Dom

Rozbudowa poddasza wyjaśniona: Wszystko, co musisz wiedzieć o przebudowie poddasza

Jeśli chcesz zwiększyć przestrzeń życiową, rozbudowa strychu może być świetnym sposobem na podniesienie wewnętrznej powierzchni kwadratowej domu bez rozszerzania śladu nieruchomości.

Przebudowa poddasza może być opłacalnym sposobem na dodanie dodatkowego pokoju (lub dwóch). Zrobione dobrze, rozszerzenie strychu może również dodać znaczną wartość do domu, ale to nie jest projekt domu poprawy, aby być podjęte bez myślenia. Jest tu wiele do rozważenia.

Więc w tym poście wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o rozbudowie poddasza i konwersji, od planowania i projektowania do kosztów i wykonawców.

Zanurzmy się w to, prawda?

Czy potrzebuję przedłużenia strychu?

Zanim zaczniesz mówić o planowaniu przedłużenia strychu, ważne jest, aby rozważyć, czy jest to naprawdę właściwa opcja dla Ciebie i Twojego domu.

Oto kilka czynników do rozważenia:

Przestrzeń

Już omówiliśmy to w naszym intro, ale jest to jeden z najważniejszych czynników w procesie podejmowania decyzji, więc powtórzymy to tutaj.

Jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni życiowej, ale nie chcesz przenieść się do większej nieruchomości, przedłużenie strychu może być doskonałym sposobem, aby to osiągnąć. Pozwoli Ci to dodać sypialnię, biuro lub pokój zabaw bez potrzeby zwiększania ogólnej powierzchni nieruchomości.

W porównaniu z innymi opcjami zwiększenia przestrzeni życiowej, takimi jak przebudowa piwnicy lub rozbudowa na zewnątrz, przebudowa poddasza jest również stosunkowo opłacalna.

Konstrukcja dachu

Czy Twój dach nadaje się do rozbudowy poddasza?

Niektóre dachy nadają się do przebudowy lepiej niż inne, a rodzaj i rozmiar dachu wpłynie na wykonalność i koszt rozbudowy. Rzeczy, o których należy pomyśleć to:

  • Nachylenie dachu
  • Dostępna wysokość nad głową
  • Istniejące przeszkody, takie jak zbiorniki na wodę

Profesjonalny architekt lub budowniczy może pomóc w ocenie dachu i zalecić najlepszy typ rozbudowy poddasza dla Twojej nieruchomości.

Budżet

Ile jesteś gotów i możesz wydać na przekształcenie swojego loftu?

Jak wspomniano wcześniej, koszt rozbudowy poddasza może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników. Ważne jest, aby starannie zaplanować budżet i uwzględnić wszystkie koszty związane z przekształceniem.

Ceny materiałów i robocizny wzrosły ostatnio, więc pamiętaj, aby rozejrzeć się i uzyskać kilka ofert najpierw.

Lifestyle

Jak rozbudowa poddasza wpisze się w Twój styl życia? Czy planujesz używać go jako pokoju gościnnego, domowego biura, czy miejsca zabaw dla dzieci?

Rozważ potrzeby swojej rodziny i to, jak rozbudowa poddasza poprawi Twoje codzienne życie. Dla niektórych ten czynnik będzie miał pierwszeństwo przed kosztami, ponieważ może okazać się tańszą opcją niż przeprowadzka do większej nieruchomości w tej samej okolicy.

Rozważając powyższe czynniki i konsultując się z odpowiednimi specjalistami, możesz określić, czy rozbudowa poddasza jest właściwym wyborem dla Twojego domu i zacząć tworzyć plan, który spełni Twoje potrzeby i budżet.

Planowanie i przepisy budowlane

Zanim zaczniesz planować rozbudowę poddasza, ważne jest, aby zrozumieć wymagania dotyczące pozwolenia na budowę i przepisów budowlanych.

W niektórych przypadkach możesz być w stanie przeprowadzić rozbudowę na podstawie praw do dozwolonego rozwoju, które pozwalają na pewne rodzaje ulepszeń domu bez potrzeby o pozwolenie na budowę. Jednak nadal istnieją przepisy budowlane, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.

Jeśli Twój loft extension wymaga pozwolenia na budowę, musisz złożyć wniosek do lokalnego wydziału planowania przed rozpoczęciem pracy.

Projekt i układ

Istnieje kilka różnych typów rozbudowy poddasza, każdy z nich ma swoje własne zalety i ograniczenia. Należą do nich:

  • Dormer
  • Mansarda
  • L-kształtny
  • Dach lekki
  • Biodrowy do dwuspadowego

Typ, który wybierzesz, będzie zależał od wielkości i kształtu Twojego dachu, a także od Twoich osobistych preferencji i budżetu. Musisz dokładnie przemyśleć projekt i układ rozbudowy poddasza, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i stworzyć funkcjonalny i wygodny obszar mieszkalny.

W końcu zarówno konfiguracja Twojego domu, jak i Twoje wymagania są wyjątkowe.

Koszty i planowanie budżetu

Koszt rozbudowy poddasza będzie zależał od kilku czynników, w tym rodzaju i wielkości przebudowy, lokalizacji nieruchomości oraz poziomu wykończenia, jakiego wymagasz.

Jako przybliżony przewodnik, podstawowe konwersji strychu będzie prawdopodobnie kosztować gdzieś w regionie £ 30,000, podczas gdy bardziej rozległe projekt może łatwo uruchomić w sześciu cyfr. Ważne jest, aby starannie zaplanować budżet i uwzględnić wszystkie koszty związane z rozszerzeniem, w tym projektowania, planowania i budowy. Poświęć czas na przygotowanie dokładnego opisu dla swojego budowniczego i dołącz plany, jeśli to możliwe.

W ten sposób zmniejszysz prawdopodobieństwo przekroczenia wyceny rozbudowy po rozpoczęciu prac.

Wybór wykonawcy

Wybór odpowiedniego wykonawcy dla Twojego przedłużenia strychu jest kluczowy dla zapewnienia, że projekt jest zakończony na wysokim poziomie i w ramach budżetu.

Poszukaj wykonawcy z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami, sprawdź ich referencje i portfolio poprzednich prac. Zapytaj również przyjaciół i rodzinę o rekomendacje. Rekomendacje z ust są na wagę złota, jeśli chodzi o znalezienie godnego zaufania wykonawcy.

Jak wspomniano powyżej, dobrym pomysłem jest również uzyskanie ofert od kilku budowniczych w celu porównania cen i usług.

Końcowe przemyślenia

Nie ma wątpliwości, przedłużenie strychu może być świetnym sposobem na dodanie przestrzeni i wartości do swojego domu. Jednak, jak widać, jest wiele do rozważenia przed podjęciem takiego projektu na dużą skalę.

Mam nadzieję, że ten artykuł rzucił nieco światła na niektóre czynniki, które trzeba będzie przemyśleć przed przystąpieniem do realizacji.

Jeśli szukasz kupić lub sprzedać, wynająć lub wynająć w Londynie i okolicach, zrobić Petty’s pierwszy agent na swojej karcie połączeń.

Pomagamy ludziom takim jak Ty w przeprowadzce od ponad 100 lat i z przyjemnością pomożemy również Tobie. Zadzwoń do naszego przyjaznego zespołu ekspertów ds. nieruchomości z wszelkimi pytaniami lub wątpliwościami, które możesz mieć, zawsze są szczęśliwi mogąc służyć pomocą.

Article By: Gregory Moore

Gregory jest w branży od 12 lat. Ma wrodzoną zdolność do negocjacji i zarządzania, co czyni go niezwykle cenioną częścią zespołu. Jest również entuzjastycznym wędkarzem, który na pierwszym miejscu stawia swoją rodzinę i Shih Tzu, Elmo.

020 3370 8782 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej