Nasze recenzje

Lenovo wycofuje się z branży telefonów do gier

Lenovo potwierdziło, że nie działa już w branży telefonów do gier, a kolejne telefony marki Legion nie pojawią się.

Od jakiegoś czasu nie widzieliśmy ani nie słyszeliśmy o nowym telefonie do gier Lenovo Legion, po przejrzeniu Lenovo Legion Phone Duel 2 w 2021 roku. Krążyły plotki, że chiński producent całkowicie zrezygnował z telefonów do gier.

Teraz Android Authority uzyskał oświadczenie rzecznika Lenovo bezpośrednio potwierdzające, że firma nie będzie wypuszczać więcej telefonów do gier Legion.

„Lenovo zaprzestaje produkcji mobilnych telefonów do gier Legion z systemem Android w ramach szerszej transformacji biznesowej i konsolidacji portfolio gier” – powiedział rzecznik. „Jako lider w dziedzinie urządzeń i rozwiązań do gier, Lenovo jest zaangażowane w rozwój kategorii gier w różnych formach, a także koncentruje się na tym, co może przynieść największą wartość globalnej społeczności graczy”.

Pozostawia to podkategorię telefonów do gier w znacznie mniej zdrowym stanie. Jak wskazano w oryginalnym raporcie, Xiaomi w ostatnim czasie ograniczyło swoją własną linię telefonów do gier Black Shark, zwalniając setki pracowników.

To sprawia, że Asus nadal robi swoje z linią ROG Phone. Asus ROG Phone 7 zostanie ogłoszony 13 kwietnia, zostało to potwierdzone.

Jest też Nubia, spółka zależna ZTE, ze swoją marką telefonów do gier Redmagic. Nubia Redmagic 8 Pro została wprowadzona na rynek całkiem niedawno i była całkiem stylową małą liczbą.

Jeśli chodzi o gamingową markę Lenovo Legion, żyje ona w swojej szerokiej serii laptopów do gier, takich jak Lenovo Legion 5i Pro i Lenovo Legion 7.

Może ci się również spodobać

Read More