Szycie

The Brand Edit: Esme Young

Zdjęcie: BBC/Love Productions/James Stack

Za kilka dni rozpocznie się dziesiąta seria programuThe Great British Sewing Bee i naturalnie nie możemy myśleć o niczym innym. Aby wypełnić pustkę Sewing Bee w naszym życiu, zagłębiliśmy się w inspirację wzorami dla sędzi Sewing Bee, Esme Young. Mówiąc prościej, jest ikoną stylu i dlatego zasługuje na własną edycję marki. Mamy tak wiele próśb o dopasowanie wzorów do tego, co nosi, więc przeszukaliśmy witrynę w poszukiwaniu wzorów z wibracjami Esme.

Mamy wiele do przejrzenia, więc chwyć filiżankę i torbę mini cheddarów (jeśli przeczytasz ten artykuł, będziesz wiedział, dlaczego są one niezbędne!) i rozsiądź się wygodnie w edycji marki Esme Young…

Gdybym miała wybrać jeden element garderoby będący synonimem Esme Young, byłaby to sukienka koszulowa. Ten klasyczny styl jest zawsze ożywiony subtelnym detalem – Esme nie lubi nudy. Niezależnie od tego, czy jest to plisa tutaj, czy odrobina objętości tam, zawsze jest coś, co można docenić w sukienkach Esme. Wybrałam kilka, które zawierają zachwycające detale pasujące do naszej ikony. Nie zapomnij, że naszyjnik jest koniecznością!

 1. Named Silmu Shirt i Shirt Dress
 2. Sukienka Merchant & Mills Cawley
 3. Tkana sukienka Style Arc Emerson
 4. Sukienka koszulowa The Assembly Line
 5. Sukienka Fibre Mood Phyllis

Kolejnym podstawowym elementem garderoby Esme jest prosta sukienka. Podobnie jak w przypadku wszystkich jej ubrań, Esme nie jest zwykłą Jane, więc wszystko ma wspaniały detal. Niezależnie od tego, czy chodzi o dodanie struktury, czy zmiękczenie, skomplikowane techniki wycinania wzorów podnoszą jej sukienki. Ponownie, te sukienki są prawie wyłącznie wykończone efektownym naszyjnikiem. Zagłębiłam się w nasze wykroje do szycia sukienek na zmianę w poszukiwaniu tych zachwycających detali i myślę, że udało mi się osiągnąć sukces!

 1. Sew Over it Zoe Dress
 2. Trapezowa sukienka Merchant & Mills
 3. The Maker’s Atelier V-Neck Shift Dress
 4. Fibre Mood Debra Dress
 5. Sukienka dzienna The Maker’s Atelier

Esme uwielbia jazzujące kurtki i nie było lepszego tego przykładu niż ta, którą miała na sobie w odcinku specjalnym z okazji Bożego Narodzenia 2023. To stylowy sposób na ubranie pary eleganckich czarnych spodni i krzyczy „kreatywna dusza”. Materiał jest najważniejszy dla tego wyglądu, więc kupuj tkane żakardy lub błyszczące cekiny. Raz lub dwa razy widzieliśmy Esme w kurtce bomberce, więc jest to dobre miejsce na rozpoczęcie.

 1. Sweter i kurtka Notches Rava
 2. Kurtka Lyon od Tessuti Fabrics
 3. Kurtka bomberka Atelier Maker’s Sport-Luxe
 4. Przycięta kurtka The Assembly Line
 5. Kurtka użytkowa The Maker’s Atelier
 6. Trend Patterns TPC27 Kurtka z bufiastymi plecami

Spodnie i zabawny top to kolejna specjalność Esme, więc naprawdę chciałam uwzględnić w tym zestawieniu kilka fajnie skrojonych spodni. Zobaczysz Esme w czarnych spodniach z detalami, które sprawiają, że śpiewają. Plisy, opadające nogawki – to wszystko jest takie stylowe. Oto moje propozycje, które pozwolą Ci uzyskać efekt szytych w domu spodni…

 1. Styl Arc Twig Woven Pant
 2. The Assembly Line Culottes
 3. Klasyczne spodnie The Assembly Line
 4. Spodnie Fibre Mood Bernie
 5. Bella Loves Patterns Spodnie Billy
 6. Spodnie Merchant & Mills Pegs

Nie chcę zabrzmieć jak zdarta płyta, ale przekonasz się, że nawet topy Esme mają mały akcent. Ich proste sylwetki są zrównoważone przez odrobinę czegośw nieco wyjątkowy i nieoczekiwany sposób. Świetnie się bawiłam przekopując się przez nasze wzory, aby znaleźć wybór stylów, które naśladują kształty, które zwykle wybiera, w połączeniu z odrobiną sprytnego cięcia.

 1. Bluzka Atelier Jupe Emma
 2. Koszula Atelier The Maker’s Atelier
 3. Fibre Mood Nova Top
 4. In the Folds Sawtell Top
 5. Top i sukienka Notches Billy
 6. Tunika z długim rękawem The Assembly Line

Znalazłam to zdjęcie Esme i mam obsesję na punkcie tego stroju. Zderzenie kolorów jest tak uderzające i pokazuje, jak wszechstronne mogą być spódnice. Esme wybiera skąpe fasony z odrobiną struktury – i ponownie pokazuje moc plisy. Znalazłam kilka wzorów spódnic, które moim zdaniem naprawdę naśladują styl Esme.

 1. Tessuti Fabrics Mahlia Skirt
 2. Spódnica Fibre Mood Maddie
 3. Asymetryczna spódnica midi The Assembly Line
 4. Lenaline Patterns Katya Skirt
 5. Spódnica tulipanowa The Assembly Line

Zagłębiając się w króliczą norę, znalazłem kilka świetnych rzeczy do obejrzenia i przeczytania, które moim zdaniem mogą ci się spodobać.

 1. Esme Young – Audible Sessions
 2. Wywiad z Guardianem
 3. Noc z Esme Young – wywiad z Joe Lycettem
 4. Życie za szwami autorstwa Esme Young

A jeśli lubisz podcasty, te mogą Ci się spodobać:

 1. To nie mój wiek – Esme Young
 2. To jest żeton – Alex Monroe (jubiler) – Esme Young
 3. Życiowe porady Grazii – Esme Young

Na koniec zostawię Cię z zeszłorocznym postem na blogu poświęconym Esme. Tym razem podzieliliśmy się wzorami do szycia, aby odtworzyć ubrania oparte na strojach Esme Young. Miłego oglądania!

Powiązane posty

Edycja marki: Sezane

Przeczytaj post

Edycja marki: Toast

Przeczytaj post

The Great British Sewing Bee 2023 – Seria 9 inspiracji do szycia

Przeczytaj post

The Great British Sewing Bee 2023 – Wzory do szycia S9 Ep10

Przeczytaj post

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej