Stolarstwo

Projekty hydrauliczne, które powinieneś pozostawić ekspertom

Dla wielu właścicieli domów majsterkowanie jest dużym osiągnięciem, a kto nie chciałby z powodzeniem podjąć się projektu hydraulicznego? Bez odpowiedniego sprzętu lub umiejętności może się jednak okazać, że podjęcie się tego projektu było błędem. Nieprawidłowe wykonanie niektórych prac, takich jak usuwanie wycieków gazu, instalowanie podgrzewaczy wody i czyszczenie kanalizacji, może skutkować poważnymi obrażeniami fizycznymi, a nawet śmiercią.

Inne zadania, w tym instalacja pompy ściekowej lub naprawa trudno dostępnych rur, mogą spowodować uszkodzenie domu lub doprowadzić do kłopotów prawnych z władzami. W takich awaryjnych sytuacjach, dla własnego bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, powinieneś przestać oglądać filmy na YouTube i wezwać profesjonalistę, zamiast próbować zaoszczędzić pieniądze, robiąc to samemu. Prace hydrauliczne, które należy pozostawić ekspertom, można wyraźnie zobaczyć na poniższej liście.

1. Wycieki gazu

Pierwszą naprawą, której nigdy nie należy podejmować samodzielnie i zawsze należy pozostawić profesjonalistom, jest wyciek gazu. Krajowa Agencja Ochrony Przeciwpożarowej (NFPA) podała w 2018 r., że 40 ofiar śmiertelnych pożarów w USA jest spowodowanych wyciekami gazu ziemnego rocznie. Kominki elektryczne, podgrzewacze wody, suszarki do ubrań i kuchenki mają przewody gazowe. Jeśli podejrzewasz wyciek, ważne jest, aby unikać włączania jakichkolwiek przełączników elektrycznych, uruchamiania samochodu lub zbliżania jakiegokolwiek płomienia do gazu, ponieważ gazy te są niezwykle łatwopalne. Otwórz okna, jeśli uważasz, że doszło do wycieku gazu, odetnij dopływ gazu, jeśli jest to bezpieczne, a następnie natychmiast zadzwoń do dostawcy gazu. Eksperci firmy gazowniczej będą wiedzieć, jak naprawić wyciek gazu w sposób bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny.

2. Wymiana podgrzewacza wody

Wymiana lub naprawa podgrzewacza wody to kolejne zadanie, które powinno być wykonywane wyłącznie przez hydraulika lub innego specjalistę. Większość podgrzewaczy wody jest zasilana gazem ziemnym, a jeśli coś pójdzie nie tak, może dojść do pożaru lub awarii elektrycznej. Innym ryzykiem związanym z podgrzewaczami wody jest możliwość eksplozji nieprawidłowo zainstalowanych rur i rozpryskiwania gorącej wody wszędzie. Dlatego należy skonsultować się z profesjonalistą, jeśli podgrzewacz wody przecieka lub zauważysz korozję, problemy z ciśnieniem lub temperaturą.

Nic dziwnego, że typowe zbiornikowe podgrzewacze wody mają krótszą żywotność niż podgrzewacze bezzbiornikowe (na żądanie). Warto zapoznać się z zaletami i wadami bezzbiornikowych podgrzewaczy wody, jeśli rozważasz przejście z konwencjonalnego podgrzewacza na podgrzewacz na żądanie. Rury doprowadzające wodę, które zostały nieprawidłowo wymienione lub naprawione, mogą przeciekać. Twój dom może zostać uszkodzony przez wodę w wyniku kolejnego wycieku. Oznacza to, że będziesz musiał zapłacić wykonawcy za naprawę szkód spowodowanych przez wodę, aby uniknąć płacenia hydraulikowi za naprawę czegoś, co jest bardzo proste. Aha, wydasz też pieniądze na firmę hydrauliczną, która naprawi pęknięte rury.

3. Poważne zatkanie przewodów kanalizacyjnych

Właściciele domów powinni powstrzymać się od samodzielnego usuwania awarii głównej linii kanalizacyjnej. Oznaki poważnego zatkania linii kanalizacyjnej obejmują bulgotanie w toalecie, wannę lub prysznic wypełniony ściekami lub wodę wypływającą z pralki i zalewającą toaletę. Chociaż wiele stron internetowych dla majsterkowiczów zaleca używanie Coca-Coli lub środka do czyszczenia kanalizacji do czyszczenia rur, może to w rzeczywistości spowodować więcej szkód, ponieważ spowoduje korozję rur. Niestety, nie jest to tak proste, jak się wydaje, jeśli zakładasz, że oznacza to, że powinieneś spróbować naprawić rury w inny sposób.

Zarządzanie seŚcieki w każdej postaci, podobnie jak gaz, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Według National Resources Defense Council każdego roku prawie dwa miliony przypadków zachorowań jest spowodowanych zatruciem ściekami. W wyniku kontaktu ze ściekami lub wdychania zawartych w nich mikroorganizmów można poważnie zachorować. Tylko profesjonalista z wymaganym przeszkoleniem, sprzętem i środkami ochrony osobistej (PPE) powinien mieć pewność, że poradzi sobie z awarią kanalizacji. Jeśli zlew w kuchni lub łazience jest tylko zatkany (bez cofania się ścieków), najprawdopodobniej nie jest to poważny zator w kanalizacji, jeśli nie zauważysz żadnego z wymienionych powyżej objawów. Być może będziesz w stanie zająć się tym samodzielnie; w przeciwnym razie wezwij eksperta do poważnego udrożnienia kanalizacji.

4. Naprawianie niedostępnych rur

Wreszcie, właściciele domów nigdy nie powinni próbować naprawiać problemu hydraulicznego, który obejmuje rury, które są ukryte, takie jak te, które znajdują się pod ziemią lub w ścianie. Zanim będzie można odkryć uszkodzone rury, wiele regionów wymaga pozwolenia na kopanie wydanego przez miasto, a jeśli go nie masz, prawdopodobnie zostaniesz obciążony wysoką opłatą. Ponadto właściciele domów są narażeni na ryzyko związane z podpowierzchniowymi instalacjami, takimi jak gaz ziemny i kable elektryczne. Hydraulik posiada wiedzę pozwalającą na uniknięcie podziemnych zagrożeń, zdolność do uzyskania odpowiednich pozwoleń oraz narzędzia do wykonywania wykopów.

Przecieki wewnętrzne i podziemne rury napotykają podobne trudności. Otwarcie ścian odsłania przewody elektryczne i umożliwia dostęp do wewnętrznych rur. Po rozwiązaniu problemu ściana musi zostać z powrotem złożona. Hydraulik może zająć się wszystkimi szczegółami; może ostrożnie otworzyć ścianę, fachowo naprawić wyciek i zorganizować naprawę uszkodzonej ściany.

5. Naprawa instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynkach wielorodzinnych

Większość stanów zakazała amatorskich napraw w budynkach wielorodzinnych. Bez względu na to, jak dobrze znasz się na hydraulice, nie możesz samodzielnie zajmować się problemami hydraulicznymi. W budynku znajdują się dodatkowi mieszkańcy, więc jeśli spartaczysz naprawę, wiele innych osób również będzie narażonych na niebezpieczeństwo.

Owszem, możesz od czasu do czasu dokręcić jakiś element, ale jeśli masz co do czegoś choćby najmniejsze wątpliwości, nie trać czasu; zatrudnij profesjonalistę, który zajmie się naprawą.

Podsumowując, wielu właścicieli domów uwielbia możliwość wykonywania prostych napraw wokół swojej nieruchomości. Bycie dobrym z przedmiotami wokół domu jest w końcu wspaniałą umiejętnością. W rzeczywistości, rozmawianie przez telefon z ekspertami, aby przyjechali i wykonali pracę, gdy nie jest to nawet poważny problem, może zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Niemniej jednak, niektórzy właściciele domów spieszą się z naprawami nieco zbyt szybko. Niektóre kwestie nie mogą być łatwo naprawione przez przeciętną osobę. Prawidłowe wykonanie zadania wymaga wiedzy i przeszkolenia, które posiadają specjaliści.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej