Szycie

Great British Sewing Bee 2023 – Wzory do szycia S9 Ep3

© The Great British Sewing Bee S9,07/06/2023,3,Sara Pascoe, Esme Young, Patrick Grant, Banke Kuku,Prezenterka Sara Pascoe z jurorami Esme Young i Patrickiem Grantem oraz sędzią gościnnym Banke Kuku,Love Productions

To już trzeci odcinek serii 9!

W trzecim odcinku 9. serii The Great British Sewing Bee, 10 uczestników ma za zadanie uszyć ghańską tunikę batakari lub fugu, przekształcić uwielbianą tkaninę w sukienkę i uszyć na miarę szatę boubou dla modelki. W trzecim odcinku założyliśmy nasze detektywistyczne kapelusze, aby odkryć wykroje krawieckie od niezależnych projektantów i komercyjnych domów mody używane w programie telewizyjnym Sewing Bee. W tym tygodniu do Patricka i Esme dołączył gość specjalny, nigeryjski projektant mody Banke Kuku. Wszystkie poniższe wykroje są dopasowane lub inspirowane wzorami wykorzystanymi w trzecim odcinku 9. serii programu Great British Sewing Bee. Jeśli jeszcze nie widziałeś naszego kompletnego przewodnika po Sewing Bee, zajrzyj do niego.

Tematem przewodnim było „świętowanie Afryki Zachodniej”, a wszystkich 10 uczestników musiało wykonać trzy ubrania. Wyzwania obejmowały uszycie ghańskiej tuniki batakari lub fugu, upcykling ręcznie farbowanej tkaniny adore w sukienkę oraz uszycie na miarę boubou (dramatyczna, lejąca się szata z szerokimi rękawami noszona przez mężczyzn i kobiety), aby pasowała na modelkę. Zapoznaj się z naszymi sugestiami dotyczącymi wzorów do szycia poniżej, staraliśmy się znaleźć dokładne użyte wzory, ale tam, gdzie nie byliśmy w stanie, mamy wiele sugestii, abyś mógł odtworzyć te stylizacje w domu dla swojej ręcznie robionej garderoby. Kate omawia również swoje ulubione opcje wykrojów z odcinka na YouTube w naszym specjalnym vlogu o szyciu w środku tygodnia.

Jeśli chcesz porozmawiać o odcinku i wyzwaniach, dołącz do nas co tydzień w naszym wydarzeniu grupowym.

Sewing Bee: Wybory wzorów

Wyzwanie wykroju nr 1: ghańska tunika batakari lub fugu

Pierwszym wyzwaniem trzeciego odcinka było uszycie ghańskiej tuniki batakari lub fugu, która najpierw wymaga zszycia pasków ręcznie tkanej tkaniny deboya. Szyjący muszą również wybrać materiał na okładzinę. Ten wzór jest uproszczoną wersją tuniki batakari dla mężczyzn. Zawodnicy muszą uszyć sześć godetów, nadając ubraniu kształt linii, a także stworzyć otwór na dekolt. Oto wzory unisex ghańskich fartuchów, które możesz wypróbować, aby odtworzyć to ubranie.

Folkwear 158 Unisex Ghanaian smock

Ten luźny top pochodzi z północnej Ghany, ale obecnie jest noszony w wielu regionach Afryki Zachodniej i stał się popularny na całym świecie. W Ghanie nazywany jest między innymi fugu lub batakari i jest zwykle wykonany z ręcznie tkanych pasków materiału z klinowymi wstawkami poniżej klatki piersiowej, aby nadać mu rozkloszowany kształt. Ten wzór jest świetny dla artystów tkanin, tkaczy i miłośników tkanin, ponieważ prawie każda tkanina będzie odpowiednia, od własnych tkanych pasków po zwykły materiał – wystarczy podrzeć lub pociąć na paski i zszyć je razem.

Efektowna bluzka Ghanaian Smock jest noszona przez mężczyzn i kobiety (wersja damska ma gumkę w talii). Mężczyźni często noszą smock na spodniach lub szortach, a kobiety mogą nosić go na spodniach, legginsach lub, gdy jest dłuższy, jako samodzielną sukienkę. Koszule z długim lub krótkim rękawem mogą być noszone pod smockiem. Czapka kufi uzupełnia strój i jest dołączona do wzoru. Motywy haftu dla smock są również dołączone.

Rozmiary: S – XL. Prosimy o sprawdzenie wymiarów gotowej odzieży. Dostępne w sklepie: Tak, PDF lub PDF + drukowana kopia sklep.

Wyzwanie transformacji 2: Drapowanie tkaniny Adire

W wyzwaniu upcyklingowym uczestnicy musieli przetworzyć piękną, ręcznie barwioną nigeryjską tkaninę adire w sukienkę, drapując ją na stojaku. W tych zadaniach nie wykorzystano konkretnych wzorów, ponieważ uczestnicy musieli stworzyć ubranie z istniejących materiałów w określonym czasie, więc trudno jest nam przedstawić sugestie dotyczące wzorów szycia w oparciu o te pomysły projektowe.

Wyzwanie na miarę 3: Boubou

W ostatnim wyzwaniu trzeciego odcinka wszyscy uczestnicy musieli uszyć dla swojej modelki boubou, dramatyczną i zwiewną szatę z szerokimi rękawami, noszoną przez mężczyzn i kobiety w Afryce Zachodniej. Oto nasze propozycje wykrojów dla uczestników, a tam, gdzie wykroje do szycia zostały samodzielnie opracowane lub zhakowane, zasugerowaliśmy alternatywę.

Kolorowa szata Lizzie Boubou

Cechy: Sznurek ściągający i francuskie szwy.

Wzór: Własny projekt.

Asmaa’s Jellabiya Boubou

Cechy: Koronka z cekinami, kaptur i jedwabny szyfon.

Wzór: Vogue Patterns V8551 (vintage około 1973).

Rozmiary: indywidualne. Dostępne w sklepie: Nie, nakład wyczerpany. Sprawdź strony odsprzedaży, takie jak Etsy i Ebay.

Lauren’s Fans Boubou

Cechy: Diamentowe wykończenie, Wykończenie z piór.

Wzór: Simplicity 8657 wzór hakowania.

Dostępny w sklepie: Nakład wyczerpany, wypróbuj strony odsprzedaży, w tym Etsy i Ebay.

Fauve’s Boubou z frędzlami

Cechy: Frędzle, pióra.

Wzór: Vintage Simplicity S5900 (około 1973).

Rozmiary: Jeden rozmiar. Dostępny w sklepie: Nakład wyczerpany, wypróbuj witryny odsprzedaży, w tym Etsy i Ebay.

Maria’s Chiffon Boubou

Cechy: Złota wstążka, cekinowe wykończenia.

Wzór: Simplicity Vintage Caftans S8505. Kaftan do kostek V. A z zamkiem błyskawicznym z tyłu ma wysoki okrągły dekolt, rękawy typu kimono, rozcięcie z przodu i nowatorskie wykończenie z warkocza. Kaftan do kostek V. B z zapięciem z tyłu na pętelkę i guzik oraz dekoltem w kształcie litery „V” ma karczek i spódnicę zebrane do połowy talii oraz wewnętrzne wiązania. Autentyczny wykrój Simplicity z lat 70-tych.

Rozmiary: A (S-M-L) ok. brytyjskich rozmiarów A (8-14/16) Sprawdź tabelę rozmiarów i wymiary gotowej odzieży. Dostępne w sklepie: Tak, wykrój papierowy.

Midi Boubou Vicki

Cechy: Wzór dopasowany do paska.

Tony’s Billowing Boubous

Cechy: Nakładka z koronki z piórami, zaokrąglony dekolt.

Wzór: Vogue Patterns V1886. Jest to reedycja wzoru z 1979 roku. Bardzo luźny, ściągany, wieczorowy kaftan z owalnym dekoltem z przodu i wycięciem z tyłu, bocznymi szwami z przodu i z tyłu (bez szwów bocznych), bocznymi panelami z kwadratowym podkrojem ramion, rękawami w kształcie peleryny sięgającymi nieco powyżej łokcia i wąskim dołem. Przednie otwory na guziki w talii służą do zakupu sznurka utrzymującego pełnię z przodu. Górne szwy. (Uwaga: cieniowanie wystąpi w przypadku tkanin nap).

Rozmiary: A (XS-S-M-L-XL-XXL), ok. brytyjskie rozmiary A (4- 22/24). na podstawie naszej standardowej tabeli rozmiarów. Dostępne w sklepie: Tak, wzór papierowy.

Męskie Boubou Mateusza

Cechy: Balonowe rękawy, Szelki, Nadruk woskowy Ankara.

Wzór: Samodzielne wykonanie.

Mia’s Puffy Ruffly Boubou

Cechy: Falbany z tafty, off the shoulder, wiązana spódnica.

Wzór: Butterick B6451. Bardzo luźna sukienka z elastycznym dekoltem i wariantami rękawów/rąk. A, B: Gumka w talii.

Rozmiary: Y (XS-S-M) ZZ (L-XL-XXL), czyli w przybliżeniu brytyjskie rozmiary Y (4/6 – 8/10), ZZ (12/14 – 22/24). na podstawie naszej znormalizowanej tabeli rozmiarów. Dostępne w sklepie: Tak, wzór papierowy.

Tony’s Flounce Boubou

Cechy: Psychodeliczny nadruk, falbana.

Wzór: Jesteśmy pewni co do tego wzoru, trudno było znaleźć coś podobnego! Jeśli masz dobry pomysł, daj nam znać.

Powiązane posty

Great British Sewing Bee 2023 – Wzory do szycia S9 Ep2

Przeczytaj post

Great British Sewing Bee 2023 – Wzory do szycia S9 Ep1

Przeczytaj post

Great British Sewing Bee: Celebrity Christmas Specials 2022

Przeczytaj post

The Great British Sewing Bee 2022 – Inspiracje do szycia z serii 8

Przeczytaj post

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej