Nasze recenzje

iOS 16.4 z nowymi emoji i dużymi usprawnieniami dla aplikacji internetowych

Funkcje iOS 16.4: Chociaż dziś dużo mówi się o iOS 17, Apple nie skończyło jeszcze aktualizować iOS 16. iOS 16.4 jest już dostępny do pobrania.

Czwarta duża aktualizacja dla iOS 16 wyróżnia się dodaniem 21 nowych znaków emoji, które według Apple obejmują nowe zwierzęta, gesty dłoni i przedmioty.

Zaoszczędź 50 funtów na Xbox Series S dzięki tej fantastycznej ofercie

Nigdy nie było lepszego czasu, aby zafundować sobie konsolę obecnej generacji, ponieważ Xbox Series S można teraz znaleźć za mniej niż 200 funtów.

  • Box.co.uk
  • Oszczędność 50 funtów
  • Teraz tylko £199.99

Zobacz ofertę

Apple dodaje również powiadomienia dla aplikacji internetowych zapisanych na ekranie głównym, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czy na stronie dodanej jako ikona pojawiła się nowa aktualizacja.

Istnieją silniejsze narzędzia do wykrywania zduplikowanych zdjęć w udostępnionych bibliotekach zdjęć iCloud, podczas gdy Apple wzmacnia również izolację głosu podczas wykonywania połączeń za pomocą iPhone’a. Wyizoluje ona Twój głos i zablokuje hałas wokół Ciebie.

Wykrywanie kolizji jest optymalizowane na iPhone’ach z serii 14 (miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie mniej fałszywych alarmów), podczas gdy nowe ustawienia dostępności obejmują obsługę VoiceOver dla map w aplikacji Pogoda. Apple dodało również ustawienie, które przyciemni wyświetlacz, gdy wideo zawiera migające światła.

„Ta aktualizacja dodaje Dim Flashing Lights, opcję ułatwień dostępu, która automatycznie przyciemnia wyświetlanie wideo po wykryciu błysków światła lub efektów stroboskopowych, a także zawiera ulepszenia wydajności i stabilności” – czytamy w informacji o wydaniu.

Ale jesteśmy pewni, że chcesz usłyszeć o tych emoji, prawda?

Wersja beta z zeszłego miesiąca zawierała rozmytą, trzęsącą się twarz, gest popychania ręką (dla lewej i prawej ręki) oraz nowe jasnoniebieskie, szare i różowe serca. Jeśli chodzi o nowe żywe istoty, pojawił się łoś, osioł, kos, gęś i meduza.

Był też piękny kwiat hiacyntu, skrzydło anioła, kawałek korzenia imbiru i groszek w strąku. Był też wachlarz, szpikulec do włosów, marakasy i flet. Było też emoji przypominające Wi-Fi i symbol Khanda.

Nie jest jeszcze jasne, czy wszystkie z nich zostały wprowadzone, ale będziemy zagłębiać się w iOS 16.4 po pobraniu i zainstalowaniu, aby to sprawdzić.

Aktualizacja jest duża. Zajmuje 1,87 GB miejsca na moim iPhonie 12 Pro Max, więc warto upewnić się, że można ją pobrać przez Wi-Fi i pozostało dużo energii baterii. Aktualizację można znaleźć w Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Może ci się również spodobać

Read More