Stolarstwo

Znaczenie bezpieczeństwa w domu

Pamiętasz dawne czasy, kiedy mogłeś zostawić klucz w drzwiach, aby twoi przyjaciele i sąsiedzi mogli wejść i wyjść… niestety nie mamy już tego przywileju. Bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem w walce z możliwymi włamaniami. Upewnij się, że sprawdziłeś swoją polisę ubezpieczenia domu pod kątem zasad i przepisów ubezpieczyciela dotyczących zamków i alarmów. Nie ma sensu zapewniać sobie doskonałej ochrony, a następnie pozostawiać drzwi otwarte, dając otwarte zaproszenie do domu. Jak to mówią… nie ma sensu zamykać bramy po tym, jak koń uciekł. W tym artykule podkreślimy znaczenie bezpieczeństwa domu i ubezpieczenia domu dla każdego właściciela domu.

Przyjrzyjmy się zatem kilku wskazówkom dotyczącym bezpieczeństwa, które możesz wdrożyć, aby upewnić się, że Ty i Twoja rodzina jesteście bezpieczni, a ubezpieczenie domu Cię obejmuje. Ubezpieczenie domu An Post Insurance jest organizowane i administrowane przez An Post Insurance i jest gwarantowane przez Aviva Insurance Ireland DAC. An Post Insurance wykorzystało kilka znanych piosenek i tekstów, aby pomóc nam zapamiętać nową rutynę bezpieczeństwa, która pomoże nam w codziennym życiu. Być może Ty również możesz z nich skorzystać lub wymyślić własne ulubione, które pomogą Ci zapamiętać główne punkty do działania podczas wychodzenia z domu!

Nie pozwól włamywaczom „uciec z nieba

Twój dom może być „niebem” dla potencjalnych włamywaczy, więc nie róbmy z niego łatwego celu.

  • Wydaje się to takie oczywiste, ale nie zapominaj o zamykaniu wszystkich drzwi i okien, gdy nie ma Cię w domu. Niezamknięte drzwi i otwarte okna mogą oznaczać, że nie jesteś objęty ubezpieczeniem domu, więc upewnij się, że jest to naturalna rzecz, którą robisz, gdy wychodzisz z domu. Sprawdź wszystkie drzwi i okna przed wyjściem. www.garda.ie potwierdził, że 1 na 5 włamywaczy wchodzi do domu przez niezamknięte drzwi lub okno, więc nie oferujmy naszego domu na srebrnym talerzu.
  • Nie zapomnij również sprawdzić, czy wszystkie drzwi garażowe, piwniczne i przesuwne są zamknięte.
  • Drzwi zewnętrzne powinny być wyposażone w dobrej jakości zamki. W przypadku drzwi drewnianych powinny to być 5-klamkowe zamki wpuszczane, a w przypadku drzwi z PCV – zamki wielopunktowe (sprawdź w dokumentach polisy ubezpieczenia domu, jakie są wymagania ubezpieczyciela).
  • „Sąsiedzi… każdy potrzebuje dobrych sąsiadów”…. Spraw, by Twoi sąsiedzi stali się Twoimi nowymi przyjaciółmi, abyś mógł zostawić u nich zapasowy klucz na wypadek sytuacji awaryjnych… nigdy nie zostawiaj klucza na zewnątrz lub w skrzynce na listy.

„Light Up… Light Up

Według www.garda.ie prawie połowa włamań na naszej Szmaragdowej Wyspie ma miejsce między 17:00 a 23:00. Rzućmy więc światło na naszych nieproszonych gości, oświetlając nasz dom i ogród, gdy nie ma nas w domu.

  • Ustaw timer, aby światła włączały się wewnątrz domu, gdy ma się ściemnić, a Ciebie nie ma w domu.
  • Zainwestuj w światła przeciwpowodziowe z czujnikiem ruchu na zewnątrz domu i w ogrodzie, aby odstraszyć każdego, kto nie jest dobry.
  • Nie masz obecnie wystarczających środków finansowych? Nie martw się… dlaczego nie udać się do lokalnego sklepu Dealz lub podobnego sklepu dyskontowego, aby kupić kilka lamp solarnych do ogrodu, które włączą się automatycznie, gdy zacznie się ściemniać.

„Ring the Alarm

Korzystanie z widocznego systemu alarmowego w domu będzie naturalnym środkiem odstraszającym dla każdego włamywacza. Kto chciałby zostać przyłapany w połowie drogi do okna, gdy zaczynają dzwonić dzwonki. An Post Insurance ma obecnie doskonałą promocję na Smartzone. Domowy system alarmowy Smartzone toto w pełni interaktywny system, który pozwala kontrolować i monitorować bezpieczeństwo domu za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie.

Wystarczy, że ubezpieczysz swój dom w An Post Insurance, a możesz otrzymać bezpłatny system alarmowy Smartzone Home Alarm o wartości 699 €^, który obejmuje 5 czujników bezpieczeństwa, klawiaturę i instalację. Co więcej, jeśli masz zainstalowany i konserwowany system alarmowy Smartzone Home Alarm System, będziesz uprawniony do 18%** zniżki na ubezpieczenie domu przy następnym odnowieniu. Jeśli skorzystasz z oferty, będziesz musiał płacić za monitorowaną umowę alarmową w wysokości 29,99 € miesięcznie na czas określony 36 miesięcy ze Smartzone, producentem produktu. Obowiązują kryteria akceptacji, warunki i zasady. Regulamin dostępny na stronie anpostinsurance.ie/promotion.

Nie zapomnij… jeśli potwierdziłeś w firmie ubezpieczeniowej, że masz alarm w domu… musisz włączyć alarm, gdy jesteś poza domem. (Ponownie,sprawdź dokumenty polisy ubezpieczenia domu, aby dowiedzieć się, co jest wymagane od ubezpieczyciela domu).

Nie rzucaj się w oczy

Staraj się nie tworzyć żadnych oczywistych wzorców, aby potencjalni rabusie mogli mieć pewność, że Twój dom jest pusty.

Nie ma się gdzie ukryć

Nie dawaj im miejsca do ukrycia się. Jeśli masz drzewa lub krzewy w ogrodzie, upewnij się, że są one przycięte i nie są idealnym miejscem dla kogoś, kto mógłby się za nimi ukryć, dopóki wybrzeże nie będzie czyste. Kilka kolczastych roślin nie zaszkodzi wokół obwodu i okien, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

Dzień Święty… Świętuj

Jeśli wyjeżdżasz na wakacje i zostawiasz swój dom pusty, nie ogłaszaj tego w mediach społecznościowych. Może to być postrzegane jako otwarte zaproszenie do domu.

www.Garda.ie zawiera kilka dobrych wskazówek na temat tego, na co włamywacze zwracają uwagę podczas namierzania lub oznaczania domu.

We wszystkich przypadkach związanych z bezpieczeństwem domu bardzo ważne jest zapoznanie się z warunkami polisy ubezpieczeniowej domu, aby wiedzieć, czego się oczekuje, aby zapewnić ochronę domu w przypadku włamania.

699 € w oparciu o normalną cenę detaliczną domowego systemu alarmowego Smartzone na maj 2020 r.

**Zniżki są stosowane sukcesywnie i podlegają minimalnej składce w wysokości 230 € za budynki i mienie oraz 135 € za same budynki/tylko mienie. 18% rocznej zniżki na ubezpieczenie domu ma zastosowanie na etapie nowej firmy / odnowienia i dotyczy posiadania zainstalowanego i konserwowanego systemu alarmowego Smartzone Home. Zniżka na alarmy wynosi zwykle 12,5% dla regularnych zatwierdzonych alarmów. Aby skorzystać z tej zniżki, należy do nas zadzwonić i poinformować nas o zainstalowaniu systemu Smartzone Home Alarm System.

Ubezpieczenie domu Post Insurance jest gwarantowane przez Aviva Insurance Ireland DAC. One Direct (Ireland) Limited, działająca pod nazwą An Post Insurance, podlega regulacjom Centralnego Banku Irlandii. One Direct (Ireland) Limited jest spółką zależną należącą w całości do An Post.

Wszystkie informacje na tym blogu są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w celach informacyjnych. Chociaż An Post Insurance dokłada wszelkich starań, aby informacje pojawiające się na tym blogu były dokładne i kompletne, nie udziela żadnych gwarancji dotyczących kompletności, wiarygodności lub dokładności tych informacji, wyraźnych lub dorozumianych, w tym między innymi dorozumianych gwarancji przydatności handlowej, przydatności do określonego celu lub nienaruszania praw. Wszelkie działania podejmowane na podstawie informacji znalezionych na stronie niniejszy blog jest prowadzony wyłącznie na własne ryzyko. An Post Insurance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, pośrednie lub wtórne straty i/lub szkody w związku z wykorzystaniem lub działaniem podjętym w oparciu o informacje zawarte na naszym blogu.

Za pośrednictwem tej strony internetowej można połączyć się z innymi stronami internetowymi, które nie są pod kontrolą An Post Insurance. Nie mamy kontroli nad charakterem, treścią i dostępnością tych witryn, a jeśli klikniesz na linki do tych witryn, będziesz podlegać warunkom tych witryn. Włączenie jakichkolwiek linków niekoniecznie oznacza rekomendację lub poparcie dla poglądów wyrażonych w nich.

Może ci się również spodobać

Read More