Nasze recenzje

Aktualizacja Androida 13 wreszcie odstraszy podstępnych złodziei PIN-u

Google przygotowuje aktualizację Androida 13, która znacznie utrudniłaby ludziom szpiegowanie właściciela urządzenia podczas wprowadzania jego PIN-u zabezpieczającego.

Aktualizacja, która jest obecnie dostępna w ramach Android 13 QPR3 Beta, nie będzie już krótko pokazywać cyfr na wyświetlaczu w trakcie ich wprowadzania przez użytkownika. Oczywiście jest mnóstwo użytkowników, którzy nie zawracają sobie głowy PIN-em, jeśli nie jest to już konieczne, ale może to być przydatny dodatek do prywatności.

Pixel 6a: 100 funtów zniżki i karta podarunkowa Currys o wartości 50 funtów

Currys oferuje smartfon Google Pixel 6a za 299 funtów. To oszczędność 100 funtów. ORAZ otrzymasz kartę podarunkową Currys o wartości 50 funtów.

  • Currys
  • 100 funtów zniżki plus karta podarunkowa 50 funtów
  • £299

Zobacz ofertę

Podczas gdy istniejąca funkcja ułatwia użytkownikowi określenie, czy nacisnął prawidłowy numer, mechanizm nie pozostawia go otwartym dla kogoś do stali PIN z crafty glaze nad ramieniem.

Kiedy Google zintegruje nową opcję prywatności w ramach głównej wersji systemu operacyjnego, tylko gwiazdy pojawią się na wyświetlaczu, a nie numery, dla użytkowników, którzy nadal korzystają z odblokowania PIN.

Oznacza to, że użytkownik będzie musiał być ostrożny przy wprowadzaniu PIN, ponieważ zbyt wiele prób może nadal powodować blokady. Jednak to na pewno bije kogoś kradzieży PIN i dostać się do wszystkich rodzajów nonsensu.

9to5Google zauważył nową funkcję w ramach bety i, gdy toczy się do wszystkich użytkowników, powinna być dostępna poprzez „Ustawienia > Bezpieczeństwo i prywatność > Blokada urządzenia > ikona Gear) o nazwie Enhanced PIN prywatności.” Strona mówi, że jest domyślnie wyłączony w ramach nowej bety, więc prawdopodobnie będziesz musiał włączyć, jeśli sam, gdy funkcja przyjdzie do głównej wersji Androida.

Strona spekuluje, że może przybyć podczas czerwcowego Pixel Feature Drop, ale również ostrzega Google może wybrać, aby upuścić funkcję przed uruchomieniem. Jest również możliwe, że Google zdecyduje się na debiut funkcji jako część Androida 14, który zostanie odsłonięty nieco ponad miesiąc od teraz na Google I/O w maju.

Może ci się również spodobać

Read More