Dom

Co dzieje się po otrzymaniu oferty kredytu hipoteczego?

To się dzieje.

Złożyłeś wniosek i otrzymałeś od kredytodawcy ofertę kredytu hipotecznego. I co teraz? Co się dzieje po wystawieniu oferty kredytu hipotecznego? Czy coś może się zmienić? Co się stanie, jeśli nie zdążysz na czas?

Na te wszystkie pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czym jest oferta kredytu hipotecznego?

W skrócie, jest to oficjalna zgoda dostawcy kredytu hipotecznego na pożyczenie Ci pieniędzy potrzebnych do zakupu domu.

Kredytodawca otrzymał Twój wniosek o kredyt hipoteczny, przeprowadził wszystkie odpowiednie kontrole i jest na tyle zadowolony, że może wystawić Ci ofertę kredytu hipotecznego. Oferta kredytu hipotecznego zazwyczaj określa kwotę, jaką można pożyczyć oraz warunki, na jakie zostałeś zaakceptowany. Będzie również zawierać informacje o wszelkich dodatkowych opłatach, które mogą być dodane do kredytu.

Kopię oferty otrzyma również Państwa doradca podatkowy, a także pośrednik hipoteczny (jeśli z niego korzystacie).

Co się dzieje po otrzymaniu oferty kredytu hipotecznego?

Kiedy oferta kredytu hipotecznego znajdzie się na Twojej macie, wiesz, że jesteś na dobrej drodze do zakupu interesującej Cię nieruchomości.

Otrzymanie oferty hipotecznej nie oznacza jednak, że wszystko jest już załatwione. Chociaż jest to z pewnością kamień milowy w procesie zakupu nieruchomości, nadal istnieje kilka t’s być skrzyżowane i i’s być wykropkowane. Zachowaj korek w bubbly na razie.

Oto, co musi się stać dalej:

Sprawdź dwukrotnie swoją ofertę

To powinno być oczywiste, ale mimo wszystko podkreślamy to: Zawsze podwójnie sprawdź swoją ofertę kredytu hipotecznego przed jej zaakceptowaniem.

Choć powinieneś przeczytać cały dokument od początku do końca, są pewne szczegóły, na które musisz zwrócić szczególną uwagę:

  • Opłaty za wcześniejszą spłatę
  • Wszelkie opłaty związane z kredytem
  • Jak będą wyglądały miesięczne spłaty
  • Jaką stopę procentową będzie miał Twój kredyt
  • Jak długo trwa kredyt hipoteczny (okres kredytowania)

Wszystkie powyższe informacje zostały już omówione z kredytodawcą i/lub brokerem, ale nie zaszkodzi się upewnić. Nie spiesz się, czytaj dokładnie i zadawaj pytania, jeśli jest coś, czego nie jesteś pewien. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Kiedy już będziesz zadowolony (lub nie), czas przejść do następnego etapu.

Zaakceptuj (lub odrzuć) ofertę

Teraz, gdy już przejrzałeś dokument z drobnym grzebieniem, nadszedł czas, aby zaakceptować lub odrzucić ofertę.

W większości przypadków zaakceptowanie oferty kredytu hipotecznego jest tak proste, jak podpisanie i odesłanie oferty do kredytodawcy. Twój prawnik przeprowadzi Cię przez ten proces i podkreśli wszelkie specjalne warunki, które mogły zostać zawarte w dokumentacji. Może nawet poprosić Państwa o podpisanie protokołu ustaleń, aby potwierdzić, że zarówno Państwo, jak i Państwa kredytodawca są zadowoleni z warunków określonych w ofercie.

Jeśli jest coś jeszcze wartego zapytania, Twój przenośnik będzie w stanie doradzić Ci najlepszy sposób działania.

Wymiana umów

Mając obie strony zadowolone i zaakceptowaną ofertę, możesz teraz przejść do jednego z największych etapów procesu kupna domu: wymiany umów.

Wymiana umów to coś, przez co przechodzi każdy nabywca nieruchomości, ale proces ten jest dość skomplikowany. Chociaż kontraWymiana ct będzie obsługiwana przez Twojego przenośnika i radcę prawnego obsługującego stronę sprzedającą transakcji, warto jest uzupełnić wiedzę na temat tego, co się dzieje i kiedy. Pozwoli Ci to na bieżąco kontrolować, jak się sprawy mają i zapewni, że ramy czasowe nie będą się niepotrzebnie wydłużać.

Aby zapoznać się z wymianą umów, w tym z przewodnikiem krok po kroku, jak to się robi, sprawdź nasz przewodnik po tym temacie tutaj.

Dokończ zakup nieruchomości

Ostatni krok.

Pieniądze zostaną przekazane sprzedającemu, a Ty otrzymasz swoje klucze. Teraz pozostaje tylko przenieść swoje rzeczy do nowego domu i możesz zacząć się w nim zadomawiać. Nie zapomnij również o liście kontrolnej dotyczącej zmiany adresu.

Gratulacje, właścicielu domu!

Oferta hipoteczna FAQs

Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych pytań, jakie zadają kupujący o oferty kredytów hipotecznych:

Jak długo trwa realizacja po uzyskaniu oferty hipotecznej?

To może być bardzo różne, ale często zdarza się, że transakcja jest realizowana w ciągu jednego do dwóch tygodni.

Czy oferty kredytów hipotecznych mogą być przedłużane?

Wszystkie oferty kredytów hipotecznych mają określoną datę ważności, co oznacza, że należy je wypełnić w określonym czasie.

Jednakże kredytodawcy są świadomi, że pewne okoliczności, takie jak opóźnienia w budowie nowych domów, mogą spowodować przekroczenie terminu zakończenia budowy. Najlepiej jest porozmawiać z kredytodawcą, gdy tylko poczujesz, że możesz potrzebować przedłużenia terminu. Umożliwi to omówienie z nimi swojej sytuacji i pozwoli na pełne zbadanie opcji, zanim pojawi się dodatkowa presja związana z nadchodzącym dniem ukończenia budowy.

Jak ze wszystkim związanym z zakupem i sprzedażą nieruchomości, komunikacja jest kluczem.

Czy oferty kredytów hipotecznych mogą zostać wycofane?

Choć niezwykle rzadko, może się to zdarzyć, jeśli:

  • Stracisz pracę
  • Spadek wartości nieruchomości
  • Nie jesteś w stanie pracować z powodu złego stanu zdrowia

Choć utrata nieruchomości na tak późnym etapie może być bolesna, należy być uczciwym zarówno wobec siebie, jak i kredytodawcy. Jeśli uważasz, że Twoja zdolność finansowa zmieniła się od czasu wystawienia oferty, rozsądnie jest odwołać zakup przed wymianą umów, jeśli to możliwe. Saddling się z niespłacalnego długu nie jest sposób, aby przejść.

Pamiętaj też, że jesteś prawnie zobowiązany do poinformowania kredytodawcy o wszelkich zmianach w Twoim statusie zatrudnienia lub dochodach oraz o wszelkich zmianach w cenie zakupu.

Niezależnie od tego, gdzie jesteś w procesie kupna domu, będziesz potrzebował odpowiednich ludzi po swojej stronie.

Petty’s pomaga kupującym, takim jak Ty, znaleźć ich następny dom od ponad wieku i chcielibyśmy pomóc również Tobie. Porozmawiaj z członkiem naszego przyjaznego zespołu już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci spełnić Twoje marzenia o nieruchomości.

Article By: Catherine Bransgrove

Catherine pracuje w agencji nieruchomości od 1986 roku, a jej lokalna wiedza nie ma sobie równych, mimo że pochodzi z Bonnie Scotland! Mieszkanka Loughton od 33 lat i jeden z najlepszych menedżerów sprzedaży, Catherine jest prawdziwą profesjonalistką.

020 3370 8781 / Email Directly

Może ci się również spodobać

Read More