Nasze recenzje

Szybkie ładowanie: Honor Magic V2 to szczyt składanej konstrukcji

OPINIA: Honor Magic Vs był świetnym składanym urządzeniem, które dodało bardzo potrzebną konkurencję dla serii Galaxy Z Fold w stylu książek Samsunga, ale nowszy Magic V2 przenosi rzeczy na zupełnie nowy poziom, pozostawiając nawet najnowsze składane urządzenia, takie jak Galaxy Z Fold 5 w kurzu.

Składane urządzenia przeszły długą drogę, odkąd po raz pierwszy pojawiły się na scenie w 2019 roku – wszyscy pamiętamy fiasko z oryginalnym Galaxy Z Fold i jego kruchym wyświetlaczem, prawda?

Na szczęście takie kwestie wydają się być w lusterku wstecznym w 2023 roku, pozwalając producentom skupić się na ulepszaniu innych elementów składanej konstrukcji, takich jak zawias i obudowa.

To bardzo potrzebna ulga, ponieważ w większości składane urządzenia w stylu książki, takie jak Galaxy Z Fold 5 i Google Pixel Fold, są po złożeniu znacznie cięższe i grubsze niż nawet największe telefony typu candybar. Dokładniej, Galaxy Z Fold 5 mierzy 13,4 mm grubości po złożeniu i waży 253 g – choć jest to poprawa w stosunku do 15,8 mm i 263 g Z Fold 4 z 2022 roku.

Z drugiej strony, Pixel Fold jest nieco cieńszy i ma 12,1 mm, ale jest znacznie cięższy i waży aż 283 g, co czyni go obecnie najcięższym składanym urządzeniem.

Nie jest to idealne rozwiązanie, gdy próbujesz skusić konsumentów z ich zgrabnych, lekkich telefonów na coś cięższego, bardziej masywnego i przede wszystkim droższego niż nawet najbardziej tradycyjne telefony premium.

Honor Magic V2. Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

W tym miejscu do gry wkracza nowy Magic V2 firmy Honor. Dzięki temu, co mogę opisać jedynie jako magię projektowania i produkcji, Honor Magic V2 udaje się być zarówno najlżejszym, jak i najcieńszym składanym telefonem w stylu książki, jednocześnie oferując większe wyświetlacze, większe baterie i aparaty o wyższej rozdzielczości niż opcje Google i Samsunga.

Dokładniej mówiąc, Magic V2 ma zaledwie 9,9 mm grubości po złożeniu – podobną grubość do iPhone’a 14 Pro Max w etui – i waży zaledwie 231 g, co czyni go nie tylko lżejszym niż Z Fold 5 i Pixel Fold o milę krajową, ale nawet wspomniany iPhone.

Honor Magic V2 (po lewej) i Samsung Galaxy Z Fold 5 (po prawej). Źródło zdjęcia (Zaufane recenzje)

Jest to pierwszy składany, który naprawdę wkracza na terytorium smartfonów typu candybar pod względem wagi i grubości, i jest naprawdę wspaniały do oglądania.

Ta cienka, lekka natura była natychmiast zauważalna, gdy podniosłem Magic V2 podczas wstępnej sesji przed jego ujawnieniem, zwłaszcza po użyciu Z Fold 5 jako mojego głównego telefonu przez ostatnie kilka tygodni.

Kup Google Pixel 7a za jedyne 399 funtów, z etui i ładowarką 30W w zestawie.

Google Pixel 7a doczekał się mega obniżki ceny na Prime Day, teraz jest dostępny za jedyne 399 funtów. Co więcej, Amazon dorzuca etui Pixel 7a i ładowarkę 30W bez dodatkowych kosztów.

  • Amazon
  • Oszczędność 79,99 funtów
  • Teraz 399 funtów

Zobacz ofertę

Był znacznie wygodniejszy w użyciu jedną ręką w złożonej formie, wygodniej dopasowując się do dłoni niż bardziej masywni konkurenci, a to doświadczenie poprawiło się tylko po rozłożeniu, zmniejszając grubość do prawie niemożliwego 4,4 mm.

Honor Magic V2 rozłożony. Źródło zdjęcia (Trusted Reviews)

W porównaniu z innymi niedawno ogłoszonymi składanymi urządzeniami, naprawdę wygląda i sprawia wrażenie składanego urządzenia z przyszłości, a Honor powinien być za to wdzięczny.zakończyła badania i rozwój w tym obszarze.

Najbardziej ekscytujące jest to, że Honor zdołał osiągnąć to wszystko bez ograniczania innych funkcji premium, dostarczając coś, co wygląda na składane bez żadnych ograniczeń, które nie poświęca jakości projektu.

Mogę mieć tylko nadzieję, że to szokujące wydanie uruchomi Samsunga po kilku latach tego, co można opisać jedynie jako iteracyjne aktualizacje oryginalnego projektu Z Fold. Jeśli nie, to możemy mieć do czynienia z nowym liderem na składanej arenie z Honor Magic V2.

Może ci się również spodobać

Read More