Inspiracje

Przewodnik krok po kroku jak zaprojektować wannę do łazienki

Planowanie i dbałość o szczegóły są niezbędne do stworzenia wspaniałego projektu wanny. Trzeba dokonać wielu wyborów, od projektu i układu do opcji zlewu i blatu.

Podczas pracy z projektantem lub innym ekspertem domowym, aby rozwinąć swój nowy obszar próżności, możesz użyć tego sześciostopniowego podejścia jako przewodnika. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby uzyskać najnowszy projekt sanitariatów łazienkowych.

1. Zdecyduj się na układ

Kluczowym elementem budowania vanity i projektu aranżacji łazienki jest zrozumienie wielkości vanity i tego, gdzie dokładnie chcesz ją zmieścić. Projekty Galley mają na celu maksymalizację przestrzeni. Jest wystarczająco dużo miejsca dla dwóch vanities, aby pracować razem, jeśli jest między nimi przestrzeń. Z tylko jednym kawałkiem szafki, poziome próżności są najbardziej efektywnymi i praktycznymi projektami dla maleńkich lad i braków magazynowych. L-kształtne próżności, szczególnie w mistrzowskich łazienkach, mogą zapewnić mnóstwo nóg i ramię pokój i także zapewniają wrażenie przestrzeni.

2. Określanie twojej pojemności zlewu lub preferencji

Kiedy dana opcja, większość właścicieli domów wybiera podwójne zlewy, które mogą obsługiwać dwie osoby na raz. Jednak ma to wadę w postaci ograniczenia rozmiaru sanitariatów i możesz mieć trudności z lokalizacją jednego, który pasuje do obu zlewów. Niemniej jednak, łazienki, które są mniejsze niż 60 cali w długości są często zaprojektowane tak, aby pomieścić tylko jeden zlew. Jeśli możesz użyć tylko jednego zlewu, jest to korzystne, ponieważ pozwoli na większy blat. Należy również pamiętać, że vanities mogą być zamówione lub zakupione z lub bez szuflad, i że zlewy mogą być umieszczone w centrum, po prawej lub lewej stronie.

3. Wybór stylu

Wybór idealnego wzoru próżności jest następnym krokiem w twojej łazienkowej metamorfozie. Czy będzie to antyczny mebel, zlew na piedestale bez próżności pod spodem, czy typowy projekt szafki? Jeżeli ty wybierasz tradycyjne projekty, ty także potrzebujesz rozważać szafkę kolor, typ plama lub farba używać, drzwi styl, i czy ty chcesz lub nie chcesz kreślarzów, drzwi, lub ciągnąć.

4. Jak wybrać blat

Dzisiejsze najpopularniejsze materiały to granit, kwarc, fałszywy i prawdziwy marmur, laminat, beton, drewno i ogólnie powierzchnie stałe. Granit i kwarc, które są najtrwalszymi materiałami, są najczęściej używane we współczesnych projektach łazienkowych umywalek. Jednakże, ponieważ granit jest dość porowatym kamieniem, musi być stale uszczelniany. Marmur jest uważany przez wielu właścicieli domów za najbardziej atrakcyjny; jednak, podobnie jak drewno, może łatwo się zarysować i utrzymać plamy z wilgoci.

5. Wybierz uchwyt

Wybór uchwytu jest ostatnim krokiem. To zależy od próżności, ponieważ niektóre mają ukryty uchwyt, więc może nie trzeba wykonywać tego kroku. Jeśli jednak Twoja próżność oferuje wybór uchwytów, zazwyczaj będziesz musiał zdecydować się na styl (na przykład mosiężny lub czarny) i/lub kolor (na przykład mosiężny lub czarny). Dodaj jeszcze tylko armaturę i inne elementy wykończeniowe do swojej szafki i gotowe!

Może ci się również spodobać

Read More