DIY

Przepis na domową farbę ptysiową

Nasz przepis na farbę Puffy Paint to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku! Ta puszysta mieszanka farby ma zabawną teksturę, która pozostaje puszysta po wyschnięciu. Jest wykonana z domowych składników, takich jak krem do golenia i klej, i zapewnia dzieciom zajęcie na wiele godzin!

Puszysta farba

Użyj pędzla do rozprowadzenia farby na papierze. Możesz też przenieść puchatą farbę do plastikowych butelek lub torebek ziplock i zaszaleć. Szukasz bardziej dynamicznej mieszanki tekstur? Użyj kombinacji obu metod. Użyj widelca, łyżki, a nawet Q-tips (wacików).

Składniki farby Puffy Paint:

To cudownie proste rzemiosło wymaga tylko 3 łatwych do znalezienia składników. Oto, czego będziesz potrzebować. Zajrzyj do karty z przepisem do wydrukowania na samym końcu tego postu, aby uzyskać dokładne pomiary.

 1. Klej – taki jak biały klej Elmera lub klej szkolny.
 2. Krem do golenia – Barbasol lub dowolna marka
 3. Barwniki spożywcze – ja wybrałam różowy, niebieski, zielony, żółty i czerwony, ale możesz zamienić dowolny z nich na inny kolor. Pamiętaj, że musisz mieć ½ filiżanki kremu do golenia i kleju dla każdego z wybranych kolorów. Barwniki spożywcze w żelu lub w płynie również się sprawdzą.

Materiały:

Przed rozpoczęciem, zrób szybki spis i upewnij się, że masz następujące materiały.

 • Kubki – będziesz potrzebować po jednym kubku na kolor. Sugeruję plastikowe kubki dla łatwiejszego czyszczenia, ale wybór należy do ciebie! Małe miseczki też się sprawdzą.
 • Łyżeczki (do mieszania)
 • Pędzle i/lub butelki do wyciskania
 • Powierzchnia do malowania! Ja użyłam kolorowego papieru budowlanego, ale możesz malować na dowolnej jednorazowej powierzchni (np. papierowych talerzach).

Instrukcje:

Umieść ½ szklanki kleju Elmer’s i ½ szklanki kremu do golenia w kubkach. Następnie dodaj kilka kropli barwnika spożywczego do każdego kubka. Wymieszaj krem do golenia, klej i barwnik spożywczy do uzyskania gładkiej konsystencji.

Jak wygląda tekstura farby puffy DIY po wyschnięciu?

Po nałożeniu na powierzchnię farba wyschnie tak samo, jak zwykła farba, z wyjątkiem tego, że zamiast leżeć płasko na papierze, będzie uniesiona z drobnymi pęcherzykami powietrza. Ale zabawa!

Kreatywne wskazówki

Użycie papieru jest najbardziej oczywiste, ale jeśli masz jakieś ubrania, których nie masz nic przeciwko poświęceniu w imię sztuki, rozważ ich udekorowanie. Niezależnie od wybranego płótna, baw się dobrze i bądź kreatywny!

Czy mogę zrobić więcej?

Tak! Wszystko, co musisz zrobić, to przeskalować przepis, używając równych części kremu do golenia i kleju. Jest to świetna opcja, jeśli chcesz użyć większej liczby kolorów lub jeśli chcesz zrobić puffy paint do grupowego projektu artystycznego.

Przechowywanie

Farbę puffy można przechowywać w szczelnym pojemniku do 24 godzin. Niestety, krem do golenia nie pozostanie puszysty przez dłuższy czas, a górna warstwa farby staje się nieco sztywna, im dłużej leży.

Więcej rękodzieła dla dzieci

Przepis na puszystą farbę

 • Kubeczki – będziesz potrzebować po jednym kubeczku na kolor. Sugeruję plastikowe kubki dla łatwiejszego czyszczenia, ale wybór należy do Ciebie!

 • Łyżeczki do mieszania

 • Pędzle i/lub wyciskane butelki do nakładania farby puffy

 • Powierzchnia do malowania! Ja użyłam kolorowego papieru budowlanego, ale możesz malować na dowolnej jednorazowej powierzchni.

 • ½ kubka kleju (na kolor)
 • ½ filiżanki kremu do golenia (na kolor)
 • Barwnik spożywczy
 • Kubki (będziesz potrzebować 1 kubka na kolor)
 • Umieść ½ filiżanki kleju i ½ filiżanki kremu do golenia w filiżankach, liczba filiżanek będzie zależeć od liczby kolorów. jak zrobić.

 • Dodaj kilka kropli barwnika spożywczego do każdego kubka (czerwony do jednego, zielony do drugiego itd.) i wymieszaj razem krem do golenia, klej i barwnik spożywczy. Mieszaj, aż masa będzie gładka, a kolor zostanie rozproszony po całym kubku.

 • Maluj lub rozpylaj puchatą farbę na papier, aby tworzyć wzory.

Jeśli farba puffy jest zbyt gęsta (może się tak zdarzyć w przypadku niektórych marek kremów do golenia), dodaj więcej kleju, aby ją rozrzedzić. Mieszaj po trochu, aż uzyskasz pożądaną konsystencję.

Może ci się również spodobać

Read More