Stolarstwo

Porady dotyczące zakupu routera CNC do cięcia drewna

Plotery CNC stały się popularne w ciągu ostatnich kilku lat z wielu powodów. Jest to świetna maszyna używana do cięcia różnych materiałów, takich jak metale, tworzywa sztuczne, szkło, drewno i formy. Na przykład, frezarki CNC są wykorzystywane w produkcji PCB. Jednak w przeszłości routery CNC można było znaleźć tylko w dużych korporacjach. Dziś często można znaleźć maszynę w domowych garażach. Router CNC może wykonywać zadania dla różnych maszyn stolarni.

Przed zakupem routera CNC do cięcia drewna, należy dowiedzieć się więcej o maszynie. Oto zarys routera CNC i wskazówki, które należy rozważyć, szukając jednego.

Co to jest router CNC do cięcia drewna?

CNC lub Computer Numerical Control router do cięcia drewna jest maszyną zaprojektowaną do cięcia drewna w różnych rozmiarach i kształtach bez ingerencji człowieka. Jest to nowoczesna maszyna, w której komputer mówi routerowi, co ma robić. Na przykład, komputer może powiedzieć routerowi, aby wyciąć drewno w określonym wcześniej projekcie, kształcie lub rozmiarze. Tak więc, po ustawieniu maszyny, komputer przejmuje kontrolę i wykonuje zaprogramowane cięcia. Jest to sterowane komputerowo cięcie podobne do frezowania CNC. Aby obsługiwać router CNC, wystarczy doświadczenie w obsłudze komputerów.

Oprogramowanie wymagane do tworzenia plików, które są wysyłane do routera CNC, jest znane jako oprogramowanie CAD. Programy CAD lub Computer Aided Drawings stały się powszechnie dostępne, w przeciwieństwie do przeszłości. Ponadto, program CAD jest łatwy do nauczenia się i użytkowania. Jeśli planujesz zakup routera CNC do cięcia drewna, istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę.

11 Rzeczy do rozważenia przy zakupie routera CNC do cięcia drewna

1. Skonsultuj się z użytkownikiem z pierwszej ręki

Przed zakupem routera CNC, konsultacja z istniejącym użytkownikiem jest dobrym pomysłem. Dowiedz się kilku rzeczy o maszynie od kogoś, kto ją używa. Tutaj dowiesz się o zaletach i wadach maszyny i otrzymasz uczciwą recenzję maszyny.

2. Zobacz, jak maszyna wykonuje zadanie od początku do końca

Jeśli nie możesz znaleźć użytkownika z pierwszej ręki, możesz dowiedzieć się więcej o maszynie online. Uzyskanie demonstracji pomoże Ci uzyskać wgląd w maszynę. Ponadto zrozumiesz, jak maszyna działa od początku do końca.

3. Miej wystarczająco dużo miejsca

Po podjęciu decyzji o zakupie routera CNC, należy upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca. Potrzebujesz miejsca dla maszyny, dysków flash i surowców. Dzięki dobrej przestrzeni, zmaksymalizujesz wydajność urządzenia i wyeliminujesz wszelkie problemy, które pojawiają się podczas pracy. Należy pamiętać, że niektóre maszyny ważą tony i są wrażliwe na wibracje. Na przykład, nie jest to dobry pomysł, aby zainstalować wysokiej wydajności router CNC do cięcia drewna na drugim piętrze drewnianego budynku. Jednak router niskiej klasy może dobrze pracować w takim środowisku.

3. Wymagania elektryczne

Kolejną ważną wskazówką, której nie możesz zignorować, są wymagania elektryczne. Musisz sprawdzić, czy twój zasilacz spełnia wymagania elektryczne routera CNC. Należy pamiętać, że routery pochodzą z różnymi napięciami.

4. Waga maszyny

Jeśli chodzi o maszyny, im cięższa jest, tym lepiej jest wykonana i doskonała w działaniu. Niemniej jednak, są pewne rzeczy, które należy rozważyć w odniesieniu do wagi maszyny. Na przykład, jeśli Twoja firma wymaga regularnego przenoszenia routera CNC, możesz być zmuszony do szukania sztywna, wytrzymała maszyna, która waży najmniej.

5. Oprogramowanie

Nawet jeśli używane oprogramowanie jest łatwe do nauczenia i użytkowania, kluczowe jest zainwestowanie w program, który oferuje dokładność, wydajność i regularne aktualizacje. Aby tworzyć skomplikowane części, być może trzeba będzie poszukać specjalistycznego programu.

6. Funkcje

Idź na router CNC, który oferuje różne funkcje. Pomogłoby to, gdybyś dostał maszynę, która ułatwiłaby pracę. Na przykład kup produktywny router CNC, który działa sprawnie bez nadzoru po wprowadzeniu ustawień.

7. Bity do plotera

Upewnij się, że kupujesz długotrwałe bity o wysokiej jakości. Po zakupie powinny być dobrze utrzymane, ponieważ praca z ostrym routerem jest niezbędna.

8. Koszty i budżet

Koszt routera CNC do cięcia drewna jest kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Niemniej jednak, koszt maszyny zależy od różnych czynników, w tym modelu, marki, funkcji, wielkości, konstrukcji i wielu innych. Ponadto, należy wziąć pod uwagę koszt instalacji, oprogramowania, szkolenia, przygotowania i surowców. Dlatego upewnij się, że badasz wszystko, czego potrzebujesz podczas przygotowywania budżetu.

9. Workflow

Kupując router CNC, musisz pomyśleć o przepływie pracy w swojej fabryce. Należy pamiętać, że maszyna będzie miała wpływ na obecny przepływ pracy i operacje.

10. Zapas

Musisz wziąć pod uwagę zapasy potrzebne do obsługi routera CNC i wytwarzanych odpadów. Jest to coś, o czym musisz badać przed zakupem maszyny. Na przykład, dowiedz się więcej o naprawach, narzędziach tnących, materiałach eksploatacyjnych i innych. Nie ignoruj kosztów tych rzeczy przy zakupie urządzenia.

11. Serwis posprzedażowy

Obsługa posprzedażowa jest istotnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie routera CNC. Na przykład, jeśli maszyna CNC przestanie działać, gdzie można szukać pomocy? Czy zadzwonić do producenta lub dostawcy? Możesz kupić maszynę od producentów, ale większość z nich ma lokalnych dealerów. Stąd, dowiedzieć się więcej o obsłudze posprzedażowej przed nabyciem routera.

Słowo końcowe

Routery CNC stały się niezbędnymi maszynami w wielu domach i fabrykach. To dlatego, że jest to maszyna, która może być używana do wielu zastosowań. Można nim ciąć wiele materiałów, w tym miedź, piankę, mosiądz i lite drewno. Jeśli planujesz zakup routera CNC do cięcia drewna, powyższe wskazówki pomogą Ci podjąć decyzję o zakupie. Należy pamiętać, że maszyny są dostępne w różnych rozmiarach i modelach. Stąd, badania więcej o maszynie przed osiedleniem się na jednym.

Może ci się również spodobać

Read More