Nasze recenzje

Obniżka ceny PSVR 2? Sony powinno obciąć cenę, aby uniknąć „katastrofalnego” startu

Sony powinno rozważyć obniżenie ceny headsetu PlayStation VR 2, aby uniknąć „kompletnej katastrofy” według raportu analityka.

Według firmy badawczej IDC, Sony sprzedało jedynie 270 000 sztuk headsetu PSVR 2 w pierwszym miesiącu w sprzedaży. W dzisiejszej opinii na Trusted Reviews, nasz własny Ryan Jones wyjaśnia, dlaczego nie jest to żadne zaskoczenie.

Teraz IDC’s VP of data and analysts reckons Sony powinno ugryźć kulę i posiekać hefty £529.99 cena zestawu słuchawkowego lub ryzyko produktu jest całkowita klapa wśród konsumentów.

„Podejrzewam, że cięcie ceny PSVR 2 będzie potrzebne, aby uniknąć całkowitej klęski ich nowego produktu” – mówi Francisco Geronimo w komentarzach dla Bloomberga.

„Konsumenci na całym świecie borykają się z rosnącymi kosztami życia, rosnącymi stopami procentowymi i coraz częstszymi zwolnieniami. Zestawy słuchawkowe VR nie są na topie dla większości konsumentów w obecnym klimacie ekonomicznym.”

Raport Bloomberga mówi, że Sony miało początkowo nadzieję na sprzedaż dwóch milionów zestawów słuchawkowych VR nowej generacji w ciągu pierwszych trzech miesięcy w sprzedaży. Prognozowana liczba poniżej 300 000 sugeruje, że jest to mało prawdopodobne. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę przedpremierowe zamówienia i wzrost sprzedaży, byłoby zaskakujące, gdyby Sony sprzedało milion sztuk w pierwszym kwartale sprzedaży.

Zrewidowane oczekiwania Sony są odzwierciedleniem sprzedaży, Bloomberg mówi, z firmą teraz przewidując milion ogółem w pierwszych trzech miesiącach.

To może się zmienić, jeśli Sony miałoby wprowadzić cięcia cenowe dla zaawansowanego zestawu słuchawkowego wirtualnej rzeczywistości. Ale ta perspektywa nie wydaje się prawdopodobna w najbliższej przyszłości. Sony raczej podniosło niż obniżyło cenę konsoli PS5, gdy tylko stała się ona powszechnie dostępna, i bylibyśmy zszokowani, gdyby Sony poszło w przeciwnym kierunku w przypadku PSVR 2 – przynajmniej w ciągu pierwszego roku.

Jeśli Sony miałoby działać wcześniej, ci, którzy zamówili headset w przedsprzedaży lub kupili go w oknie startowym, byliby w pełni uprawnieni do żądania zwrotu różnicy.

Może ci się również spodobać

Read More