Nasze recenzje

YouTube rozpoczyna testowanie usługi gier Playables

YouTube rozpoczął testowanie usługi gier o nazwie Playables, co wskazuje, że gigant strumieniowego przesyłania wideo i muzyki ma zamiar dodać gry do swojej znaczącej listy.

Plotki na temat usługi gier YouTube pojawiły się w czerwcu, a raport Wall Street Journal twierdził, że serwis wideo Google doda do swojej witryny proste gry zręcznościowe.

Teraz te przewidywania zostały potwierdzone, a YouTube dodał grę „Playables” do swojej listy funkcji testowych i eksperymentów. Playables są opisywane jako „gry, w które można grać bezpośrednio na YouTube, zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych”, co wydaje się potwierdzać przewidywania dotyczące prostych zręcznościowych pożeraczy czasu, a nie doświadczeń triple-A.

„Ograniczona liczba” użytkowników YouTube wybranych do wzięcia udziału w tym eksperymencie najwyraźniej zobaczy sekcję o nazwie „Playables” bezpośrednio na swoim kanale głównym YouTube. Uczestnicy mogą również przeglądać i kontrolować swoją historię Playables i zapisane postępy w grze w zwykłym menu Historii YouTube.

Nie ma tu żadnych informacji na temat gier, w które będą mogli zagrać ci pierwsi testerzy. Wspomniany wcześniej raport wspomina o grze o nazwie „Stack Bounce”, która wymaga rozbijania cegieł odbijającą się piłką.

Brzmi to jak najbardziej oldschoolowa zręcznościówka. Wygląda na to, że te gry (a przynajmniej Stack Bounce) są tworzone w HTML5.

Jeśli Playables w końcu zostanie wdrożone, będzie to kolejny ciąg do stale rozwijającego się łuku YouTube. Usługa należąca do Google dodała już wypożyczalnie filmów, transmisje telewizyjne na żywo i pełnoprawną usługę strumieniowego przesyłania muzyki do swojej podstawowej usługi udostępniania wideo online. Jest więc całkiem sensowne, że jakaś forma usługi strumieniowania gier byłaby następna w kolejności.

Może ci się również spodobać

Read More