Majsterkowanie

4 pomysły na bocznicę domu, które nadadzą przestrzeni zewnętrznej nowoczesnego charakteru

Rynek mieszkaniowy w USA doświadczył najgorszego podczas pandemii, ale ożywienie było niezwykle szybkie. Nieruchomości mieszkaniowe wróciły na właściwe tory, a średnia wartość domu w kraju wzrosła z 329 000 USD w 2020 roku do 436 800 USD w 2023 roku. To ogromny wzrost o 32% w ciągu zaledwie trzech lat, a w przyszłości sytuacja wygląda jeszcze lepiej.

Jako sprzedający musisz zrozumieć swój lokalny rynek, aby uzyskać najlepszą wartość swojej nieruchomości. Rozważmy przykład Teksasu, gdzie mediana wartości domu w 2022 r. wyniosła 345 000 USD, czyli o 25 000 USD mniej niż średnia krajowa. Ceny były jednak znacznie wyższe w miastach takich jak San Antonio i Austin, ponieważ znajdują się one wśród ośmiu najlepszych miast do życia w USA.

Statystyki mogą przytłoczyć właściciela domu w Teksasie, który chce sprzedać nieruchomość, ale maksymalizacja wartości polega na zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia. Zwiększenie atrakcyjności krawężnika jest najlepszym sposobem na zrobienie tego, ponieważ badania wskazują, że może to zwiększyć wartość nieruchomości o 7%. Aby poprawić swoją przestrzeń zewnętrzną, musisz myśleć nie tylko o czyszczeniu i malowaniu. Inwestycja w nową bocznicę jest doskonałym pomysłem na upiększenie wyglądu zewnętrznego i uzyskanie świetnych ofert.

Oto kilka sposobów na nadanie nowoczesnego charakteru przestrzeni zewnętrznej:

Baw się odważnymi kolorami

Nowe badanie przeprowadzone przez Zillow sugeruje, że niektóre kolory farb mogą zapewnić lepszą cenę za dom. Odcienie bieli, opalenizny i szarości są idealne na zewnątrz, ponieważ są neutralne, a jednocześnie zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Ponieważ Teksas jest jednym z najgorętszych stanów w kraju, jasne kolory mają sens. Jednocześnie mieszkają tam żywi ludzie, którzy uwielbiają bawić się kolorami. Jeśli sprawdzisz swoje opcje oblicówki domu w San Antonio, możesz znaleźć większość projektów łączących jaśniejsze odcienie z jasnymi kolorami. Możesz mieszać kilka kolorów, aby przyciągnąć uwagę, na jaką zasługuje Twoja nieruchomość. Zastosowanie dwóch podobnych odcieni daje poczucie wysokości. Możesz użyć ciemniejszego odcienia na dole i wybrać jaśniejszy odcień na wyższych piętrach.

Używaj naprzemiennych szerokości

Kolejną wskazówką, jak uatrakcyjnić wygląd zewnętrzny domu dzięki kreatywnym projektom sidingu, jest zastosowanie naprzemiennych szerokości. Siding nie musi być tego samego rozmiaru, jeśli chcesz stworzyć unikalny wygląd swojej przestrzeni zewnętrznej. Powszechnie dostępne szerokości to 4, 5, 6 i 7 cali, choć można również szukać niestandardowych rozmiarów w zależności od potrzeb. Przemyślane połączenie wąskich i szerokich paneli zastosowanych poziomo lub pionowo może stworzyć przyciągający wzrok wygląd. Pamiętaj jednak, aby zaplanować projekt przed przystąpieniem do jego realizacji, ponieważ kształt i rozmiar ścian określają idealne rozmiary i rozmieszczenie paneli.

Orientacja i rozstaw listew

Czy wiesz, że 84% osób sprzedających dom po raz pierwszy żałuje swoich błędów, takich jak brak pracy nad wyglądem zewnętrznym? Modernizacja bocznicy może załatwić sprawę bez rozbijania banku. Spróbuj wymieszać orientację paneli, aby uzyskać punkty brownie w projekcie. Na dachu panele mogą być ułożone poziomo, a na ścianach pionowo. Możesz także wykazać się kreatywnością, stosując oldschoolową konstrukcję z desek i listew. Rozmieść panele szerzej lub wężej niż sąsiedzi, aby wyróżnić swoją nieruchomość. Może to również pomóc skorygować wady, tworząc atrakcyjne iluzje wizualne. Na przykład cieńsze odstępy mogą sprawić, że dom będzie wyglądał na wyższy, jeśli nie jest wystarczająco wysoki.

Łączenie materiałów

Łączenie materiałów sidingowych to kolejny kreatywny sposób na dodanie charakterystycznego stylu do przestrzeni zewnętrznej. Podczas gdy siding winylowy nadal jest najbardziej popularnymAby stworzyć niepowtarzalny wygląd i styl, można skorzystać z alternatywnych rozwiązań, takich jak metal, włókno cementowe i twarde drewno. Americraft zaleca łączenie różnych materiałów w celu ulepszenia projektu i uwzględnienia przy tym czynników lokalnych. Miasta takie jak Austin mają wilgotny klimat z umiarkowanymi opadami deszczu, co sprawia, że włókno-cement jest idealnym wyborem na siding. Jeśli chcesz ulepszyć oblicówkę domu w Austin przed wystawieniem go na sprzedaż, wybór tego materiału może sprawić, że Twój dom będzie odporny na warunki atmosferyczne. Jest to czynnik, który można wymienić, aby uzyskać wyższą ofertę za dom podczas jego sprzedaży.

Podsumowanie

Projekt renowacji bocznicy może nadać Twojemu domowi atrakcyjności, której potrzebuje, aby sprzedać go szybko i za dobrą cenę. Na szczęście nie kosztuje to fortuny i nie wymaga wielu miesięcy. Odrobina kreatywności może prowadzić do doskonałych rezultatów. Możesz wypróbować te praktyczne pomysły, aby upiększyć swoją przestrzeń zewnętrzną i zwiększyć wartość domu.

Może ci się również spodobać

Read More