Nasze recenzje

Zwycięzcy i przegrani: Google łączy siły z Nvidią, a ceny PlayStation Plus rosną

To był ogromny tydzień w świecie technologii dzięki IFA 2023. Możesz sprawdzić wszystkie najlepsze technologie, które znaleźliśmy w naszym przewodniku Best in Show.

Było też wiele powodów do ekscytacji, wraz z premierą Starfield na Xbox i PC, a także pierwszym spojrzeniem na nową edycję Mario na Nintendo Switch.

Ale nie wszystko było usłane różami w świecie technologii, ponieważ Sony stale podnosi cenę swojej usługi PlayStation Plus.

Czytaj dalej, aby poznać nasze typy zwycięzców i przegranych tego tygodnia.

Zwycięzca: Google i Nvidia

Jeśli jesteś posiadaczem Chromebooka i chcesz przenieść swoje umiejętności w grach na wyższy poziom, z pewnością ucieszy Cię wiadomość o najnowszej współpracy Google i Nvidii. Obie firmy współpracują ze sobą, aby zaoferować kwalifikującym się Chromebookom trzymiesięczny okres próbny Nvidia GeForce Now za darmo, do którego można uzyskać dostęp już teraz za pośrednictwem strony internetowej Chromebook Perks, jak donosi 9to5Google.

Nie tylko to, ale zostaniesz również potraktowany priorytetową warstwą GeForce Now, która zwykle kosztuje 8,99 GBP miesięcznie. Warstwa ta zapewnia priorytetowy dostęp do serwerów Premium ze skróconym czasem oczekiwania. Sesja gry może trwać do sześciu godzin w rozdzielczości Full HD (1080p) przy 60 klatkach na sekundę.

Nie wiemy, kiedy ta oferta się skończy, ale Google wyjaśniło, że jest to ograniczony czasowo dodatek. Warto również zauważyć, że subskrypcja zostanie automatycznie przeniesiona na koniec bezpłatnego okresu, chyba że zostanie wcześniej anulowana.

Przegrany: PlayStation

W przeciwieństwie do Google i Nvidii, które rozdają członkostwo za darmo, Sony ogłosiło, że podniesie cenę subskrypcji PlayStation Plus dla graczy.

W poście na blogu Sony stwierdziło, że 12-miesięczny okres próbny członkostwa PS Plus Essential, Plus i Premium wzrośnie w Wielkiej Brytanii. Ceny członkostwa wzrosną odpowiednio o 10 funtów, 16 funtów i 20 funtów rocznie, co sprawi, że roczna subskrypcja stanie się znacznie mniej przystępna. Wkrótce trzeba będzie zapłacić 59,99 GBP/79,99 USD za podstawową 12-miesięczną subskrypcję PlayStation Plus Essential.

Na szczęście miesięczne i trzymiesięczne subskrypcje pozostaną w tej samej cenie, więc nie wszyscy gracze PlayStation muszą się martwić.

Podwyżka cen nie będzie miała miejsca do następnej daty odnowienia, co oznacza, że nadal możesz cieszyć się członkostwem w tej samej cenie do jego zakończenia. Wszelkie zmiany członkostwa dokonane 6 września lub później, w tym ulepszenia, obniżenia lub dodatkowy czas, będą odzwierciedlać nowe ceny, więc jest jeszcze trochę czasu, aby zablokować się na kolejny rok po obniżonej cenie.

Może ci się również spodobać

Read More