Majsterkowanie

Dlaczego mój nowy siding winylowy jest pofalowany?

Chociaż marzeniem każdego właściciela domu jest, aby jego dom był w dobrym stanie, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami. Czasami problemy mogą pojawić się wkrótce po wybudowaniu nowego domu. Na przykład, można zauważyć, że nowy siding winylowy jest pofalowany. W rezultacie siding wydaje się mieć rozmiar nieodpowiedni do potrzeb domu. Wygląda również na nierówny, co nie podoba się Tobie, Twoim bliskim, sąsiadom, a nawet potencjalnym nabywcom domu.

Oto dyskusja na temat tego, dlaczego siding winylowy jest pofalowany. Sprawdź to!

Problemy z jakością

Jeśli wybierzesz siding winylowy niskiej jakości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że napotkasz ten problem. Może on pojawić się jeszcze przed montażem. W końcu takie sidingi są stosunkowo cienkie, co zmniejsza ich trwałość. Po zamontowaniu siding winylowy jest narażony na działanie trudnych warunków atmosferycznych, co pogarsza sytuację.

Niewłaściwa instalacja

Jeśli nie wybierzesz ekspertów, takich jak HomeBuddy, do zainstalowania sidingu winylowego, wkrótce po instalacji ulegnie on pofalowaniu. Potrzebujesz kogoś, kto rozumie konstrukcję i naturę sidingów winylowych. W przeciwnym razie instalator popełni typowe błędy znane z powodowania takich problemów. Doskonałym przykładem jest zbyt mocne przybijanie gwoździ. Narusza to jego rozszerzającą się i kurczącą naturę, co jest nieuniknione, ponieważ temperatury się zmieniają.

Oprócz zbyt mocnego przybijania gwoździ, znaczenie ma również sposób ich umieszczenia. Dla wielu osób może być oczywiste, że siding winylowy powinien być przybijany na górze z długimi owalnymi otworami. Tajemnicą dla wielu jest konieczność upewnienia się, że gwoździe nie znajdują się w pobliżu końców, ale w środku tych owalnych otworów. Ponownie, niezastosowanie się do tego zalecenia pozbawia siding winylowy możliwości ruchu, przez co panele wyginają się i wypaczają.

Z drugiej strony, sposób ułożenia paneli podczas instalacji może również stanowić problem. Na przykład, umieszczenie paneli w pobliżu narożników domu jest złym pomysłem. To samo dotyczy umieszczania paneli w pobliżu listew okiennych. W końcu oznacza to, że siding winylowy nie ma miejsca na swoje typowe ruchy. Jeśli siding wypacza się tylko w takich miejscach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że problemem jest jego umiejscowienie. Dlatego też zaleca się skorzystanie z profesjonalnej pomocy przy montażu sidingu winylowego. Alternatywy są stosunkowo tanie, ale cena, którą zapłacisz później, jest często zbyt wysoka, aby ryzykować. Jeśli jednak nalegasz na samodzielne wykonanie tego projektu, przestrzegaj poniższych wskazówek dotyczących instalacji.

Kolorowy siding winylowy

Decydując się na siding winylowy w ciemnym kolorze, zwiększasz prawdopodobieństwo jego wypaczenia. W końcu te kolory przyciągają zbyt dużo ciepła, a dodatkowe ciepło sprawi, że siding będzie falował. Pomalowanie bocznicy winylowej na ciemny kolor może być początkiem tej irytującej zmiany.

Zmiana temperatury

Temperatury z pewnością zmieniają się w ciągu dnia lub z jednego sezonu na drugi. Temperatury są wysokie w jednym punkcie, ale po pewnym czasie mogą stać się niskie. Ta zmiana wpływa na siding winylowy, który rozszerza się, gdy jest zimno i rozszerza się, gdy robi się ciepło. Czasami ekstremalne zmiany powodują, że siding zaczyna się wypaczać w miarę upływu czasu.

Bliskość źródeł ciepła

Oprócz zmian temperatury, inne źródła ciepła mogą uszkodzić siding winylowy. Doskonałym przykładem jest światło słoneczne, odbijające się od okna lub innego budynku w pobliżu. Dodatkowe ciepło, które światło słoneczne dodaje do siding sprawia, że z czasem ulega ono wypaczeniu. Ponieważ trudno jest przebudować budynek, aby rozwiązać ten problem, skuteczne jest wprowadzenie ekranu do takiego okna. Alternatywą jest zasadzenie drzewa, które osłoni siding winylowy przed światłem słonecznym i lepiej, aby rosło szybko, zanim będzie za późno i szkody już wystąpią. Oprócz światła słonecznego, właściciele domów często nie doceniają szkód, jakie mogą wyrządzić grille w pobliżu sidingów winylowych. Oprócz tego, że siding winylowy faluje, ciepło jest często wystarczająco gorące, aby go stopić. Upewnij się więc, że między nimi jest bezpieczna odległość.

Zmiana fundamentu

Chociaż nie zawsze tak jest, fundamenty domu mogą się zmienić i spowodować wypaczenie sidingu winylowego. Pomimo tego, że jest to naturalne, wpływ osiadania i przesuwania się domu w pewnym momencie jest niepodważalny. Wraz ze zmianą struktury, siding może stać się ofiarą tego zjawiska.

Podsumowanie

Możliwe są różne przyczyny falowania nowego sidingu winylowego. Na szczęście większości z tych przyczyn można uniknąć, ponieważ sprowadzają się one do wyborów dokonywanych po drodze. Od wyboru wysokiej jakości sidingu winylowego po jego prawidłową instalację, możesz zrobić wiele, aby uniknąć tego problemu. Nie ma więc zbyt wielu powodów, aby zniechęcać do zakupu takiej bocznicy. Pamiętaj jednak, że nie możesz kontrolować zmian fundamentów swojego domu. Dlatego wszystko, co możesz zrobić, to być ostrożnym, aby uniknąć zaginięcia, gdy to się stanie.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej