Nasze recenzje

Wrześniowa aktualizacja Xbox wprowadza istotną poprawkę VRR

Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia wrześniowej aktualizacji oprogramowania dla konsol Xbox Series S i Series X, która obejmuje aktualizację funkcji zmiennej częstotliwości odświeżania.

Aktualizacja, która została ogłoszona w przededniu premiery Starfield, da również graczom Xbox możliwość strumieniowania rozgrywki bezpośrednio do znajomych Discord i zawiera zmiany w nagrodach, listach życzeń i czacie w grze.

Zacznijmy jednak od aktualizacji VRR, która daje użytkownikom większą kontrolę nad tym, czy funkcja jest zawsze włączona podczas korzystania z konsoli Xbox, czy tylko podczas grania.

Zaoszczędź 27% na ekspresie do kawy Sage Barista Express

Amazon sprzedaje ekspres do kawy Sage the Barista Express Espresso Machine z dużą zniżką 27%.

  • Amazon
  • Zaoszczędź 27%
  • Teraz £459.99

Zobacz ofertę

Na przykład, możesz chcieć włączyć funkcję VRR podczas grania w gry wieloosobowe, sportowe lub szybkie gry, ponieważ może ona zwiększyć opóźnienia, jakość obrazu i przypadki rozrywania ekranu.

Możesz jednak nie chcieć włączać tej funkcji, gdy korzystasz z aplikacji Netflix na Xbox, aby obejrzeć odcinek Stranger Things. Microsoft daje więc możliwość wybrania opcji „Tylko gry” dla VRR.

„Począwszy od tego tygodnia, możesz wybrać, w jaki sposób chcesz włączyć VRR na konsoli Xbox Series X lub Series S”, mówi firma w poście na blogu Xbox Wire. „Aby wybrać opcję, przejdź do Ogólne > TV i opcje wyświetlania > Wideo, a następnie przejdź do menu rozwijanego VRR. Możesz wybrać, czy chcesz, aby VRR było „Zawsze włączone”, „Tylko do gier” czy „Wyłączone””.

Po drugie, Xbox dodaje to, co według niego było jedną z najbardziej pożądanych funkcji od fanów. Począwszy od tego tygodnia, gracze klikający „Streamuj swoją grę” będą mieli możliwość podzielenia się akcją ze swoimi znajomymi z Discorda.

Microsoft dodał: „Aby rozpocząć, najpierw połącz swoje konto Discord. Następnie możesz dołączyć do kanałów głosowych z serwerów Discord bezpośrednio z konsoli Xbox. Aby tam przejść, naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze, aby otworzyć przewodnik, przewiń do opcji Imprezy i czaty, a następnie wybierz Discord. Następnie przewiń dostępne serwery Discord, wskocz na kanał głosowy ze znajomymi i podziel się swoją rozgrywką!”.

Właściciele konsol Xbox zobaczą również nową kartę Nagrody na stronie ustawień profilu i systemu, a Microsoft dodaje nowe powiadomienia z listy życzeń, aby poinformować Cię, kiedy gra jest dostępna w przedsprzedaży.

Firma wprowadza również niedawno ogłoszone raportowanie głosowe dotyczące niewłaściwego czatu w grze. Od tego tygodnia gracze będą mogli nagrać 60-sekundowy klip wideo z obraźliwego incydentu i przesłać go jako dowód.

Może ci się również spodobać

Read More