Majsterkowanie

6 strategii utrzymywania instalacji wodno-kanalizacyjnej w domu w jak najlepszym stanie

Systemy hydrauliczne są jednymi z kluczowych elementów każdego gospodarstwa domowego. Tak, mamy tendencję do kojarzenia problemów hydraulicznych z nieszczelnymi kranami i zatkanymi odpływami, które, choć irytujące, nie brzmią jak pełnowymiarowe sytuacje awaryjne, którym należy poświęcić zbyt wiele uwagi. Musimy jednak pamiętać, że ujścia hydrauliczne, które widzimy, to tylko wierzchołek góry lodowej sieci kanalizacyjnych i hydraulicznych. Zaniedbanie problemów, które mogą być ukryte przed naszym wzrokiem, może mieć bardzo poważne reperkusje w dłuższej perspektywie, powodując wydatki finansowe i uszkodzenia strukturalne. Większy wysiłek włożony w konserwację jest więc więcej niż uzasadniony, a ty utrzymasz swój system wodno-kanalizacyjny w najlepszej formie.

Cóż, odłóżmy te zmartwienia na bok dzięki tym sześciu strategiom, które pozwolą utrzymać domową sieć rur i system odwadniający w jak najlepszym stanie.

Zapobieganie regularnym inspekcjom

Problemy hydrauliczne są najłatwiejsze do rozwiązania, gdy znajdują się we wczesnym stadium. Jeśli chcesz utrzymać swój system wodno-kanalizacyjny w jak najlepszej kondycji, pamiętaj o sporządzeniu dokładnej listy kontrolnej i przeglądaniu wszystkich skrzynek co najmniej raz w roku. Jeśli mieszkasz w obszarze narażonym na drastyczne wahania temperatury, możesz nawet podejmować wysiłki sezonowo. Poza regularnymi wzmiankami, należy przeprowadzać częste inspekcje wizualne i słuchowe całego gospodarstwa domowego i szukać oznak wilgoci lub nietypowych szumów, które mogą wskazywać na ukryte wycieki. Nie należy również pomijać zewnętrznych wylotów, takich jak zawory odcinające i pompy ściekowe.

Upewnij się, że Twoje rury poradzą sobie z zimnem

Zamarznięte rury są jednym z najczęstszych problemów hydraulicznych, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze o ekstremalnie niskich temperaturach. Bądź więc na bieżąco z dobrymi praktykami hydraulicznymi i upewnij się, że rury nie pękną przy pierwszych oznakach zimy, pomyśl o profesjonalnej izolacji rur i staraj się utrzymywać stałą temperaturę w pomieszczeniach przez cały chłodniejszy sezon. Możesz nawet od czasu do czasu otworzyć szafki pod zlewami, aby umożliwić łatwiejszy dostęp ciepłego powietrza do sieci wodno-kanalizacyjnej. Obniżenie temperatury wody w podgrzewaczu wody może tylko pomóc w tych wysiłkach.

Nie ignoruj problemów, bez względu na to, jak małe są

Mówimy tu o takich rzeczach jak nieszczelne krany i cieknące toalety. Są one tak dyskretne, że nawet nie zwracamy na nie uwagi. Jednak pozostawione bez kontroli mogą marnować tysiące galonów wody rocznie. To samo dotyczy ciemnych plam i pleśni. Gdy tylko zauważysz ich pierwsze oznaki, powinieneś natychmiast wynająć profesjonalne usługi wykrywania wycieków hydraulicznych. Inne czerwone flagi, które wskazują na większe problemy, zwykle pozostają niezauważone, to woda wypływająca z uchwytów i złączek, oznaki korozji, źle dopasowane przewody i komponenty oraz syczące dźwięki podczas korzystania z wylotów wody.

Przecinanie problemów z zatykaniem u źródła

Teraz, gdy omówiliśmy oznaki konieczności naprawy lub wymiany rur, przejdźmy do kolejnego ważnego problemu – zatykania. Tak więc, jeśli chcesz uniknąć tego bałaganu, śledź, co wrzucasz do zlewu i toalety. Mając to na uwadze, zachowaj śmieci i cząstki jedzenia do kosza na śmieci i przestań wlewać fusy z kawy i tłuszcz do zlewu, gdy jesteś przy tym. Oczywiście niektóre cząsteczki jedzenia mogą umknąć Twojej uwadze, więc zachowaj szczególną ostrożność i zaopatrz się w kilka łapaczy zatyków. Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest regularne czyszczenie kuchni.kury i odpływy łazienkowe z zanieczyszczeń, które mogą powodować problemy w przyszłości.

Zwróć uwagę na podgrzewacz wody

Podgrzewacz wody jest sercem każdej domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Widać więc, jak więcej wysiłku włożonego w jego konserwację może zaoszczędzić wielu kłopotów. Oprócz kontroli wizualnej, należy od czasu do czasu (powiedzmy raz w roku) sprawdzić pręty anodowe pod kątem korozji, przetestować zawór temperatury i ciśnienia oraz, jak wspomnieliśmy wcześniej, utrzymywać ustawienie temperatury w zakresie od 120°F do 140°F lub niższym. Innym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana starej jednostki na niektóre z nowych bezzbiornikowych podgrzewaczy wody, które podgrzewają wodę tylko wtedy, gdy są używane, oszczędzając dużo pieniędzy i zużycia.

Kontroluj zużycie wody

Przyniesie to wiele korzyści. Mówiąc ściśle w kategoriach konserwacji systemu rur, im mniej wody zużywasz, tym mniej problemów napotkasz po drodze. Ale ten prosty ruch będzie miał również wpływ na rachunki za wodę, pozwalając na zakup takich udogodnień jak nowe regulatory ciśnienia i organiczne środki czyszczące, które pomagają w utrzymaniu systemu odwadniającego. Zrobisz też coś dobrego dla środowiska. Zachowaj więc takie rzeczy jak niskoprzepływowe krany, głowice prysznicowe i toalety na swojej liście życzeń i rozważ zastosowanie strategii recyklingu i odzyskiwania wody.

Podsumowanie

Cóż, mamy nadzieję, że te sześć strategii dało ci lepsze wyobrażenie o wielu sposobach na utrzymanie systemu hydraulicznego i sieci kanalizacyjnej w jak najlepszym stanie i bezpieczne powstrzymanie większych, potencjalnie niebezpiecznych problemów. Postaraj się wdrożyć jak najwięcej rzeczy, które omówiliśmy powyżej. Twoje wysiłki zostaną wynagrodzone z nawiązką, a twoje gospodarstwa domowe zobaczą korzyści szybciej niż później.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej