Wnętrze

Stojak na rośliny DIY z połowy ubiegłego wieku

Średniowieczne klimaty tego stojaka na rośliny DIY są tak satysfakcjonujące! Jeśli jesteś nowicjuszem w projektach związanych z obróbką drewna, oto idealny projekt na początek.

Ten projekt był na naszej liście rzeczy do zrobienia od zawsze. Znasz te projekty? Te, które chcesz zrobić, ale ciągle odkładasz z tego czy innego powodu?

Myślę, że bałem się, że będzie to zbyt trudne, więc ciągle zwlekałem.

Ale mój super zręczny mąż pomógł mi wymyślić sposób na zrobienie tego stojaka na rośliny DIY z połowy wieku, który jest tak łatwy, że nawet początkujący stolarz może sobie z nim poradzić.

A teraz mam ochotę zrobić je dla wszystkich naszych doniczek w domu. Cóż mogę powiedzieć? Zawsze lubiłam za dużo dobrego.

A tak przy okazji, ta donica jest idealna dla jednej z roślin z naszej listy roślin domowych o słabym oświetleniu!

Psst – zanim zagłębisz się w temat, zapisz się poniżej do mojej grupy VIP, gdzie będę wysyłać więcej moich najlepszych DIY i pomysłów prosto do Ciebie.

Inne fajne domowe projekty DIY

Sprawdź także niektóre z naszych najlepszych projektów dekoracji wnętrz! Pamiętaj, aby przypiąć swoje ulubione, aby móc je łatwo znaleźć ponownie.

Projekty roślin, które idealnie pasują do stojaka na rośliny DIY z połowy wieku

Mamy całą masę niesamowitych pomysłów, wskazówek i trików dotyczących roślin!

Problemy z utrzymaniem przy życiu roślin domowych? Sprawdź te dwanaście słabo oświetlonych roślin domowych, których prawdopodobnie nie da się zabić. Możesz także przeczytać nasze najlepsze wskazówki dotyczące roślin domowych w tym poście: Jak dbać o rośliny domowe.

A jeśli szukasz innego rodzaju donicy do stworzenia, wypróbuj ten stojak na rośliny DIY!

Potrzebne materiały

Czas wykonania: 30 minut (plus czas suszenia)

Materiały

  • Kołek 1
  • Kołek 3/4″
  • Kołki drewniane 1/4
  • klej do drewna
  • zacisk
  • wiertło z końcówką 3/4″ i końcówką 1/4
  • piła ukośnica
  • piła stołowa

Jak zrobić stojak na rośliny DIY Midcentury

1. Przytnij kołki na odpowiednią długość. Kołek 1″ utworzy pionowe pręty, więc wytnij cztery z nich tak wysokie, jak chcesz. Kołek ¾” utworzy poprzeczki pod doniczką. Wytnij dwa z nich, każdy o ½ cala dłuższy niż szerokość doniczki.

2. Zdecyduj, gdzie chcesz umieścić doniczkę na pionowych prętach. Zmierz i zaznacz odległość od końca każdego pręta i wywierć otwór ¾” w każdej sekcji pręta pionowego. Otwór ten powinien być wywiercony tylko ⅛” w kołku. Wewnątrz tego płytkiego otworu wywierć otwór ¼” o kolejne ¼” w kołku.

3. Użyj wiertła ¼”, aby wywiercić otwór na obu końcach każdej poprzeczki.

4. Zmierz i zaznacz punkt środkowy na obu poprzeczkach. Ustaw piłę stołową na wysokość 3/8″. Użyj piły stołowej, aby wyciąć ¾” drewna (⅜” po obu stronach oznaczenia środka).

5. Nałóż odrobinę kleju do drewna na otwory w dwóch pionowych prętach. Nałóż również klej do drewna na otwory na końcach jednej poprzeczki i włóż kołki do tych otworów. Następnie włóż poprzeczkę do otworów w dwóch pionowych prętach, upewniając się, że wycięcie w poprzeczce jest skierowane we właściwym kierunku.

6. Powtórz krok 5 z pozostałymi elementami. Upewnij się, że wycięcie w tej poprzeczce odpowiada drugiej poprzeczce, tak aby pasowały do siebie.

7. Umieść odrobinę kleju do drewna w jednym z nacięć poprzeczki i połącz je ze sobą.

8. Umieść zacisk na wycięciach w poprzeczkach, aż klej do drewna wyschnie.

<h2>Dodaj roślinę

Po skonstruowaniu stojaka na rośliny zasadź roślinę w doniczce! Ten post zawiera kilka świetnych wskazówek i sztuczek dotyczących roślin domowych, aby były zdrowe i szczęśliwe.

Nowy stojak na rośliny DIY jest właśnie tym, co sobie wyobrażałem!

Zawsze czuję się tak spełniona po zakończeniu projektu stolarskiego – na początku wydają się onieśmielające, ale krok po kroku są całkowicie osiągalne. Mam nadzieję, że wypróbujesz ten! xoxo

Materiały

  • Kołek 1″
  • Kołek 3/4″
  • Kołki drewniane 1/4″
  • klej do drewna
  • zacisk

Narzędzia

  • piła ukośna
  • piła stołowa
  • wiertarka z bitem 3/4″ i bitem 1/4″

Instrukcje

    1. Przytnij kołki na odpowiednią długość. Kołek 1″ utworzy pionowe pręty, więc wytnij cztery z nich tak wysokie, jak chcesz. Kołek ¾” stworzy poprzeczki pod doniczką. Wytnij dwa z nich, każdy o ½” dłuższy niż szerokość doniczki.
    2. Zdecyduj, gdzie chcesz umieścić doniczkę na pionowych prętach. Zmierz i zaznacz odległość od końca każdego pręta i wywierć otwór o średnicy ¾ cala w każdej sekcji pręta pionowego. Otwór ten powinien być wywiercony tylko ⅛” w kołku. Wewnątrz tego płytkiego otworu wywierć otwór ¼” o kolejne ¼” w kołku.
    3. Użyj wiertła ¼”, aby wywiercić otwór na obu końcach każdej poprzeczki.
    4. Zmierz i zaznacz punkt środkowy na obu poprzeczkach. Ustaw piłę stołową na wysokość 3/8″. Użyj piły stołowej, aby wyciąć ¾” drewna (⅜” po obu stronach środka).
    5. Nałóż odrobinę kleju do drewna na otwory w dwóch pionowych prętach. Nałóż również klej do drewna na otwory na końcach jednej poprzeczki i włóż kołki do tych otworów. Następnie włóż poprzeczkę do otworów w dwóch pionowych prętach, upewniając się, że wycięcie w poprzeczce jest skierowane we właściwym kierunku.
    6. Powtórz krok 5 z pozostałymi elementami. Upewnij się, że wycięcie w tej poprzeczce odpowiada drugiej poprzeczce, tak aby pasowały do siebie.
    7. Umieść odrobinę kleju do drewna w jednym z nacięć poprzeczki i dopasuj je do siebie.
    8. Umieść zacisk na wycięciach w poprzeczkach, aż klej do drewna wyschnie.

    Ten post był pierwotnie sponsorowany przez Miracle-Gro. Ten post zawiera również linki partnerskie dla Twojej wygody. Oznacza to, że otrzymam niewielką prowizję, jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem jednego z tych linków, bez dodatkowych kosztów. Jak zawsze dziękuję za wsparcie!

    Może ci się również spodobać

    Read More

    Nasze recenzje

    Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

    parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
    Czytaj dalej