Majsterkowanie

Jak powstrzymać migotanie moich ściemnialnych lamp LED?

Czy masz problemy z migotaniem ściemnialnych lamp LED? W tym artykule omówimy powody, dla których Twoje lampy LED mogą migotać i kilka kroków, które możesz podjąć, aby je naprawić.

Ściemniane lampy LED mogą migotać, ponieważ są niekompatybilne z przełącznikiem ściemniacza, nie są zainstalowane prawidłowo lub dlatego, że lampy LED się psują. Na szczęście większość z tych problemów można naprawić w kilku prostych krokach.

W poniższych rozdziałach omówimy przyczyny migotania lamp LED, niebezpieczeństwa związane z migotaniem lamp i jak można podjąć kroki, aby rozwiązać problem.

Jak naprawić migoczące światło LED

Istnieje kilka głównych powodów migotania światła LED. Jeśli nie możesz poprawić problemu rozwiązując te kwestie, to prawdopodobnie najlepiej skontaktować się z profesjonalnym elektrykiem. Istnieje kilka powodów, dla których Twoje światło LED może migotać. Omówimy każdy powód, jednocześnie oferując kilka rozwiązań, aby naprawić problem.

Oto kilka powodów, dla których ściemniane światła LED migoczą:

  • Stary przełącznik, który nie jest kompatybilny
  • Napraw luźną lub skorodowaną żarówkę LED
  • Wymienić żarówki LED
  • Naprawić większy problem elektryczny

Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Uwaga: Jeśli nie jesteś przeszkolony w zakresie prac elektrycznych, nie jest rozsądne bawić się przewodami i skrzynkami z wyłącznikami.

Wymień niekompatybilny przełącznik ściemniacza

Jak zapewne wiesz, oświetlenie LED stało się ostatnio popularne. Jednak wcześniej były to głównie żarówki żarowe. Te światła wymagają energii, aby wytworzyć ciepło, a ciepło tworzy światło. Te stare żarówki używają innego systemu niż diody LED, więc nawet jeśli żarówki obie pasują do gniazda, przełącznik ściemniacza może nie być kompatybilny z lampami LED.

Jeśli tak jest, trzeba będzie zmienić przełącznik.

Na szczęście zmiana ściemniacza nie jest najtrudniejszą rzeczą na świecie. Ale wymaga trochę uwagi i zrozumienia elektryczności, więc jeśli nie jesteś wygodny, powinieneś skontaktować się z profesjonalistą.

Żarówka jest luźna lub gniazdo jest skorodowane

Może być tak, że sama żarówka jest luźna w gniazdku. Przy wyłączonym włączniku należy wyjąć żarówkę i upewnić się, że nie jest ona źle nagwintowana. Upewnij się, że jest dobrze dopasowana i że gniazdo jest czyste. Zdarza się, że gniazda tych lamp są zabrudzone lub mają nagromadzoną korozję. W takim przypadku prawdopodobnie albo trzeba wyczyścić gniazdo, wymienić gniazdo, albo zaopatrzyć się w nową żarówkę.

Spróbuj odpowiednio nagwintować żarówkę LED, a następnie daj przełącznik światła. To powinno być wszystko, czego potrzebujesz w większości przypadków. Teraz porozmawiajmy o innym częstym problemie.

Żarówka LED jest zła lub nie można jej ściemniać

Ale zaraz, czy światła LED nie działają wiecznie? To prawda, że lampy LED działają długo, ale nie oznacza to, że są niezniszczalne lub że w końcu się nie przepalą. Jeśli próbowałeś już zmienić sposób gwintowania żarówki w oprawie i jesteś pewien, że przełącznik ściemniacza jest kompatybilny z lampami LED, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby kupić nową żarówkę.

Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, że niektóre żarówki LED nie są stworzone do ściemniania. W takich przypadkach wystarczy kupić żarówkę, która jest wykonana z myślą o ściemnianiu. Nie powinno to być tak dużym problemem w dzisiejszych czasach, ponieważ większość nowych żarówek LED powinna być ściemniana. Jednak może się okazać, że jest to problem ze starszymi żarówkami LED. I tak, żarówki LED są tak dobre, że możesz znaleźć niektóre leżących w pobliżu sprzed wielu lat.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że żarówki LED zostały tak naprawdę wynalezione jakiś czas temu. Jednak w ciągu ostatnich 20 lat technologia ta przyjęła się na tyle, że są one znacznie bardziej dostępne w handlu.

Większy problem elektryczny

Może być problem z okablowaniem i samą elektrycznością. Jeśli jest jakiś problem z okablowaniem, to prawdopodobnie mądrze jest zatrudnić profesjonalnego elektryka, aby ocenić problem. Jakie są niektóre wskazówki, że jest to kwestia elektryczna?

Cóż, jeśli próbowałeś wszystkiego, ale światło jest nadal migotanie, to prawdopodobnie masz coś większego dzieje. Ponadto, jeśli zauważysz, że więcej niż jedna oprawa jest migotanie, może to oznaczać cały obszar domu systemu elektrycznego ma problemy.

Teraz, gdy rozmawialiśmy o niektórych z najczęstszych powodów migotania żarówki LED, pozwól nam zapewnić trochę więcej kontekstu do tego problemu i zobaczyć, dlaczego żarówki LED mogą mieć pewne migotanie od czasu do czasu.

Przejdźmy do.

Dlaczego warto skorygować migoczące światło LED

Jeśli pozostawisz migoczącą żarówkę LED, możesz napotkać kilka problemów. Po pierwsze, jest to większy problem dla tych, którzy mają firmę, gdzie będą ludzie przychodzący – czasami migoczące światła mogą wywołać drgawki u osób z historią drgawek. Jest to bardzo rzadka możliwość, ale jeśli prowadzisz firmę, nigdy nie chciałbyś, żeby to się zdarzyło choć raz klientowi.

Po drugie, niektórzy ludzie mogą dostać silnych bólów głowy od migoczących świateł. Ludzie często nie łączą kropek i zdają sobie sprawę, że migoczące światła są powodem bólu głowy.

Migoczące światła LED nie są dobrym wyglądem dla Twojego domu. Jeśli migoczą na zewnątrz domu, to sprawią, że Twoja nieruchomość będzie wyglądać mniej atrakcyjnie i zwrócą uwagę Twojego sąsiada.

A jeśli próbujesz sprzedać swój dom, migoczące światła mogą być wyłącznikiem dla potencjalnych nabywców. Jeśli widzą migoczące światło, mogą się zastanawiać, co jeszcze nie działa.

Przyjrzyjmy się teraz, jak światła LED różnią się od zwykłych żarówek i jak mają one nieodłączne migotanie (choć nie zawsze jest ono widoczne).

Dlaczego ściemnialne lampy LED migoczą?

Wiele osób jest zaskoczonych, gdy zauważa, że ich nowe lampy LED migoczą. Czy nie powinny one być najnowszą i najwspanialszą rzeczą? Czy światła LED nie powinny trwać przez dziesięć lat? Dlaczego więc już migoczą?

To może być frustrujące. Zanim zrozumiemy, dlaczego światła mogą migotać, musimy najpierw zrozumieć światła LED. Jak się przekonasz, ta technologia jest świetna pod względem oszczędności, ale światła LED mogą nie być dla każdego.

W następnym rozdziale porozmawiamy o tym, dlaczego Twój mózg może wykryć, że dioda LED migocze, mimo że nie możesz dostrzec migotania, patrząc na światło.

Jak działają diody LED i dlaczego migoczą

Jak już wspomnieliśmy, żarówki żarowe wykorzystują bardzo nieefektywny proces tworzenia światła. Zasadniczo, energia jest skondensowana, tworząc światło i ciepło, jednak prowadzi to również do marnowania mnóstwa energii.

Dlatego też pojawiły się żarówki LED. Zużywają one znacznie mniej energii do wytworzenia znacznie większej ilości światła – jest to jeden z powodów, dla których są tak cenne dla Twojego domu. Jednak może to mieć swoje minusy.

Wiele żarówek LED migocze w bardzo szybkim tempie. Jest ono tak szybkie, jak skrzydła kolibra, że Twoje oko nie jest w stanie normalnie dostrzec, że migotanie jest nawet tam. To migotanie (lub szybkie włączanie i wyłączanie) jest częścią tego, że światła LED zużywają mniej energii. W czym więc tkwi problem?

Cóż, ludzkie oko to niesamowita rzecz. Oko wykonuje czasami szybkie ruchy; robimy to podczas czytania. Nawet gdy to czytasz, możesz zdać sobie sprawę, że twoje oczy nie wykonują płynnych ruchów; wykonują one małe skoki od słowa do słowa.

Te małe skoki nazywane są sakkadami. Kiedy szybko przesuwasz wzrok w sakkadach obok światła LED, twój mózg może dostrzec lekkie migotanie światła.

Niektórzy ludzie twierdzą, że światło LED powoduje u nich ból głowy i niektóre badania wykazały, że tak właśnie może być. Trudno jednak stwierdzić, czy jest to jedyny powód, dla którego ludzi boli głowa od diod LED – niektórzy twierdzą, że nie lubią białego światła. Na szczęście to jasne światło nie jest już problemem w przypadku nowoczesnych diod LED, które występują również w zwykłym ciepłym świetle.

W każdym razie chodzi o to, że nawet jeśli skorygujesz migotanie swojego ściemnianego światła LED, Twój mózg może wykryć migotanie po prostu dlatego, że jest to światło LED. Nie należy się tym jednak zbytnio przejmować, ponieważ nowoczesne lampy korygują ten problem.

Wnioski: Naprawa migoczącego światła LED w ściemnianym gniazdku

Twoje światło LED może migotać z wielu powodów. Może być tak, że światło LED nie jest kompatybilne z przełącznikiem (jest to częste w przypadku starszych przełączników). W takich przypadkach konieczna jest wymiana przełącznika.

Może też być tak, że światło LED jest luźne w gniazdku lub że sama oprawa oświetleniowa zaczęła korodować. W takich przypadkach należy wymienić oprawę lub przynajmniej ją wyczyścić. Należy również upewnić się, że lampy LED są przystosowane do ściemniania.

Wreszcie, możesz mieć większe problemy elektryczne. Jeśli tak jest, skontaktuj się z profesjonalnym elektrykiem i zleć mu rozwiązanie problemu. Problemy elektryczne nie są czymś, z czym należy zadzierać, jeśli jesteś niedoświadczony.

Miejmy nadzieję, że przy odrobinie szczęścia, te techniki pomogą Ci skorygować migoczącą żarówkę LED.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Chcesz zająć się fotografią? Ta oferta Amazon jest dla Ciebie

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej