Nasze recenzje

Sony ZV-E1 następna kamera do vlogowania pomoże ci porzucić telefon

Firma Sony, wprowadzając nową, stosunkowo niedrogą, pełnoklatkową kamerę ZV-E1, chce pozyskać amatorskie zestawy smartfonów dla blogerów wideo.

12-megapikselowa, pełnoklatkowa kamera 35 mm zapowiada się na bestię w słabym oświetleniu i oferuje nagrywanie w 4K przy 120 klatkach na sekundę, ale także w najwyższej rozdzielczości przy 24, 30 i 60 klatkach na sekundę.

Pixel 6a: 100 funtów zniżki i karta upominkowa Currys o wartości 50 funtów

Currys oferuje smartfon Google Pixel 6a za 299 funtów. To oszczędność 100 funtów. ORAZ otrzymasz kartę podarunkową Currys o wartości 50 funtów.

  • Currys
  • 100 funtów zniżki plus karta podarunkowa o wartości 50 funtów
  • £299

Zobacz ofertę

Kamera ZV-E1 brzmi jak najbardziej atrakcyjny z Sony vlogging-centric kamery do tej pory, gdy uruchamia się w maju za $ 2,199. Zalecana cena detaliczna w Europie jest nieco wyższa (€2,699), ale może skusić niektórych twórców treści, którzy chcą przenieść swoje filmy na wyższy poziom.

Częścią powabu jest imponujący zestaw funkcji AI aparatu dla blogerów latających solo. Obejmują one automatyczne kadrowanie, podobne do narzędzia Center Stage firmy Apple, które może zapewnić, że obiekt jest zawsze optymalnie skadrowany w danej scenie. Jest też technologia rozpoznawania wielu twarzy i rozpoznawania obiektów, która pozwoli jednoosobowym ekipom wykorzystać narzędzia zoomu, aby sprawić wrażenie, że prezenter jest śledzony.

„Nawet gdy kamera jest zamontowana na przykład na statywie, kadrowanie jest nieustannie dostosowywane, aby nagrany materiał wyglądał tak, jakby obiekt był śledzony przez doświadczonego operatora kamery, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku scenariusza kręconego przez jedną osobę” – czytamy w zapowiedzi Sony.

Firma twierdzi też, że nowe, oparte na SI narzędzie do automatycznego kadrowania świetnie nadaje się do nagrywania takich rzeczy jak wywiady, występy muzyczne czy przygody kulinarne. Sony dodaje: „Korzystając z technologii rozpoznawania obiektów opartej na AI, funkcja automatycznego kadrowania automatycznie przycina kadr do pożądanego przez użytkowników poziomu, utrzymując obiekt w widocznym miejscu podczas nagrywania wideo”.

Jest też przełącznik bokeh do rozmycia tła jednym dotknięciem, ustawienia mikrofonu kierunkowego, w tym funkcja, która automatycznie przełącza kierunek mikrofonu, aby dopasować go do obiektu. Filmy typu „unboxing” lub prezentacje produktów mogą skorzystać z technologii, która płynnie przełącza ostrość z twarzy prezentera na produkt w odpowiednich momentach.

Wszystko to brzmi jak zrównoważony, dobrze wyważony pakiet, który może skusić niektórych twórców wideo do spojrzenia poza kamery w swoich telefonach z systemem iOS i Android.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej