Dom

Jak negocjować cenę domu: 9 prostych porad negocjacyjnych dotyczących nieruchomości

Negocjowanie cen nieruchomości może być zniechęcające, zwłaszcza dla osób z niewielkim doświadczeniem w sprzedaży.

Jasne, może czuć się niezręcznie, ale odrobina targowania się jest nieodłączną częścią kupowania nieruchomości. Chociaż zabezpieczenie wymarzonego domu po okazyjnych cenach może być długim strzałem, z pewnością można dążyć do uzyskania lepszej oferty niż początkowa cena wywoławcza. Wiedza o tym, co i kiedy powiedzieć, jest jednak tylko częścią procesu.

Negocjacje cen domów to coś więcej.

Sprzedaj najpierw

To może być trudne dla wielu właścicieli domów, aby uzyskać ich głowy wokół, ale jest to niezbędne, jeśli chcesz być traktowane poważnie w negocjacjach: Musisz najpierw sprzedać.

Częstą odpowiedzią jest: „Ale, ja nie chcę być bezdomny!”. Jest to powszechny strach, ale nieuzasadniony. To, że „sprzedałeś” swój dom nie oznacza, że nie będziesz miał gdzie mieszkać. Jedyne co zrobiłeś to zaakceptowałeś ofertę na swoją nieruchomość. Nie wyprowadziłeś się fizycznie.

Aby uzyskać naprawdę głębokie nurkowanie na wszystkie powody, dlaczego sprzedaż najpierw ma sens, sprawdź nasz post na ten temat: Should I Sell My Property First?

Zrób swoją pracę domową

To proste stwierdzenie, ale kluczową częścią procesu zakupu nieruchomości jest przeprowadzenie pewnych badań przed złożeniem oferty.

Więc, jakiego rodzaju rzeczy powinny być patrząc na? Cóż, możesz zejść do głębokiej króliczej nory, jeśli chcesz, ale nie jest to całkowicie konieczne. W rzeczywistości, można oprzeć negocjacje wokół dwóch kluczowych punktów: Wartość rynkowa i popyt.

Wartość rynkowa może być wykonane po prostu patrząc na wszystkich głównych portali nieruchomości i lokalnych agentów nieruchomości. Znajdź podobne nieruchomości w tej samej okolicy i spójrz, jak układają się one w stosunku do domu, którym jesteś zainteresowany. Weź pod uwagę takie rzeczy jak:

  • Potencjał do rozszerzenia
  • Ilość sypialni i łazienek
  • Przybliżona powierzchnia wewnętrzna brutto domu

Popyt może być nieco trudniejszy do ustalenia, ale nie niemożliwy.

Twój pierwszy krok może być podjęte podczas badania cen nieruchomości. Większość portali będzie mieć datę wpisu stwierdzającą, kiedy dom po raz pierwszy wszedł na rynek, więc jot to w dół podczas sprawdzania ceny. Dom, który był na rynku przez jakiś czas będzie prawdopodobnie mniej popytu i może być dojrzały do negocjacji.

Sprzedawcy umieścić swoje właściwości na rynku z jakiegoś powodu, więc mogą być skłonni do spadku ich ceny wywoławczej, jeśli zostały one coraz kilka bitów i już czekał wystarczająco długo. Zapytaj sprzedającego agenta nieruchomości, ile ofert dom miał, aby uzyskać wgląd w nieruchomości. Jeśli było dużo zainteresowania, ale nie ma takers, śledzić z pytaniami, dlaczego tak jest.

Im więcej informacji można zebrać teraz, tym lepiej będzie można negocjować później.

Weź wszystko pod uwagę

Choć łatwo jest skupić się tylko na cegłach i zaprawie murarskiej, to jest to błąd.

Istnieje wiele innych punktów przetargowych do rozważenia. Weź pod uwagę takie rzeczy jak okablowanie elektryczne; stan kotła, marka i wiek; czy są obecne podwójne szyby; stan naprawy dachu itp. Wszystkie powyższe będą kosztować Cię pieniądze, gdy przeniesiesz się, jeśli nie są do zera, więc użyj ich na swoją korzyść podczas dyskusji na temat ceny wywoławczej nieruchomości.

Można nawet uzyskać cytaty z wyprzedzeniem, aby dać Ci ballpark liczbę do negocjacji z.

Wyraźnie zaznacz swoją pozycję

<p>Nie wszyscy kupujący są stworzeni równi.

Jeśli masz coś do krzyku o, upewnij się, że robisz tylko to. Sprzedawcy chcą działania z pierwszego nabywcy, ludzie poruszający się z nie łańcucha, nabywców pieniężnych, itp. Jeśli masz przewagę nad konkurencją, użyj go.

Jeśli masz przewagę nad konkurencją, wykorzystaj ją. Inni kupujący w polowaniu na tę samą nieruchomość nie zawaha się, więc nie powinieneś.

Nie zakochuj się

To jest trudne.

Znalezienie nieruchomości, którą uwielbiasz, może zająć trochę czasu, więc kiedy pojawia się ten wymarzony dom, może być łatwo spaść na głowę z nim. Ale, nie powinieneś. Zakochanie się w nieruchomości, którą próbujesz kupić, prawdopodobnie spowoduje, że zapłacisz więcej, a nie mniej.

Zapisz romans nieruchomości dla po wprowadzeniu się w.

Trzymaj swoje karty blisko

Idąc dalej od góry, jeśli znajdziesz nieruchomość, którą czujesz, że jest „must-have”, zachowaj ją dla siebie.

W rzeczywistości, należy prawdopodobnie nawet iść jeden dalej. Powiedz agentowi i sprzedawcy masz inne właściwości, aby zobaczyć. Zagraj to fajne.

To samo dotyczy ujawnienia budżetu. Sprzedawcy i agenci będą próbować i dostać się do otwarcia, ale to jest w twoim interesie, aby być cagey. Niech to poślizg i zwiększyć prawdopodobieństwo, że figura kończy się płacąc jest dużo bliżej do górnej zakresu niż byłoby, gdybyś powiedział nic.

Negocjacje to gra, i trzeba grać, aby wygrać.

Zacznij od niskiego pułapu

Jest to powszechna taktyka, i nie bez powodu.

Po złożeniu oferty, można tylko iść w górę stamtąd. Rozpoczęcie od niskiej ceny daje dodatkowe pole manewru, ale jest to bardziej sztuka niż nauka. Większość powie Ci, aby zaoferować standardowe 10% niższe niż cena wywoławcza, ale uważamy, że powinieneś być bardziej elastyczny niż to.

Jeśli zrobiłeś swoją pracę domową, będziesz miał większe poczucie, jak nieruchomość została wyceniona i jak bardzo sprzedający są chętni, aby faktycznie uzyskać nieruchomość sprzedaną. Użyj tych jako swoje światła przewodnie, a nie arbitralny procent. Niektóre właściwości będą uzasadniać 25% niższą ofertę początkową, podczas gdy inne mogą być lepiej dostosowane do 5%.

Żadne dwie transakcje nieruchomości nie są takie same, więc nie traktuj ich jako takie.

Bądź cierpliwy

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości może być długim procesem, więc cierpliwość odgrywa kluczową rolę.

Natura ludzka nakazuje, że kiedy widzimy coś, co nam się podoba, chcemy to od razu. Jednak jeśli chodzi o zakup nieruchomości, zwłaszcza jeśli próbujesz uzyskać dom w najlepszej możliwej cenie, oparcie się chęci pośpiechu jest rozsądnym sposobem postępowania. Ważne jest również, aby nie wpaść w pułapkę przekonania, że właściwy dom nigdy nie nadejdzie.

Oni zawsze zrobić, w końcu.

Bądź przygotowany na odejście

Nasz ostatni punkt przenosi powyższą sekcję dotyczącą cierpliwości na kolejny poziom.

Czasami można znaleźć odpowiedni dom, ale nie w odpowiedniej cenie. Bycie przygotowanym na odejście od początku stawia Cię w silniejszej pozycji podczas negocjacji. Nowe właściwości trafiają na rynek co tydzień, więc grać długą grę.

Możesz żałować, jeśli nie.

Jeśli myślisz o wejściu na rynek nieruchomości w lub wokół East London i West Essex, Petty’s powinien być na szczycie listy agentów nieruchomości, aby zadzwonić.

Pomagamy ludziom takim jak Ty kupować i sprzedawać ich domy w stolicy od 1908 roku, więc wiemy co nieco o tej okolicy. Nasza wiedza i doświadczenie oznaczają, że nasi klienci cieszą się płynniejszymi przeprowadzkami i napotykają na mniejszy stres podczas całego procesu. cały proces. Kto by tego nie chciał?

Daj naszemu przyjaznemu zespołowi dzwonek dzisiaj, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci uzyskać to, co chcesz z rynku nieruchomości, niezależnie od tego, czy kupujesz lub sprzedajesz swój dom.

Article By: Francesca Creasey

Francesca jest z Petty’s od siedmiu lat i awansowała na kierownika biura, nadzorując codzienne wydarzenia i planując, co czeka zespół każdego dnia. Ma obsesję na punkcie F1 i kocha psy… w jej najbliższej rodzinie jest osiem piesków!

020 3370 8789 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More