Nasze recenzje

Snapdragon 7+ Gen 3 vs Snapdragon 8 Gen 3: Jaka jest różnica?

Jeśli posiadasz telefon z Androidem, istnieje bardzo duża szansa, że jest on zasilany przez jeden z chipów Snapdragon firmy Qualcomm. Teraz marka wprowadziła do swojej oferty dwa kolejne chipy, w tym Snapdragon 8 Gen 3 i Snapdragon 7+ Gen 3.

Chip wewnątrz smartfona może mieć duży wpływ na wrażenia użytkownika, nie tylko pod względem wydajności, ale także w celu określenia, jakie funkcje sztucznej inteligencji jest w stanie obsłużyć, a także jakości aparatu. W rezultacie ważne jest, aby wybrać odpowiedni układ dla swoich wymagań.

Który więc układ należy wybrać, decydując się na Snapdragon 7+ Gen 3 i Snapdragon 8 Gen 3? Stworzyliśmy ten przewodnik porównawczy, aby pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie. Oto najważniejsze różnice.

Snapdragon 7+ Gen 3 jest przeznaczony dla telefonów średniej klasy

Układy Snapdragon 7+ Gen 3 i Snapdragon 8 Gen 3 zostały zaprojektowane tak, aby obsługiwać różne rynki, a nie konkurować ze sobą.

Snapdragon 8 Gen 3 jest najpotężniejszym układem mobilnym, jaki można obecnie znaleźć, a więc znajduje się wewnątrz flagowych telefonów, takich jak Samsung Galaxy S24 Ultra (wersja niestandardowa), Xiaomi 14 Ultra i OnePlus 12.

Ponieważ Snapdragon 7+ Gen 3 dopiero co został wprowadzony na rynek, nie znamy jeszcze wielu telefonów, które będą go zawierać, chociaż Qualcomm potwierdził, że OnePlus, Realme i Sharp mają przyjąć ten układ. Wiemy jednak, że układ ten będzie wykorzystywany w telefonach ze średniej półki, a więc powinien być bardziej przystępny cenowo niż jakiekolwiek urządzenie zasilane przez Snapdragon 8 Gen 3.

Snapdragon 8 Gen 3 jest potężniejszy

Snapdragon 8 Gen 3 jest mocniejszym układem z tych dwóch. Wiemy to ze specyfikacji procesora, ponieważ Snapdragon 8 Gen 3 ma 1x Prime Core (3,4 GHz), 5x Performance Cores (3,2 GHz) i 2x Efficiency Cores (2,3 GHz).

Dla porównania, Snapdragon 7+ Gen 3 posiada 1x Prime Core (2,8 GHz), 4x Performance Cores (2,6 GHz) i 3x Efficiency Cores (1,9 GHz). Liczby te pokazują, że Snapdragon 7+ Gen 3 ma o jeden rdzeń wydajnościowy mniej niż 8 Gen 3, ale ma również niższe szczytowe prędkości zegara dla wszystkich rdzeni.

Wszystko to jest mocnym dowodem na to, że Snapdragon 8 Gen 3 będzie mocniejszym układem. Nie wiadomo jeszcze, w jakim stopniu, choć przeprowadzimy testy porównawcze nowego procesora Snapdragon 7+ Gen 3, gdy tylko dostaniemy go w swoje ręce.

Snapdragon 8 Gen 3 obsługuje nagrywanie wideo 8K

Układ scalony smartfona wpływa nie tylko na moc obliczeniową, ale także określa maksymalny próg dla aparatu. Snapdragon 8 Gen 3 obsługuje wideo 8K HDR przy 30 klatkach na sekundę i 4K przy 120 klatkach na sekundę, zapewniając profesjonalną jakość przechwytywania.

Jeśli chodzi o Snapdragon 7+ Gen 3, nie jest on w stanie przechwytywać wideo 8K, podczas gdy 4K jest ograniczone do 60 klatek na sekundę. Oznacza to, że żaden telefon z tym układem nie będzie w stanie zaoferować wyższej rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę do przechwytywania wideo niż te wymienione powyżej.

Co więcej, Snapdragon 8 Gen 3 ma dostęp do większego wyboru funkcji opartych na sztucznej inteligencji, aby jeszcze bardziej ulepszyć wideo. Obejmuje to przechwytywanie wideo Night Vision z redukcją szumów RAW AI w 4K 60fps. Widzieliśmy już kilka telefonów korzystających z tej funkcji, co skutkuje znacznie lepszym wideo przechwytywanym po zmroku.

Snapdragon 8 Gen 3 ma akcelerowany sprzętowo ray tracing

Ray tracing był wielkim hasłem w branży gier dla pJeśli nie jesteś zaznajomiony z tym terminem, odnosi się on do zaawansowanej technologii, która pozwala procesorowi graficznemu generować realistyczne i dynamiczne efekty świetlne, które mogą znacznie poprawić oprawę wizualną gry.

Co ciekawe, układ Snapdragon 8 Gen 3 obsługuje akcelerowany sprzętowo ray tracing, dzięki czemu możesz korzystać z tej technologii w obsługiwanych natywnych grach mobilnych, w tym Arena Breakout, Justice Mobile, War Thunder Edge i Diablo Immortal. Oczywiście są to gry mobilne, więc nie spodziewajmy się wierności graficznej na poziomie PS5, niemniej jednak imponujące jest to, że najnowocześniejsza technologia trafiła do smartfonów.

Snapdragon 7+ Gen 3 nie obsługuje akcelerowanego sprzętowo ray tracingu. Nadal jest w stanie uruchomić gry wymienione powyżej, ale po prostu nie będzie w stanie wygenerować tych zaawansowanych efektów świetlnych, aby nadać grafice duży impuls. W rezultacie Snapdragon 8 Gen 3 okazuje się być lepszym układem do gier, a zatem jest bardziej prawdopodobne, że znajdzie się w najlepszych telefonach do gier.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Chcesz zająć się fotografią? Ta oferta Amazon jest dla Ciebie

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej