Dom

Mortgage Porting: Co to jest i czy powinieneś to zrobić, gdy się przeprowadzasz?

Myślisz o przeprowadzce i zabraniu ze sobą swojego kredytu hipotecznego?

Być może będziesz mógł zachować swoją dotychczasową umowę kredytową i zabrać ją ze sobą w ramach przeniesienia kredytu hipotecznego. Choć w teorii brzmi to dobrze, w praktyce przenoszenie kredytu hipotecznego ma o wiele więcej zalet i czasami może nie być najlepszym rozwiązaniem. Naprawdę trzeba wszystko rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Ten przewodnik pomoże Ci to zrobić.

Co to jest przeniesienie kredytu hipotecznego?

Jak już bez wątpienia wiesz, przeniesienie kredytu hipotecznego to sposób na przeniesienie istniejącej umowy kredytowej z jednej nieruchomości do drugiej.

Termin ten pochodzi od słowa „przenośny”, ale nie wszystkie kredyty hipoteczne mogą być przeniesione w ten sposób. Co zaskakujące, nawet te, które są oznaczone jako przenośne, mogą nie być takie, ponieważ nadal trzeba będzie ponownie złożyć wniosek. Oznacza to, że jeśli Twoje okoliczności uległy zmianie, możesz nie spełniać aktualnych kryteriów określonych przez kredytodawcę.

Co więcej, nawet jeśli zostaniesz zaakceptowany przez pożyczkodawcę, niekoniecznie będziesz miał najlepszą ofertę, więc odrobienie pracy domowej przed podjęciem decyzji jest kluczowe.

Czy wszystkie kredyty hipoteczne mogą być przenoszone?

Nie, nie jest oczywiste, że wszystkie oferty kredytów hipotecznych mogą być przenoszone.

Podczas gdy większość kredytodawców oferuje możliwość przeniesienia kredytu hipotecznego, istnieje kilka wyjątków, które tego nie robią. Nawet te, które pozwalają na przeniesienie hipoteki mogą mieć dodatkowe warunki w miejscu, takie jak nie jest w stanie przenieść Shared Ownership hipotecznych, na przykład. Znajomość tych zastrzeżeń przed złożeniem wniosku jest niezbędna.

Jeśli nie będziesz w stanie przenieść swojej hipoteki, będziesz musiał zapłacić karę za wcześniejszą spłatę u obecnego kredytodawcy i przenieść hipotekę na inny produkt, aby uzyskać potrzebną pożyczkę.

Czy przy przenoszeniu kredytu hipotecznego trzeba pożyczyć taką samą kwotę?

Nie, wcale nie.

W rzeczywistości można pożyczyć więcej lub zmniejszyć kwotę. Wybór należy wyłącznie do Ciebie, ale musisz dokładnie zbadać rynek, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą możliwą ofertę. Często rozsądnie jest zatrudnić na tym etapie brokera hipotecznego, który pomoże przebrnąć przez żargon i znaleźć odpowiedni produkt dla Twojej indywidualnej sytuacji.

Należy również pamiętać, że konieczne będzie ponowne złożenie wniosku, niezależnie od tego, czy pożyczamy więcej, mniej czy tyle samo, co w dotychczasowej umowie.

Jak przenieść swój kredyt hipoteczny: Przewodnik krok po kroku

Zakładając, że niewiele się zmieniło od czasu złożenia wniosku o dotychczasową umowę, przeniesienie kredytu hipotecznego powinno być stosunkowo łatwe.

Oto krótki przegląd procesu, podzielony na cztery proste kroki:

#1: Sprawdź, czy możesz przenieść swój kredyt hipoteczny

#2: Rozważ zalety i wady (patrz poniżej)

#3: Omów swoje opcje z brokerem hipotecznym, który jest biegły w przenoszeniu.

#4: Zbierz niezbędne dokumenty i złóż wniosek do kredytodawcy

Plusy i minusy przenoszenia kredytów hipotecznych

Jak w przypadku większości rzeczy, przenoszenie kredytu hipotecznego może mieć swoje zalety i wady.

Plusy

  • Opłaty za wcześniejszą spłatę lub opłaty za wyjście z kredytu hipotecznego nie będą egzekwowane, ponieważ będą Państwo trzymać się tego samego kredytodawcy.
  • Można przenieść tę samą stopę na nową nieruchomość, nawet jeśli ogólne stopy procentowe na rynku są teraz większe niż wcześniej
  • Chociaż trzeba ponownie złożyć wniosek, może nie trzeba wypełniać tak wielu formularzy, ponieważ wiele informacji będzie już przechowywanych przez kredytodawcę.

<h3>Konsekwencje

  • Trzymanie się oryginalnego pożyczkodawcy nie oznacza automatycznie, że otrzymasz najlepszą ofertę na rynku
  • Wciąż będziesz musiał stump up dla niektórych opłat, takich jak opłaty prawne i wyceny
  • Jeśli pożyczasz więcej, możesz mieć dwa kredyty hipoteczne o różnym oprocentowaniu

Petty Son and Prestwich jest agencją nieruchomości z różnicą. Założona w 1908 roku, przetrwała próbę czasu i nadal prosperuje pomimo rosnącej konkurencji. Dlaczego? Cóż, to już zależy od Ciebie!

Niezależnie od tego, czy kupujesz, czy sprzedajesz, czy wynajmujesz, zadzwoń do naszego przyjaznego zespołu, aby dowiedzieć się, dlaczego wciąż jesteśmy numerem 1 w E11 i nie tylko.

Article By: Catherine Bransgrove

Catherine pracuje w agencji nieruchomości od 1986 roku, a jej lokalna wiedza nie ma sobie równych, mimo że pochodzi z Bonnie Scotland! Mieszkanka Loughton od 33 lat i jeden z najlepszych menedżerów sprzedaży, Catherine jest prawdziwą profesjonalistką.

020 3370 8781 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej