Nasze recenzje

Samsung Odyssey Ark (2023) vs Samsung Odyssey Ark (2022)

Samsung Odyssey Ark to jeden z najbardziej osobliwych monitorów do gier na rynku, z imponującą możliwością łatwego obracania między ustawieniem poziomym i pionowym.

Samsung wypuścił oryginalny monitor Ark w 2022 roku, ale teraz wprowadził odnowiony model na 2023 rok.

Stworzyliśmy ten przewodnik, aby wyjaśnić, jakie nowe funkcje zyskujesz dzięki najnowszemu modelowi, abyś mógł zdecydować, który z Samsung Odyssey Ark (2023) i Samsung Odyssey Ark (2022) jest dla Ciebie najlepszym zakupem.

Nowy tryb Samsung Multi View

Największą nowością jest tryb Samsung Multi View, który umożliwia jednoczesne wyświetlanie 4 wejść na wyświetlaczu. Oznacza to, że możesz jednocześnie podłączyć takie urządzenia jak PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch i komputer do gier, z widokiem podzielonego ekranu umożliwiającym grę czterem osobom na tym samym ekranie.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Samsung Odyssey Ark (2023) oferuje trzy porty HDMI i złącze DisplayPort 1.4, aby umożliwić ten imponujący poziom wielozadaniowości.

Samsung Odyssey Ark (2022) oferował również funkcję Multi View, ale była ona znacznie bardziej restrykcyjna, ponieważ nie pozwalała na korzystanie z wielu źródeł. Oznaczało to, że tak naprawdę można było korzystać tylko z jednego komputera z wieloma oknami, co ogranicza zastosowanie.

Dodanie przełącznika KVM

Drugą nowością w Samsung Odyssey Ark (2023) jest przełącznik KVM. Skrót od Keyboard, Video, Mouse, pozwala monitorowi stać się pojedynczym centrum dowodzenia dla wielu podłączonych urządzeń.

Na przykład, jeśli podłączysz cztery różne komputery do monitora Ark, będziesz mógł sterować nimi wszystkimi za pomocą jednej konfiguracji klawiatury i myszy. Jest to niezwykle przydatne dla osób pracujących wielozadaniowo i bardzo dobrze uzupełnia tryb Multi View.

Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

Aby uzyskać tę samą funkcjonalność na Samsung Odyssey Ark (2022), musisz kupić klawiaturę lub mysz, która obsługuje wiele połączeń, zazwyczaj przełączając się między Bluetooth a kluczem bezprzewodowym. Takie urządzenia peryferyjne są zazwyczaj dość drogie, więc przełącznik KVM jest dużym ulepszeniem, umożliwiającym korzystanie z dowolnej pary myszy i klawiatury.

Oba monitory Ark mają taką samą specyfikację ekranu

Samsung zdecydował się nie zmieniać żadnych specyfikacji ekranu dla Samsung Odyssey Ark. Oznacza to, że nadal otrzymujesz 55-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3840×2160, krzywej 1000R, technologii Mini LED i częstotliwości odświeżania 165 Hz.

W rezultacie model 2023 nie oferuje wystarczających ulepszeń, aby uzasadnić zakup dla tych, którzy już posiadają Samsung Odyssey Ark (2022). Oba zapewniają dokładnie takie same wrażenia wizualne, a nawet udostępniają super poręczną funkcję obracania ekranu.

Może ci się również spodobać

Read More