Nasze recenzje

Właściciele iPadów nie będą musieli długo czekać na iPadOS 17 w tym roku – raport

Apple może po raz kolejny połączyć daty wydania iOS i iPadOS dla 17. głównej wersji swojego oprogramowania mobilnego, która ma pojawić się w tym miesiącu.

Pisząc w swoim cotygodniowym biuletynie Power On, dobrze poinformowany Mark Gurman twierdzi, że Apple planuje wydać ukończone wersje iOS 17 i iPad OS 17 tego samego dnia.

Ogromna zniżka na Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra w końcu otrzymał obniżkę ceny, na którą czekaliśmy, obniżając ją z 849 GBP do zaledwie 669 GBP. Do tego dochodzi dwuletnia gwarancja bez dodatkowych kosztów.

  • John Lewis
  • Oszczędność 180 funtów
  • Teraz £669

Zobacz ofertę

To doskonała wiadomość dla właścicieli iPadów, którzy musieli czekać dodatkowe sześć tygodni na iPadOS 16 (wydany jako iPadOS 16.1). Wylądował on 24 października ubiegłego roku, wraz z macOS Ventura. Właściciele iPhone’ów otrzymali aktualizację iOS 16 12 września.

W zeszłym roku Apple potrzebowało więcej czasu na przygotowanie kluczowych funkcji, takich jak Stage Manager, które okazały się bardzo problematyczne w fazie rozwoju.

Jednak w tym roku nie było takich problemów w wersjach beta i wygląda na to, że Apple przywróci parzystość w harmonogramach wydawania oprogramowania.

Dziennikarz Bloomberga napisał: „Powiedziano mi, że biorąc pod uwagę wszelkie nieprzewidziane okoliczności, firma uważa ósmy test beta za ostateczną wersję iOS 17.0. Co więcej, w porównaniu do zeszłego roku, wygląda na to, że iPadOS 17.0 pojawi się jednocześnie z nowym oprogramowaniem dla iPhone’a”.

Jeśli zastosujemy się do niedawnego precedensu, Apple wyda iOS 17 i jego odpowiednik dla iPada w piątek 15 września. Apple często wydaje oprogramowanie w piątek po premierze iPhone’a we wtorek, czyli często tydzień przed wprowadzeniem nowych telefonów do sprzedaży.

Premiera iPhone’a 15 odbędzie się w tym roku 12 września. Gurman powiedział, że spodziewa się, że wszystkie nowe telefony będą wyposażone w port ładowania USB-C, który zastąpi port Lightning. Umożliwi to użytkownikom korzystanie z jednego kabla do ładowania iPada, komputerów Mac i iPhone’a, jednocześnie prawdopodobnie odblokowując szybsze ładowanie i prędkość transmisji danych.

Może ci się również spodobać

Read More