nie have wszelkie ukryte pozostałości, które mogłyby przeszkadzać w pracy.

Kiedy już wszystko wyczyścisz, czas przejść do użycia środka czyszczącego.

 1. Zastosuj ocet lub inny środek do usuwania cementu, aby wyczyścić białe plamy z cementu

Po oczyszczeniu podłogi, nadszedł czas na zastosowanie środka czyszczącego. Teraz, w zależności od rodzaju płytek, których używasz i obszaru, w którym jesteś, upewnij się, że środek czyszczący nie jest tak silny, że uszkodzi podłogę. Możesz chcieć rozcieńczyć ocet z wodą.

Zanim zastosujesz środek czyszczący, sprawdź, czy w pobliżu nie ma niczego, co mogłoby zostać uszkodzone. Na przykład, nie chciałbyś umieścić środka czyszczącego w pobliżu nóg mebli, ponieważ może to spowodować swędzenie lub łuszczenie. Nie jest to dobre rozwiązanie.

Na koniec, przed umieszczeniem środka czyszczącego, upewnij się, że obszar jest zablokowany. Nie chcesz, aby zwierzęta domowe, dzieci lub ludzie przechodzili i zakłócali pracę środka czyszczącego, więc poczekaj na dobry moment.

Jeśli próbujesz usunąć duże kawałki, to może chcesz nasycić ręcznik z octem, a następnie położyć ręcznik nad białym cementem, pozwalając ocet zacząć robić pracę. Możesz eksperymentować z różnymi czasami oczekiwania, ale wiele osób sugeruje, aby czekać co najmniej dwie godziny. Po tym czasie można wrócić i użyć twardej szorowarki, aby rozluźnić wszystko.

Jednakże, jeżeli ty właśnie czyścisz up lekką plamę, ty możesz być sprawnie dostawać daleko od właśnie oblewający teren z octem lub cementowym cleaner, czekasz chwilę, i wtedy szorujesz wszystko up z szorującą gąbką.

Alight, teraz porozmawiajmy o następnym kroku.

 1. Zeskrob duże plamy z białego cementu

Przed naprawdę dając podłogę super szorowanie, wziąć swój skrobak i duży płaski śrubokręt głowy i chip away żadnych większych części cementu, i oczyścić je przed przejściem do mniejszych, lżejszych plam.

Zanim zaczniesz szorować cement, poświęć trochę czasu, aby oczyścić pozostałości i kurz. Jeśli zignorujesz ten krok, trudno będzie uzyskać wszystko wyczyszczone.

Uwaga: jak jesteś odpryskując na cement, upewnij się, że zachować bezpieczeństwo w pamięci! Jeśli jest jakakolwiek szansa, że coś może pójść w powietrze, załóż okulary ochronne. Zwróć też uwagę na to, jak wymachujesz śrubokrętem – zawsze trzymaj go z dala od ciała. Nie chcesz się przecież przypadkowo ukłuć!

 1. Szoruj plamy sekcjami

Teraz nadszedł czas, aby wyszorować plamy. Jeśli jednak czyścisz dużą przestrzeń, nie chcesz robić tego chaotycznie. W przeciwnym razie skończysz pozostawiając za sobą mnóstwo brudu.

Oto kroki, aby zrobić to poprawnie. Po pierwsze, podzielić obszar na sekcje. Następnie, zacząć od jednej sekcji na raz i pracować na swój sposób wokół obszaru, szorowanie jeden obszar, a następnie czyszczenia, jak idziesz. Dlaczego jest to ważne?

Jeśli spróbujesz zrobić cały obszar jako jeden duży dział, może skończyć się z kilku problemów. Po pierwsze, będziesz się czołgał i potencjalnie dostaniesz garść brudu na rękach i kolanach – tworząc kolejny bałagan, który musi być czyszczony. Po drugie, możesz zauważyć, że niektóre obszary zaczynają ponownie wysychać, pozostawiając za sobą małe plamy.

Więc, szorować wzdłuż w sekcjach, upewniając się, aby oczyścić, jak idziesz. W porządku, przejdźmy do naszego ostatniego kroku.

 1. Polerowanie i czyszczenie

Wreszcie nadszedł czas, aby dać cały obszar dobrego czyszczenia. Możesz być w stanie użyć mydła i wodylub jeśli masz specyficzny środek do czyszczenia płytek, możesz użyć tego, aby wyszorować wszystko.

Po wszystko jest czyste i jesteś zadowolony z pracy, można wziąć czas, aby uszczelnić go. Dlaczego uszczelnić go? Cóż, uszczelnianie robi kilka rzeczy.

Po pierwsze, uszczelnienie sprawi, że będzie po prostu wyglądać lepiej. Po drugie, uszczelniona powierzchnia będzie odporna na plamy na płytkach i w węzłach fugowych. Nie tylko to, ale będzie to łatwiejsze do czyszczenia żadnych przyszłych plam.

W porządku, teraz, gdy dowiedzieliśmy się, jak oczyścić białe plamy cementu na podłodze z płytek, porozmawiajmy o tym, jak zapobiec tym plamom w pierwszej kolejności.

Jak zapobiegać plamom cementowym podczas pracy z płytkami

Najlepszym sposobem na przyspieszenie procesu czyszczenia jest uniknięcie bałaganu w pierwszej kolejności. Aby zapobiec plamom z białego cementu na płytkach, musisz zadbać o to, by podczas montażu płytki nie zostały one zabrudzone. Jak to zrobić?

Cóż, podobnie jak w przypadku czyszczenia płytki, musisz zrobić jedną sekcję na raz. Umieść płytkę, a następnie wyszoruj i wyczyść powierzchnię. Po zrobieniu jednej sekcji i upewniłeś się, że nie ma plam cementu, możesz przejść do następnej sekcji.

Po drugie, upewnij się, że nie czekasz zbyt długo po ustawieniu płytki, aby oczyścić plamy. Im dłużej czekasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że plamy wezmą głębszy uchwyt i będą trudne do usunięcia.

Dobrze, odpowiedzmy na wspólne pytanie.

Co rozpuści biały beton?

Jeśli szukasz dobrego środka czyszczącego dla białego betonu, to kwas fosforowy może być najlepszym wyborem. Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane do czyszczenia betonu używanego podczas układania kamienia lub pracy z płytkami. Wystarczy upewnić się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na opakowaniu i podjąć wszelkie środki ostrożności.

Najważniejsze informacje na temat czyszczenia plam z białego cementu poza płytkami

Aby wyczyścić plamy z białego cementu, musisz upewnić się, że masz odpowiednie materiały i właściwy proces. Można użyć octu do moczenia i rozpuszczania plam, a następnie przejść nad wszystkim z pędzlem. Daj mu dobre czyszczenie i top go z jakimś uszczelniaczem. Twoje podłogi z płytek będą wyglądać lepiej niż kiedykolwiek!

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej