Nasze recenzje

iPad Pro 2024 może jeszcze bardziej przypominać MacBooka

Apple może być bliskie dalszego zatarcia granic między iPadami Pro i MacBookami, dzięki nowemu akcesorium Magic Keyboard.

Wszechwiedzący reporter Bloomberga Mark Gurman uważa, że wraz z przyszłorocznym oczekiwanym remontem iPada Pro pojawi się odnowiona klawiatura Magic Keyboard.

Ogromna zniżka na Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra w końcu otrzymał obniżkę ceny, na którą czekaliśmy, obniżając ją z 849 GBP do zaledwie 669 GBP. Do tego dochodzi dwuletnia gwarancja bez dodatkowych kosztów.

  • John Lewis
  • Oszczędność 180 funtów
  • Teraz £669

Zobacz ofertę

Gurman twierdzi, że zmiany wykraczają poza wcześniej zgłoszony większy gładzik. Mówi, że Apple planuje znacznie bardziej premium design z aluminiową górną obudową. To ten sam materiał, którego Apple używa w modelach MacBook.

„Nowe podejście sprawi, że akcesorium będzie bardziej przypominać produkt premium, z estetyką Maca” – pisze Gurman w swoim cotygodniowym biuletynie Power On.

„Przejście na aluminium daje również klawiaturze solidniejszą strukturę: Starsza, cieńsza wersja była podatna na zginanie, a nawet rozrywanie na krawędziach. Powiedziano mi, że po zamknięciu zewnętrzna powłoka klawiatury Magic Keyboard zachowa materiał pokrywy obecnego modelu”.

Ze względu na proponowane materiały o wyższej jakości, może to rzeczywiście doprowadzić do dalszego wzrostu ceny na szczycie i tak już drogich 299 USD / 319 GBP.

Obecny model obejmuje pływający wspornik, który magnetycznie łączy się z towarzyszącym iPadem i umożliwia dostosowanie go do idealnego kąta widzenia. Urządzenie obsługuje ładowanie przez USB-C, co umożliwia dodanie kolejnego akcesorium do samego iPada, a także składa się w etui, aby zapewnić dodatkową ochronę iPada w podróży. Oprócz iPada Pro, obsługuje również iPada Air 4. i 5. generacji.

W zeszłym tygodniu Gurman poinformował, że modele 2024 będą pierwszymi iPadami, które otrzymają wyświetlacze OLED, które są stałym elementem modeli iPhone’a od 2017 roku. Apple planuje również zintegrować niepotwierdzone jeszcze chipy M3 zaprojektowane głównie dla komputerów MacBook, czytamy w aktualizacji. Obecna generacja iPada Pro działa na chipie M2, więc byłaby to oczekiwana aktualizacja. Biuletyn mówi, że Apple może powrócić do 11 i 13 cali, co stanowi niewielki wzrost w stosunku do obecnego modelu 12,9 cala.

Może ci się również spodobać

Read More