Szycie

Szycie zakładek z tkanin – Nauka szycia

  • Facebook
  • Twitter
  • Email

Zakładki z tkanin do szycia ~ Uczysz się szyć? Szukasz projektu do szycia dla początkujących? Świetnie, bo mam dla Ciebie idealny!

Szycie zakładki do książki z tkaniny

Czy ta zakładka nie jest naprawdę urocza? Chcesz wiedzieć co jest najlepsze? Uszyłam ją! haha To dobrze być z siebie dumnym, prawda? Czy Ty też jesteś ze mnie dumny? Mam nadzieję, że tak! Jeśli chciałbyś zrobić taką samą, po prostu podążaj za krokami, których użyłam do zrobienia mojej. Ten post zawiera kilka linków partnerskich dla Twojej wygody. Kliknij tutaj, aby przeczytać moją pełną politykę ujawniania informacji.

Szycie zakładek do książek z tkanin – Nauka szycia

Materiały:
– Skrawki tkanin
– Fusible Fleece
– Nożyczki
– Ołówek do tkanin
– Prostokątna kartka papieru (2.5″ x 6.5″ lub dowolnej wielkości zakładka, którą chcesz)
– Żelazko
– Nożyce do różu
– Maszyna do szycia
– Szpilki

Instrukcje

Krok 1: Wyjęłam tkaninę, której miałam zamiar użyć do wykonania materiałowych zakładek do książek.

Krok 2: Wycięłam 5 kawałków tkaniny o różnej grubości.

Krok 3: Ułożyłam kawałki skrawków tkaniny w takiej kolejności, w jakiej chciałabym je zszyć. Upewniłam się, że mam pod ręką mój szablon prostokąta, aby upewnić się, że moje ułożenie jest większe niż szablon.

Krok 4: Zaprasowałam ¼” górnej krawędzi 4 kawałków. (Nie prasowałam krawędzi pierwszego kawałka).

Krok 5: Czas na zszycie kawałków ze sobą. Rozpocząłem od nałożenia drugiego kawałka materiału na dolną część pierwszego kawałka. Przyszyłam go ¼” od krawędzi. Kontynuowałam tę czynność, aż wszystkie 5 kawałków zostało przymocowanych.

Krok 6: Używając szablonu prostokąta, który miałam, obcięłam kawałki tkaniny, które właśnie zszyłam, trochę większe niż szablon. Taki sam rozmiar wycięłam również z tkaniny, którą zamierzałam wykorzystać na tył zakładek.

Krok 7: Wycięłam trochę włókniny topliwej. Umieściłam ją na odwrocie skrawków i naprasowałam. (Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami dołączonymi do zakupionej fizeliny).

Krok 8: Umieściłam mój szablon prostokąta na tylnej stronie mojego kawałka tkaniny. Użyłam ołówka do tkanin, aby odrysować na nim prostokąt.

Krok 9: Umieściłam moje skrawki materiału twarzą do góry i położyłam mój tylny kawałek twarzą do dołu. (Jeden na drugim, upewniając się, że twarze są zwrócone do siebie).

Krok 10: Przyszyłam kawałki razem, zostawiając 1″do 1,5″ szczeliny na dole (potrzebowałam szczeliny, aby po przyszyciu odwrócić kawałki do środka).

Krok 11: Użyłam nożyczek, aby odciąć rogi.

Krok 12: Używając nożyczek do cięcia, wycięłam wokół zakładki.

Krok 13: Użyłam pałeczki, aby pomóc mi odwrócić zakładkę na prawą stronę. Pałeczka pomaga wydłubać rogi. Następnie użyłam mojego żelazka, upewniając się, że szczelina u dołu jest wypełniona.

Krok 14: Ostatni krok! Czas przynieść zakładkę z powrotem do maszyny do szycia, aby przeszyć ją dookoła o ¼”.

I voilà mamy sobie zakładki do książek!

Jeśli podobał Ci się ten projekt, założę się, że te projekty szycia również Ci się spodobają!

Tkaninowa przytulanka do szycia

Torebka dla trojaczków

Jestem bardzo zadowolona z tego jak wyszła zakładka! Jest coś bardzo satysfakcjonującegoo szyciu. Zaczynasz od tkaniny, a produktem końcowym może być po prostu wszystko. Uwielbiam to! P.S. Mam świetny przewodnik Sewing 101, jeśli kiedykolwiek chciałabyś go sprawdzić.

Życzę Ci wspaniałego dnia!

P.S. Będę linkować do tych stron.

  • Facebook
  • Twitter
  • Email

Może ci się również spodobać

Read More