Inspiracje

Trendy, aby odkryć właściwą podłogę dla Twojego domu

Wiele myśli w wystrój domu, nawet jeśli jest to tylko podłoga domu. Funkcjonalność materiałów i styl są brane pod uwagę. A w dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologicznemu, masz kilka opcji do wyboru. Istnieje kategoria dla każdego rodzaju podłogi, jak twarde drewno i podłogi betonowe. Masz również zawsze popularne winylowe i laminowane płytki podłogowe do rozważenia. Istnieje niezliczona ilość wariantów w każdej kategorii, więc możesz poświęcić swój czas na wybór odpowiedniego materiału. Jednak może to być przytłaczające, jeśli przejdziesz przez wszystko sam.

Aby pomóc Ci w wyborze, możesz skonsultować się z ekspertem, ale mamy kilka sugestii opartych na tegorocznych trendach! Powinno to pomóc zawęzić wybór lub zapewnić Ci informacje przed konsultacją z kimś.

Trendy, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie płytki podłogowe

Trendy przychodzą i odchodzą, choć czasami stają się również ponadczasowe. Mówi się, że nie zawsze jest to dobry pomysł, aby wybierać w oparciu o trendy. Ale nie zaszkodzi spojrzeć na nie jako na przewodnik po dostępnych dla Ciebie opcjach. To powiedziawszy, zobaczmy, co jest hip i dzieje się w branży wystroju wnętrz.

1. Niedrogie, stylowe i funkcjonalne: Luxury Vinyl Flooring

Luksusowe płytki winylowe (LVT) są produktem postępu technologicznego w branży wystroju wnętrz. Pod względem wyglądu zaczynają one przypominać drewno i kamień znacznie bardziej niż wcześniej. Rozwijają się nawet nowe wzory dekoracyjne, które stają się popularne wśród właścicieli domów. Poza wyglądem, podłoga LVT jest bardzo funkcjonalna, ponieważ jest odporna na zadrapania, plamy i otarcia. Jest również bardzo łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu, co czyni ją popularnym wyborem dla miejsc o dużym natężeniu ruchu w domu. Szczególnie jeśli masz zwierzęta lub dzieci, LVT do kuchni i salonu jest doskonałym wyborem. Kiedy odwiedzisz sklep z płytkami, znajdziesz różnorodne LVT i inne rodzaje podłóg dla swoich potrzeb. Od najbardziej stylowych do najbardziej funkcjonalnych podłóg, nie zabraknie Ci opcji. Jeśli cokolwiek, to jest bardziej niebezpieczne, gdy nie wiesz, czego chcesz, ponieważ wydasz więcej niż się spodziewasz.

2. Nowoczesne i wszechstronne: płytki lastrykowe

Kiedy mówimy „hodgepodge” lub „chop suey” płytki podłogowe, płytki lastrykowe przychodzą na myśl. Mają one iskrzące się kawałki marmuru, kwarcytu i innych kamieni naturalnych w jednej ciekawej mieszance. Na przykład lastryko epoksydowe dobrze komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami, ponieważ wygląda luksusowo i elegancko. Nie zawsze był to trend, ponieważ płytki podłogowe z lastryko były stronione na rzecz innych płytek kamiennych. Zrobił powrót w 2018 roku, ponieważ został objęty jako wszechstronna i trwała opcja. Dzięki wielu odcieniom jest daleki od bycia nudnym projektem, jak również, więc właściciele domów i projektanci docenili go. W przeciwieństwie do zwykłych kamiennych podłóg, płytki lastrykowe mają antypoślizgowe warianty, dzięki czemu pokój jest bezpieczny dla dzieci i osób starszych. Modne kolory to szary i czarny oraz zabawne wzory do wyboru. Zawsze chodzi o to, aby być kreatywnym, jeśli chodzi o podłogę w Twoim domu.

3. Minimalista: Betonowe płytki

Nie każdy jest w fantazyjne i krzykliwe i wolałby minimalistyczne projekty dla swojego domu. Minimalistyczny styl staje się coraz bardziej powszechne w domach te ostatnie lata. Jest to schludne i dojrzałe uczucie do niego, że nie można uzyskać od innych projektów. Betonowe płytki są bardzo minimalistyczne opcja, która ma surowy, przemysłowy apel do nich. Często można je zobaczyć w skandynawskich i nowoczesnych japońskich domach, co jest jednym z powodów ich popularności. Jednak jego powierzchnia nie jest dla każdego, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Możesz go zmiękczyć, używając dywanów lub dywanów obszarowych dla komfortu dzieci.

4. Oldchool: Styl lat 70

To częste zjawisko dla trendów, które odeszły do koła z powrotem z pełną siłą, a styl lat 70. jest jednym z nich. Wraca on z impetem, przynosząc ze sobą zrelaksowany styl bohemy. Ma on naturalny, niedopowiedziany wygląd i tekstury tkanin, które przemawiają do jego odbiorców. Dzięki temu stylowi, możesz zrobić odważne oświadczenie lub nostalgiczną podróż w dół pasa pamięci. Może mieć pops kolorów w zieleni i pomarańczy lub zabawne wzory, które łaskoczą twoją estetykę. Jest to intrygujący wybór, jeśli zamierzasz pokazać swoją kreatywność rodzinie i gościom, jak również.

5. Współżycie z naturą: Podłoga przyjazna środowisku

Wraz z postępującymi zmianami klimatycznymi, podłogi z recyklingu stają się bardzo popularnym trendem. Masz producentów tworzących recyklingowane i zrównoważone płytki z porcelany i ceramiki. Są to trwałe i łatwe w utrzymaniu opcje dla Twojej kuchni. Płytki szklane i drewniane lastryko również należą do tej kategorii. Oba rodzaje są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu – jeden ze szkła, a drugi ze skrawków drewna. Do produkcji szklanych płytek potrzeba mniej energii, więc mają one mniejszy ślad węglowy. Natomiast lastryko z drewna jest produkowane z odpadów drewnianych i wolnego od żywicy spoiwa.

Jest jeszcze lepiej: wykładzina jest w czołówce podłóg przyjaznych środowisku, co oznacza, że jest wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Jako surowce mogą być wykorzystywane plastikowe butelki po napojach gazowanych, sieci rybackie oraz zużyty winyl lub nylon. Są to przedmioty, które równie dobrze mogłyby trafić na wysypisko śmieci, ale zamiast tego są przerabiane na płytki podłogowe. Jeśli płytka dywanowa musi zostać wyrzucona, może zostać poddana recyklingowi, aby ponownie stać się nową płytką dywanową. To sprawia, że jest to bardzo zrównoważona opcja płytek podłogowych dla właścicieli domów i projektantów.

Wniosek

Projektowanie domu może czuć się jak malowanie pustego płótna, gdzie idziesz na całość w kreatywności. Masz wiele płytek podłogowych, aby wybrać i wybrać na podstawie stylu i funkcjonalności. Niektóre piękne płytki mogą być bardziej przystępne lub funkcjonalne niż te modne. Ale jeśli nie wiesz, czego szukać, trendy mogą służyć jako wytyczne, zanim skonsultujesz się z ekspertem. Trendy w latach 2020 są tak kolorowe, jak pochodzą z luksusowych płytek winylowych do lastryko, betonu i dywanu. To może być przytłaczające, gdy odwiedzasz sklep z płytkami bezwiednie ze wszystkimi opcjami, które masz. Ale jak opisaliśmy powyżej, każdy rodzaj podłogi odpowiada stylowi lub potrzebie.

Jeśli chcesz mieć ekologiczną podłogę, wykładzina i płytki lastrykowe są doskonałym wyborem. Jeśli chcesz być minimalistyczny, beton jest bardzo popularnym wyborem. Ale jeśli idziesz do stylowego i funkcjonalnego, luksusowa podłoga winylowa jest na szczycie listy. Jest tyle rzeczy, które możesz spróbować połączyć z płytkami podłogowymi, że Twoja kreatywność jest limitem.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej