Stolarstwo

5 najlepszych substytutów oleju do honowania

Jeśli masz kamień do ostrzenia w domu, możesz zrobić z nim wiele rzeczy. Może być używany do obróbki drewna lub nawet do czegoś tak prostego jak ostrzenie tępych noży w domu. Niezależnie od tego, do czego może służyć twój kamień do ostrzenia, jedną z rzeczy, które musisz wiedzieć, jest to, że musisz użyć oleju do honowania na kamieniu do ostrzenia, aby działał skutecznie. Ale jeśli nie masz w domu oleju do ostrzenia, jakie są najlepsze zamienniki oleju do ostrzenia?

Różne rodzaje olejów roślinnych, olej mineralny, środek do czyszczenia przemysłowego, środek do mycia okien i stara niezawodna woda. Tak długo jak ciecz jest lekka i nie twardnieje, będzie służyć jako dobra alternatywa dla oleju do honowania.

Chociaż termin ten może wydawać się nietrafiony, olej do honowania nie zawsze jest olejem. Dlatego też inne płyny, które nie są na bazie oleju mogą być stosowane jako zamienniki dla oleju do honowania. Mimo to, olej do honowania jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz prawidłowo wykorzystać swój kamień do ostrzenia. Jeśli jednak w tej chwili nie masz żadnego, omówmy alternatywne rozwiązania, które możesz zastosować zamiast oleju do honowania.

Czego można użyć zamiast oleju do honowania?

Kiedy masz kamień do honowania w domu i chcesz go wykorzystać do obróbki drewna lub nawet do czegoś tak prostego jak ostrzenie noży w domu, musisz upewnić się, że używasz dobrego oleju do honowania wraz z kamieniem, ponieważ jak olej do honowania ma smarować kamień do honowania, aby zapobiec małym wiórom z noża z zatkania małych porów znalezionych na kamieniu. Ze względu na to, jak olej do honowania, małe kawałki są przenoszone z dala od kamienia, zamiast ustawiać się na porach kamienia, aby go zatkać i zmniejszyć moc ostrzenia kamienia do honowania.

Ale, ponieważ nie każdy ma olej honowania siedząc w domu, może trzeba znaleźć kilka alternatyw, które można wykorzystać w miejsce oleju honowania. Kluczem jest znalezienie płynu, który nie musi być na bazie oleju, ale jest wystarczająco lekki i nie osadza się na kamieniu gładzącym. Dlatego jesteśmy tutaj, aby porozmawiać o substytutów można użyć zamiast oleju honowania.

Oleje roślinne

Pierwszymi substytutami, których możesz użyć, są różne odmiany olejów roślinnych. Większość gospodarstw domowych ma oleje roślinne w domu, ponieważ używają ich do gotowania, i dlatego można łatwo uzyskać dostęp do tych olejów i używać ich do honowania kamienia.

Teraz, gdy mówimy o dobrym oleju roślinnego, które można wykorzystać jako substytut oleju honowania, ważne jest, aby upewnić się, że nie będzie zjełczały i że nie będzie ustawić na kamień honowania. Dlatego oleje roślinne, takie jak olej kukurydziany, olej sojowy, olej rzepakowy i olej arachidowy są dobrym wyborem dla Ciebie. A jeśli nie przeszkadza Ci wyższa cena, z którą wiążą się te oleje, możesz również użyć oleju migdałowego i oleju makadamia.

Olej mineralny

Jeśli nie chcesz skończyć marnować oleju roślinnego, który może być dość drogi i jest bardzo cenny dla gotowania żywności, możesz chcieć użyć oleju mineralnego zamiast. Olej mineralny jest dość przystępne. Jeśli pójdziesz na marki, które nie są zbyt drogie, takie jak Johnson’s Baby Oil.

Powód, dla którego możesz chcieć użyć oleju mineralnego zamiast. To nie pochodzi z żadnych oparów i toksycznych zapachów, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że niektóre marki oleju mineralnego są rzeczywiście używane dla niemowląt. Tymczasem, olej mineralny nie będzie zjełczały, jak również. Na dodatek olej mineralny jest na tyle lekki, że można go używać na kamieniu do honowania i nie skończy się to ustawieniem, co czyni go idealnym zamiennikiem dla oleju do honowania.

Przemysłowy środek czyszczący

BelMożesz wierzyć lub nie, ale przemysłowe środki czyszczące, takie jak Simple Green, mogą faktycznie działać jako substytut oleju do gładzenia, nawet jeśli nie jest on oparty na oleju. Powodem, dla którego Simple Green i inne przemysłowe środki czyszczące/odtłuszczające są świetne dla twojego kamienia do gładzenia jest to, że większość z tych rozwiązań jest nietoksyczna i nie zawiera żadnych szkodliwych chemikaliów, które mogą w końcu pogorszyć stan twojego kamienia i noży.

Ponadto, ze względu na to, jak przemysłowe środki czyszczące mają pracować jako odtłuszczacze, nie skończą się zatykając pory kamienia honowania i może nawet rzeczywiście usunąć każdy tłuszcz, który zbudował się w porach kamienia honowania. Dlatego też przemysłowe środki czyszczące mogą być dobre dla Ciebie, jeśli chcesz znaleźć artykuł gospodarstwa domowego, który możesz wykorzystać jako alternatywę dla oleju do honowania.

Środek do czyszczenia szkła

Podobnie jak przemysłowe środki czyszczące mogą być świetne dla Twojego kamienia gładzącego jako substytut oleju gładzącego, możesz również użyć środków do czyszczenia szkła, takich jak Windex jako dobrą alternatywę. Środki do czyszczenia szkła są świetne w dostaniu się do maleńkich porów szkła, a jednocześnie usuwają wszystko, co mogło się tam osadzić. To sprawia, że jest to realna opcja dla Ciebie, jeśli chcesz użyć kamienia do ostrzenia noży, ale nie masz żadnego oleju do ostrzenia w domu.

Windex i inne środki do czyszczenia szkła są również całkowicie bezpieczne dla Ciebie, ponieważ nie mają żadnych toksycznych substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia. I właśnie dlatego, jeśli nie masz innych możliwości w domu, wybierz środek do czyszczenia szkła.

Woda

Tak, czytasz to dobrze. Woda może być używana jako substytut oleju honowania zamiast używać jakiegokolwiek innego produktu na bazie oleju lub jakiegokolwiek produktu, który może działać dobrze naśladować właściwości oleju honowania. Powodem, dla którego woda jest dobrym zamiennikiem oleju do honowania jest to, że osełki do honowania są najlepiej używane na sucho (z użyciem oleju jako smaru) lub całkowicie na mokro.

Kiedy chcesz używać osełki do honowania na sucho, powinieneś używać smaru z powodów, które już podaliśmy. Jednak jeśli używasz go na mokro, to nie ma innego sposobu, aby uzyskać kamień honowania mokre niż zanurzyć go w wodzie przed użyciem. Woda będzie wielki na zapewnienie pewnego rodzaju smarowania, a także wypełnienie w porach kamienia, aby zapobiec małe wióry z dostaniem się do nich. Tak więc, jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić pieniądze i nie masz innych opcji w domu, użycie wody byłoby wystarczające jako substytut oleju do honowania.

Czy można użyć WD-40 jako oleju do honowania?

Tak więc, podczas gdy stwierdziliśmy, że możesz użyć wielu różnych produktów domowych, które możesz wykorzystać jako substytuty oleju do honowania, czy można użyć starego klasycznego WD-40? Niestety, nie powinieneś używać WD-40 jako alternatywy dla oleju do honowania.

Powodem, dla którego WD-40 nie nadaje się do honowania kamieni jest sam fakt, że jest to środek wypierający wodę, który szybko wysycha. Ponieważ WD-40 dość szybko odparowuje, osełka gładząca wyschnie równie szybko. W związku z tym nie byłoby zbyt ekonomiczne, gdybyśmy dodawali WD-40 do gładzika w momencie, gdy zacznie on wysychać.

Czy można używać wody zamiast oleju do honowania?

Tak, można używać wody zamiast oleju do honowania. Jak wspomniano, można używać kamienia do honowania na sucho lub na mokro. Używanie go na sucho oznacza, że musisz użyć smaru, aby chronić jego pory. Tymczasem używanie go na mokro oznacza, że musisz zanurzyć kamień do honowania w wodzie.

Czy można używać oliwy z oliwek na kamieniu do ostrzenia?

Wspomnieliśmy, że możesz używać wielu różnych warzyw i owoców.oleje stołowe jako zamiennik dla twojego oleju do honowania. Czy w takim razie oliwa z oliwek będzie dobrym wyborem dla Ciebie, jeśli chcesz używać oleju roślinnego do ostrzenia kamienia?

Tak, możesz użyć oliwy z oliwek, ponieważ jest ona podobna do olejów roślinnych, które wymieniliśmy w tym sensie, że jest lekka i nie pozostawia zjełczałego lub nieprzyjemnego zapachu na kamieniu do ostrzenia. Jednak nie zalecamy używania oliwy z oliwek z tego prostego powodu, że jest ona dość droga. Powinieneś używać oliwy z oliwek do gotowania zamiast używać jej do ostrzenia kamienia, ponieważ jest ona stosunkowo droga.

Czy można używać oliwki dla niemowląt na kamieniu do ostrzenia?

Wspomnieliśmy, że możesz używać różnych olejów mineralnych do kamienia do ostrzenia. W tym przypadku możesz bezpiecznie używać olejku dla niemowląt na kamieniu do ostrzenia, ponieważ olejek dla niemowląt jest w rzeczywistości olejem mineralnym. Największym powodem, dla którego olejek dla niemowląt może być używany na kamieniach do ostrzenia jest to, że jest on wolny od szkodliwych chemikaliów i nie pozostawia żadnych pozostałości lub jełczenia na kamieniu, co oznacza, że olejek dla niemowląt powinien być całkowicie bezpieczny dla Twojego dziecka.

Czy olej do honowania jest taki sam jak olej mineralny?

Chociaż olej do honowania i olej mineralny mają wiele podobieństw, nie są takie same. Olej do honowania może być na bazie ropy naftowej lub bez, np. gdy jest wykonany z wody i olejów roślinnych. Tymczasem olej do honowania jest również specjalnie opracowany do stosowania na kamieniach do ostrzenia i dlatego mogą mieć wspólne dodatki, takie jak dodatki obejmują chlor, siarkę, inhibitory rdzy i detergenty.

Z drugiej strony, olej mineralny jest również na bazie ropy naftowej, tak jak olej do honowania. Jednak różnica polega na tym, że olej mineralny został wysoko rafinowany do tego stopnia, że staje się bezwonny i nieszkodliwy. Nie zawiera on również tego samego rodzaju dodatków co olej do honowania i jest zazwyczaj produkowany specjalnie do użytku przez ludzi, dlatego też oliwka dla niemowląt jest w rzeczywistości produkowana z oleju mineralnego.

Źródła:

https://www.buckknives.com/pdf/WEBKnifeSharpeningDocument.pdf
https://www.droidcache.com/2020/04/19/honing-oil-ultimate-guide/#What_is_Honing_Oil
https://www.sirhare.com/blogs/shaving/honing-oil
https://www.sharpeningsupplies.com/What-Honing-Oil-Should-I-Use-W133.aspx

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej