Majsterkowanie

O czym nie wolno zapomnieć podczas planowania rodzinnej kuchni

Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie, że kuchnia jest sercem domu, ale co to tak naprawdę oznacza dla Ciebie i Twojej rodziny? Czy powinna to być przestrzeń, w której można gotować wspaniałe jedzenie? Czy powinieneś być w stanie usiąść razem i zjeść w niej posiłek? A może powinno to być jedno i drugie? Cóż, oczywiście powinno to być jedno i drugie, ale może to być również o wiele więcej. Od kuchni z najwyższej klasy urządzeniami do gotowania i dużą ilością miejsca do przygotowywania posiłków, po wygodną i przyjazną przestrzeń do siedzenia i cieszenia się dobrymi chwilami z przyjaciółmi i rodziną, podczas pracy z doświadczonym projektantem kuchni, możesz mieć to wszystko, a nawet więcej.

Możesz stworzyć przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie; od stacji kawowej lub baru dla dorosłych, po zgrabną i funkcjonalną stację gastronomiczną dla początkujących szefów kuchni lub miejsce, w którym dzieci mogą spokojnie usiąść i odrobić lekcje – rodzinna kuchnia może i powinna obejmować wszystkie te rzeczy, a oto kilka pomysłów na nową kuchnię przyjazną rodzinie:

Kuchnia/jadalnia

Większość rodzin spędza dużo czasu w kuchni (a przynajmniej tak by było, gdyby mieli odpowiedni rodzaj kuchni!), więc skupiając się na tym, aby była to przestrzeń, w której każdy może zaspokoić swoje potrzeby, możesz zachęcić wszystkich do częstszego spotykania się w niej i spędzania czasu w komfortowych warunkach. Stworzenie jadalni kuchennej jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie, że przestrzeń jest wielofunkcyjna i przyjazna rodzinie, a dzięki ładnemu dużemu stołowi do siedzenia, rodzinne posiłki lub sesje gier planszowych mogą stać się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Bar śniadaniowy lub wyspa

Trendy, które wciąż wydają się popularne dekady po ich stworzeniu, wyspy kuchenne i bary śniadaniowe pomagają zapewnić o wiele więcej miejsca do siedzenia i powierzchni w kuchni, nie wspominając o opcjach przechowywania, pod warunkiem, że są dobrze zaprojektowane i profesjonalnie zainstalowane. Te dwa ponadczasowe elementy kuchenne są niezbędne w każdej przyjaznej rodzinie przestrzeni, zapewniając centralne miejsce, wokół którego można się gromadzić.

Przestronna spiżarnia

Spiżarnie i spiżarnie mogą kojarzyć się z dziadkami, ale te przestrzenie okazały się niezwykle przydatne w każdej nowoczesnej kuchni. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wbudowaną spiżarnię, czy wolnostojącą spiżarnię, posiadanie miejsca do przechowywania wszystkich konserw i suszonych produktów do gotowania może być bardzo przydatne i zaoszczędzić miejsce i bałagan.

Nie zapomnij o dużej lodówce!

Wreszcie, ale w żadnym wypadku nie najmniej, rodzinna kuchnia po prostu nie może funkcjonować bez wystarczająco dużej lodówki, aby przechowywać całą żywność, którą twoja rosnąca rodzina z pewnością spożyje podczas pobytu pod twoim dachem! W zależności od budżetu, możesz zdecydować się na lodówkę ze wszystkimi najnowszymi funkcjami lub postawić na rozmiar zamiast elegancji. Niezależnie jednak od tego, jaki typ lodówki wybierzesz, upewnij się, że masz dla niej dedykowane miejsce w kuchni, które sprawi, że dostęp do niej będzie wygodny.

Praca ze specjalistą kuchennym w Reading może pomóc w zaprojektowaniu idealnej kuchni dla potrzeb Twojej rodziny, a ponieważ potrzeby każdej rodziny są inne, z ich pomocą możesz stworzyć kuchnię, która idealnie spełnia te potrzeby i ma świetny styl.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej