Nasze recenzje

Szybkie ładowanie: Plotkowana Motorola Razr może być składakiem do pokonania w 2023 r.

OPINIA: Składane smartfony, choć wyglądają fajnie, są nadal trochę niszą w szerszym rynku smartfonów, stanowiąc zaledwie 1,1% użycia smartfonów w 2022 roku. Biorąc pod uwagę, że tak naprawdę to tylko Samsung zaserwował zachodni rynek ze swoimi seriami Z Fold i Z Flip jednak, nie jest to zbyt zaskakujące.

Właściwie nie jest niedokładne, aby powiedzieć, że Samsung miał lwią część zachodniego rynku składane w ciągu ostatnich kilku lat z bardzo małą konkurencją. Czuje się, że Samsung wykorzystał to, zwłaszcza z Galaxy Z Flip 4 i Z Fold 4, z których oba wyglądały i działały dość podobnie do swoich poprzedników. Po co wprowadzać innowacje, jeśli twoje foldables są jedynymi dostępnymi opcjami?

Jednak z więcej producentów rzucając swoje kapelusze do pierścienia foldable, 2023 może zobaczyć rewolucję w branży foldable, a jeden rumoured smartphone w szczególności dostał mnie podekscytowany. Zanim wtrącisz, to nie jest Galaxy Z Flip 5 lub Galaxy Z Fold 5.

W rzeczywistości, to nie jest nawet rumoured OnePlus foldable lub Google Pixel Fold, z których oba są powiedział, aby uruchomić w 2023 roku. Zamiast tego, jest to zaktualizowana Motorola Razr (2023).

Motorola Razr (2022). Image Credit (Trusted Reviews)

Miałem okazję grać z Motorola Razr (2022) przez tydzień pod koniec ubiegłego roku i można śmiało powiedzieć, że zakochałem się w nim. Jestem pewien, że ma to coś wspólnego z faktem, że miałem oryginalny Razr z powrotem na początku lat 2000, ale jest coś więcej niż to. W porównaniu do Z Flip 4, Razr oferował lepszy zestaw kamer, bezszczelinowe zamknięcie i co najważniejsze, ledwo zauważalny zawias.

Miał też mój ulubiony wyświetlacz zewnętrzny ze wszystkich składanych clamshell, opinię, którą nadal utrzymuję nawet po użyciu Oppo Find N2 Flip z 2023 roku. Był znacznie większy niż ten z Galaxy Z Flip 4 i oferował więcej funkcji niż Find N2 Flip – w rzeczywistości pozwala na dostęp do każdej aplikacji Androida, którą chcesz na tym małym 2,7-calowym wyświetlaczu.

Dlatego jestem tak podekscytowany plotkami otaczającymi Motorolę Razr (2023), które sugerują, że zewnętrzny wyświetlacz ma się stać znacznie lepszy.

Zdjęcie: Evan Blass

Wiadomość przychodzi w postaci renderów od leakera Evan Blass, aka Evleaks, pokazując Razr z dużo większym wyświetlaczem pokrywy niż model 2022. W rzeczywistości, to w zasadzie zajmuje cały panel pokrywy na 3,6 cala, osadzając podwójne kamery wewnątrz. To nie tylko zapewnia bardziej uderzające, futurystyczny wygląd niż inne clamshell foldables na rynku, ale to może być naprawdę przydatne.

Zdjęcie: Evan Blass

Użyłem Razr (2022)’s zewnętrzny wyświetlacz, aby uzyskać dostęp do aplikacji, takich jak Hue, aby szybko kontrolować moje światła, kontrolować odtwarzanie YouTube na moim telewizorze i odpowiedzieć na wiadomości WhatsApp, choć przyznał, że to było trochę małe dla tego ostatniego. Większy wyświetlacz prawdopodobnie zmieni to, pozwalając mi zrobić więcej na zewnętrznym wyświetlaczu bez konieczności rzeczywiście rozłożyć telefon, aby uzyskać dostęp do większego ekranu wewnętrznego – proces, który zaczyna się zabawa, ale szybko staje się uciążliwe w czasie.

Jeśli te przecieki dojdą do skutku to Razr (2023) może mieć najbardziej funkcjonalny wyświetlacz clamshell okładki na rynku. Rzuć w innych plotek specs tym ulepszony wyświetlacz i ulepszony aparat tech, i masz bardzo kuszące clamshell składane.

Miejmy tylko nadzieję, że Motorola uruchomienie jest trochę gładsza niż 2022 wariant, który po raz pierwszy zobaczył wydania w Chinach w sierpniu 2022 bZanim trafi do części Europy i Wielkiej Brytanii pod koniec 2022 roku, nie ma mowy o wydaniu w USA.

Czy jesteś podekscytowany Motorola Razr (2023) lub ma inny nadchodzący składany piqued swoje zainteresowanie? Daj nam znać na Twitterze.

Może ci się również spodobać

Read More