Nasze recenzje

Czym jest Apple Music Classical: wyjaśnienie nowej usługi streamingowej

Nowa usługa muzyki klasycznej od Apple została oficjalnie uruchomiona. Oto, co musisz wiedzieć o dodatku do Apple Music.

W 2021 roku Apple kupiło usługę strumieniowego przesyłania muzyki klasycznej Primephonic z myślą o wprowadzeniu milionów nagrań do ekosystemu Apple Music. Niedawno oficjalnie dowiedzieliśmy się, że będzie to samodzielna usługa przesyłania strumieniowego o nazwie Apple Music Classical i po krótkim okresie przedsprzedaży aplikacja jest teraz w pełni dostępna do pobrania.

Data premiery Apple Music Classical

Apple Music Classical jest już dostępne jako samodzielna aplikacja. Znajdziesz ją na liście App Store do pobrania, a nie jako preinstalowaną aplikację, taką jak aplikacja Muzyka na iPhone’ach i iPadach.

Cena Apple Music Classical

Tutaj sprawa się nieco komplikuje. Apple Music Classical, choć jest samodzielną aplikacją, będzie wymagać pełnej subskrypcji Apple Music, niezależnie od tego, czy chcesz słuchać innych treści w bibliotece.

Kosztuje ona 10,99 GBP/10,99 USD miesięcznie. Plan Apple Music Voice (4,99 GBP / 4,99 USD) nie zapewnia dostępu do Apple Music Classical, więc będziesz musiał dokonać aktualizacji.

Apple Music Classical nie będzie dostępne w ramach samodzielnej subskrypcji, o ile nam wiadomo. Chociaż Apple może to zmienić z czasem. Dla obecnych subskrybentów jest to jednak doskonały bonus.

Uzyskaj pakiet szerokopasmowy 63 Mb/s Now za jedyne 22 GBP miesięcznie

Obecnie możesz zarejestrować się w pakiecie Now Broadband 63 Mb / s w ramach 12-miesięcznej umowy za jedyne 22 GBP miesięcznie.

  • Now Broadband
  • Umowa na 12 miesięcy
  • 22 GBP miesięcznie

Zobacz ofertę

Co oferuje Apple Music Classical?

Jeśli znasz Bacha od Beethovena, Apple Music Classical zaoferuje pięć milionów utworów ze specjalistycznym wyszukiwaniem stworzonym dla muzyki klasycznej. Dostępnych jest również 700 list odtwarzania stworzonych przez ekspertów, a zawartość jest ułożona w sposób, który zaspokoi potrzeby ekspertów i początkujących.

Być może, mając to wszystko na uwadze, rozsądne jest uruchomienie w osobnej aplikacji. Dostępne będą biografie kompozytorów i szczegółowe informacje na temat ich kluczowych dzieł. Istnieją również pewne „intuicyjne funkcje przeglądania”, jak wyjaśnia Apple we wpisie w App Store.

Czy Apple Music Classical będzie obsługiwać dźwięk bezstratny i przestrzenny?

Tak! Apple twierdzi, że będzie jakość wysokiej rozdzielczości (do 192 kHz/24-bit Hi-Res Lossless) i dostęp do technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Apple twierdzi, że ta ostatnia pozwoli użytkownikom „usłyszeć ulubione jak nigdy dotąd w dźwięku przestrzennym”. Będzie to prawie jak przebywanie w sali koncertowej z samym Beethovenem. Oczywiście jest również kompatybilny z AirPlay, aby wysyłać kompozycje do najlepszych głośników, jakie masz w domu.

Czy aplikacja działa na iPadzie?

Chociaż można pobrać aplikację na iPhone’a, nie ma jeszcze specjalnej wersji aplikacji Apple Music Classical na iPada.

Może ci się również spodobać

Read More