Dom

Ubezpieczenie Ochrony Kupujących Dom: Co to jest i czy go potrzebujesz?

Ubezpieczenie Home Buyers Protection pokrywa pewne koszty w przypadku, gdy zakup nieruchomości nie dojdzie do skutku.

Chociaż wolelibyśmy, aby nabywcy domów byli chronieni przez prawo, a nie przez firmy ubezpieczeniowe, obecnie polisy ochronne dla nabywców domów są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć spokój ducha. Pomyśl o nich jako o siatce bezpieczeństwa. Jeśli najgorsze się stanie, a zakup nieruchomości upadnie, możesz być w stanie ubiegać się o zwrot kosztów prawnych, kosztów badań i wszelkich opłat za aranżację hipoteczną, które możesz ponieść.

Istnieją jednak inne rzeczy, które należy rozważyć przed podpisaniem na linii przerywanej.

Co obejmuje ubezpieczenie ochrony kupujących dom?

Jak w przypadku każdej formy ubezpieczenia, zakres ochrony ubezpieczeniowej różni się w zależności od polisy.

Istnieją jednak pewne dość uniwersalne koszty, które pokrywa większość polis ubezpieczeniowych chroniących kupujących dom, w tym:

 • Badania
 • Wyceny
 • Conveyancing
 • Ustalenia dotyczące hipoteki

Chociaż są one powszechnie spotykane w większości polis ochronnych dla nabywców domów, nadal rozsądnie jest sprawdzić dokładnie, co będzie pokryte dla przed zakupem ubezpieczenia. Należy również zapytać o limity roszczeń i wszelkie nadwyżki, które być może trzeba będzie zapłacić (chociaż rzadko zdarza się, aby nadwyżki były zawarte w tego typu polisie).

Nie daj się zaskoczyć drobnym drukiem.

Kiedy można zgłosić roszczenie?

Jeśli chodzi o to, kiedy można i nie można zgłaszać roszczeń, ważne jest, aby dwukrotnie sprawdzić produkt ubezpieczeniowy, który kupujesz, zanim faktycznie zgodzisz się go wykupić.

Aby jednak dać Ci ogólne pojęcie, poniższa lista obejmuje przypadki powszechnie wymieniane w większości polis ubezpieczeniowych chroniących nabywców domów:

 • Jeśli nieruchomość zostanie uszkodzona
 • Jeśli inny kupujący cię zaatakuje
 • Jeśli sprzedawca ma zmiany w sercu
 • Jeśli jedna ze stron kupujących umiera
 • Jeśli zostaniesz zwolniony (ale nie dobrowolnie)
 • Jeśli sprzedający nie jest prawnie upoważniony do sprzedaży domu
 • Jeśli nieruchomość jest przedmiotem nakazu przymusowego wykupu (CPO)

Powtarzając, nie jest to w żadnym wypadku wyczerpująca lista. Każda polityka będzie się różnić i obejmować inne przypadki, a nawet może wykluczyć niektóre z powyższych. To do Ciebie należy dowiedzieć się dokładnie, co jest, a co nie jest zawarte w polisie, zanim ją wykupisz.

Co nie obejmuje ubezpieczenie ochrony kupującego domu

Mówiąc o tym, co nie jest wliczone, poniżej znajdują się niektóre przypadki, które większość polis ochrony kupującego domu nie obejmuje:

 • Jeśli ty, kupujący, wycofać się
 • Jeśli opłaty prawne są zwracane
 • Jeśli celowo opóźnić zakup
 • Jeśli nie instruuje licencjonowanego adwokata
 • Jeśli nieruchomość jest przedmiotem zamkniętej oferty
 • Jeżeli przed zawarciem umowy ubezpieczenia zostanie przeprowadzona ankieta

Chociaż nadal ważne jest, aby sprawdzić swoją politykę, te ograniczenia są mało prawdopodobne, aby zmienić zbyt wiele. Żaden ubezpieczyciel, na przykład, nie będzie rozliczał roszczenia, jeśli to Ty zdecydujesz się wycofać z zakupu.

Ile kosztuje polisa Home Buyer Protection?

Jak już wielokrotnie stwierdziliśmy w tym poście, polisy różnią się między sobą.

Tak samo, więc, będzie kwota, którą będziesz musiał zapłacić. Możesz znaleźć polisę już za 50 funtów, ale im bardziej kompleksowe pokrycie, tym wyższy koszt. Ci z wyższej półki będą, bezapelacyjnierosnąco, być droższym. Najważniejsze jest jednak znalezienie odpowiedniej polisy dla swoich potrzeb i wymagań.

Kupowanie polisy tylko na podstawie ceny nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak duże ryzyko wiąże się z zakupem nieruchomości?

Choćbyśmy chcieli powiedzieć, że jest inaczej, kupno domu nie jest prostą sprawą.

Większość kupujących i sprzedających jest zszokowana, gdy dowiaduje się, że aż 1 na 3 transakcje dotyczące nieruchomości nie dochodzi do skutku. Powodów, dla których tak się dzieje, jest wiele, więc z pewnością istnieje ryzyko związane z zakupem lub sprzedażą nieruchomości. Nic więc dziwnego, że tak wielu decyduje się na ochronę kupujących.

Pamiętaj jednak, że polisy te obejmują jedynie zdarzenia, na które nie masz wpływu.

A więc, czy potrzebujesz ubezpieczenia ochrony kupującego dom?

W większości przypadków tak.

Zakup nieruchomości to kosztowny proces, który może zakończyć się wydatkiem rzędu tysięcy funtów. Polisa z kompleksowym pokryciem będzie prawdopodobnie kosztować nie więcej niż kilkaset, więc wielu uzna to za dobrze wydane pieniądze. Należy jednak uważać, z kim się ubezpieczamy i zachować ostrożność przy wyborze polisy.

To powiedziawszy, wykupienie ochrony nabywców domu nie jest wymogiem prawnym, więc to całkowicie zależy od Ciebie, czy zdecydujesz się chronić siebie.

Bez względu na to, czy kupujesz, sprzedajesz, wynajmujesz, jeśli chcesz wykonać ruch na rynku nieruchomości w Londynie lub jego okolicach, Petty’s może Ci pomóc. Od ponad wieku pomagamy ludziom takim jak Ty realizować ich marzenia związane z nieruchomościami i chętnie pomożemy również Tobie.

Zadzwoń do naszego przyjaznego zespołu ekspertów, aby dowiedzieć się, dlaczego jesteśmy ulubionymi agentami nieruchomości w stolicy.

Article By: Fay Maulik-Hann

Fay pracuje w branży nieruchomości od 8 lat, jej odpowiedź na każde pytanie brzmi „oczywiście, że mogę” – jej pasja dla Petty’s jest nie do podrobienia.

020 3370 8788 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More