Szycie

Strój na przejście: The Wedding Edit

Koperta spada na Twoją wycieraczkę, wygląda całkiem wyjątkowo… otwierasz ją i widzisz, że masz w rękach ekscytujące zaproszenie na ślub! Wtedy twój umysł zastanawia się… co możesz założyć. Nie, co mogłabyś uszyć! Strój gościa weselnego może być nieco kłopotliwy. Sama jestem obecnie w takiej sytuacji. Mam w kalendarzu letnie wesele i jestem zdecydowana uszyć na nie coś pięknego. Wesela w Wielkiej Brytanii stają się coraz bardziej swobodne, jeśli chodzi o dress code. Wiele par życzy sobie, aby ludzie nosili to, w czym czują się komfortowo, pomijając bardziej formalne stroje. Jest to genialne jako gość, ponieważ daje więcej możliwości, ale może sprawić, że wybór dokładnie tego, co nosić więcej wyzwanie, ponieważ istnieje tak wiele opcji dostępnych. Rzuć pomysł, że możesz sam uszyć strój, a może się okazać, że trudno jest przybić to, co chcesz zrobić.

Przeglądałam sklep (na długo) w poszukiwaniu idealnego wzoru do uszycia na ślub, który się zbliża, więc mam całkiem dobre pojęcie o tym, co jest tam w świecie wzorów do szycia! Wyszczególniłam kilka kluczowych kategorii w obrębie sukienek, które zazwyczaj są preferowane do noszenia na weselu, ale zawarłam również kilka kombinezonów, garniturów i pomysłów na stroje dla matki panny młodej lub matki pana młodego.

To jest duża stara lista, więc złapać filiżankę, upewnij się, że siedzisz wygodnie, i cieszyć się przeglądanie naszych gości weselnych szycia edycji wzór!

Sukienki midi mają swój moment. Są one najbardziej popularnym stylem na ulicy w tej chwili, więc naprawdę nie można się pomylić z midi. Wszystko co jest poniżej kolana jest bardziej odpowiednie na formalne wydarzenie, a długość midi jest naprawdę szykowna.

 1. Tessuti Fabrics Lois Dress – Rozmiary: UK 6 – 16
 2. Wzór Sewciety Margot Dress and Top – rozmiary: UK 8 – 22
 3. Sew Love Patterns Springe Dress – rozmiary: UK 6 – 20
 4. Our Lady of Leisure Gin and Tonic Dress: Rozmiar: UK 6 – 18
 5. Style Arc Gertrude Dress – Sizing: UK 4 – 16 lub UK 18 – 30

Sukienki w paski są idealne na letnie wesele, ale mogą być stylizowane z futrzaną kurtką lub bolerkiem na zimowe wesele. Włączyłam kilka dłuższych stylów, które mieszczą się w kategorii „strój wieczorowy”, więc mogą być twoją sukienką na wszystkie imprezy!

 1. Tessuti Fabrics Sadie Slip Dress – rozmiary: UK 6 – 16
 2. Sew Love Patterns Chloe Dress – rozmiary: UK 6 – 20
 3. True Bias Calvin Wrap Dress and Top – rozmiary: UK 8 – 20
 4. Vikisews Lacey Dress – rozmiary: UK 6 – 14/16
 5. Sewing Patterns by Masin Sicily Slip – Sizing: UK 6/8 – 28

Sukienki typu „wrap” są bardzo popularną sylwetką i świetnie nadają się na wielki dzień! Miłą rzeczą w sukienkach typu „wrap” jest to, że można je ścisnąć lub poluzować, dzięki czemu są wygodne do noszenia przez cały dzień.

 1. Fibre Mood Charlotte Dress – Sizing: UK 6 – 26/28
 2. Cashmerette Roseclair Wrap Dress – Sizing: UK 8 – 18 lub UK 14 – 34 w trzech rozmiarach miseczek (C/D, E/F, G/H)
 3. Closet Core Patterns Elodie Wrap Dress – rozmiary: UK 6 – 20
 4. Allie Olson Highlands Wrap Dress – rozmiary: UK 8 – 18/20 i UK 14 – 32
 5. Pattern Sewciety Ella Wrap Dress and Top – rozmiary: UK 8 – 22

Sukienki typu fit and flare są tak ponadczasowe. Warto o tym pamiętać, ponieważ ślubne zatrzaski będą się pojawiać jeszcze przez wiele lat (ja nadal boję się patrzeć na nie).ing na mój nastoletni strój gościa weselnego… nie było dobrze!). Byłam na kilku weselach z lekką nutą vintage, więc jest to świetny kształt do objęcia, jeśli myślisz, że dzień może mieć jakieś vintage wibracje.

 1. Trend Patterns TPC2 Asymmetric Hem Dress – Sizing: UK 6 – 22
 2. Christine Haynes Emery Dress – rozmiary: UK 6 – 30
 3. Cashmerette Upton Dress and Skirt + Mix and Match Expansion Pack – rozmiary: UK 8 – 18 lub UK 14 – 34 w trzech rozmiarach miseczek (C/D, E/F, G/H)
 4. Sew Over It Betty Dress – rozmiary: UK 6 – 20 i UK 18 – 30
 5. How to Do Fashion No. 1 Dragør Dress – rozmiary: UK 6/8 – 28/30

Myślę, że to bardzo ważne, aby czuć się komfortowo w wielkim dniu. Może być dużo siedzenia, stania i bycia transportowanym do i z miejsc, więc noszenie czegoś, co skąpi ciało, a nie zwęża je, może być bardzo dobrym pomysłem. To bonus z sukni ma dłuższe rękawy, ponieważ może to wyeliminować potrzebę noszenia kurtki lub dodatkowej warstwy.

 1. Pattern Fantastique Mersis Dress and Top – Rozmiary: UK 6- 26
 2. Vikisews Manuela Dress – Sizing: UK 6 – 20
 3. Style Arc Elsbeth Woven Dress – Sizing: UK 4 – 16 lub UK 18 – 30
 4. Vikisews Sukienka Flavia – rozmiar: UK 6 – 20
 5. The Maker’s Atelier Asymmetric Gather Dress – Sizing: UK 4 – 20

Jeśli bierzesz udział w ślubie „black tie” i potrzebujesz czegoś bardziej formalnego, styl sukni może być drogą do zrobienia. Istnieje wiele w Internecie, że szczegóły, co jest wymagane od „black tie” lub „cocktail dress” lub „smart casual”, więc nie będę wchodzić w to, co wszystkie oznaczają, ale pełne lub maxi długości sukienki wydają się pasować do wymagań dla black tie!

 1. McCall’s Dresses M8038 – Rozmiary: UK 6 – 12 i 14/16 – 20/22
 2. Vogue Dress V1802 – Sizing: UK 6 – 12 i 12 – 20/22
 3. Vikisews Ornella Dress – Rozmiary: UK 6 – 20
 4. Vogue Dress V1697 – Rozmiary: UK 6 – 12 i 12 – 20/22
 5. Burda 6583 Special Occasion Dress – Rozmiary: UK 6 – 16

Jeśli bierzesz udział w weselu fajnych przyjaciół lub jesteś osobą, która nie lubi dostosowywać się do tradycyjnych zasad ubioru, mam dla Ciebie kilka modnych pomysłów…

 1. Sukienka Vikisews Uni – rozmiar UK 6 – 20
 2. Trend Patterns TPC7 Pleated Shoulder Dress – Sizing: UK 6 – 22
 3. Friday Pattern Company Saturday Skirt Set – Sizing: UK 6 – 34
 4. Fibre Mood Lucielle Dress – Sizing: UK Sizing: UK 6 – 26/28
 5. Vikisews Rosalyn Dress – Rozmiar: UK 6 – 20

Nie jesteś fanką sukienek? Jumpsuit to bardzo fajna (i nowoczesna) alternatywa. Jumpsuits nie muszą być casualowe, mam wybór idealnie pasujących wzorów, które ładnie pasują do okazji!

 1. Wzór Sewciety Jacky Jumpsuit – rozmiary UK 8 -22
 2. Sew Love Patterns Springe Jumpsuit – Rozmiary: UK 6 – 20
 3. Named Kielo Wrap Dress and Jumpsuit – rozmiary: UK 4/6 – 28
 4. Vogue Jumpsuit V1806 – Rozmiary: UK 6 – 12 i 12 – 20/22
 5. Victory Patterns Rowena Jumpsuit and Pants – Sizing: UK 6/8 – 18 lub UK 16 – 32

Kolejną naprawdę fajną i bardzo modną opcją jest garnitur! Jaskrawo kolorowy garnitur z pewnością wywoła uśmiech na twarzach innych gości i zakomunikuje twoją podążającą za trendami osobowość. Będzie to również coś, co można uzyskać dużo noszenia out of post-wedding jak kawałki mogą być również mieszane i dopasowane z innymi kawałkami w swojej szafie!

 1. Maison Fauve Manhattan Blazer and Brooklyn Pants – Sizing: UK 6 – 22
 2. Butterick B6915 Kurtka i spodnie – Rozmiary: UK 6 – 12 i 14 – 24
 3. Nina Lee Richmond Blazer i Portobello Trousers – rozmiary: UK 6 – 20 lub UK 16 – 28
 4. Vikisews Eteri Blazer i spodnie Hilary – rozmiary: UK 6 – 20
 5. Butterick B6820 Jacket, Skirt and Trousers – Sizing: UK 6 – 12 i 14 – 24

Wybór tego, co nosić, gdy jesteś częścią przyjęcia weselnego może przynieść dodatkową presję. Chcesz wybrać coś eleganckiego, co będzie wyglądało świetnie na wszystkich zdjęciach, ale nie będzie przeszkadzało parze biorącej ślub! Jeśli szukasz czegoś do uszycia jako matka panny młodej lub matka pana młodego. Oto kilka pomysłów (oprócz innych wytrychów), które mogą być odpowiednie. Wiele z nich wyglądałoby pięknie z kurtką, aby zakończyć strój off.

 1. Sew Over It Estelle Dress – Rozmiar: Rozmiary: UK 6 – 20 i UK 18 – 30
 2. Maison Fauve Soho Wrap Dress – Rozmiary: UK 6 -22
 3. Style Arc Trinnie Woven Dress – Sizing: UK 4 – 16 lub UK 18 – 30
 4. Vikisews Leonie Dress – rozmiary: UK 6 – 20
 5. Tessuti Fabrics Jane Dress – Sizing: UK 8/10 – 18

Nie mogłam zakończyć tej listy bez podzielenia się kilkoma sugestiami dotyczącymi kurtek! Możesz chcieć kurtkę, która będzie kluczową częścią Twojego zespołu, ale możesz też chcieć coś, co możesz odrzucić na bok, gdy trafisz na parkiet, gdy impreza się rozkręci. Wybrałam głównie opcje z wycięciami, aby można je było nosić z powyższymi sukienkami lub kombinezonami.

 1. Sew Different Aurora Jacket – rozmiary: UK 8 – 24/26
 2. The Maker’s Atelier Swing Jacket – rozmiary: UK 4 – 20
 3. Cashmerette Auburn Blazer – Rozmiar: UK 14 – 34
 4. Melilot Miriam Jacket – Sizing: UK 6 – 34/36
 5. Ensemble Surtout Coat – Sizing: UK 6 – 26
 6. Simplicity Ruffle Jacket SP105 – UK 4/6-22
 7. Liesl + Co Yanaka Jacket – Sizing: UK 8 – 20 z miseczkami A/B, C i D

The post Aisle Attire: The Wedding Edit appeared first on The Fold Line.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej