Ogród

Jak urządzić swój ganek / front domu? Porady naszego ogrodnika

Twój frontowy ogródek odgrywa znaczącą rolę w poprawie atrakcyjności, ustawienie tonu i zwiększenie wartości domu. Dobre podwórko przednie krajobrazu domu tworzy dobre wrażenie na swojej rodzinie. Krajobraz przedniego podwórka sprawi, że Twój dom będzie bardziej przyjazny i ciepły, a także podkreśli Twój dom od innych domów w sąsiedztwie. Jednak twój frontowy krajobraz podwórka nie jest tylko o tworzeniu obszaru trawnika i rosnące drzewo. Chodzi o to, jak stworzyć równowagę między obszarem trawnika i łóżkami roślin z sezonowym zainteresowaniem i dobrą paletą kolorów.

Ten artykuł oferuje 8 ważnych wskazówek, aby stworzyć krawężnik przez przednie podwórko krajobrazu z elity landscaper.

8 Wskazówki dotyczące krajobrazu przedniego podwórka

Rozważ swój dom

Zanim skupisz się na kształcie swojego przedniego podwórka lub wielkości trawnika, powinieneś najpierw rozważyć projekt i architekturę swojego domu. Twój remodeling przedniego podwórka powinien pasować do tonu i projektu domu.

Zaplanuj swój krajobraz

Po zrozumieniu stylu swojego domu, teraz należy przygotować plan ogólnego projektu. W swoim planie, musisz stworzyć dobrą równowagę między obszarem trawnika i łóżka roślin. Musisz również zaplanować elementy krajobrazu, które poprawią wygląd domu.

Użyj Hardscaping:

Zanim poprosisz o usługi krajobrazowe na przednim podwórku, powinieneś rozważyć zainwestowanie w hardscaping, aby zwiększyć atrakcyjność krawężnika. Możesz przygotować głęboki chodnik lub wiele ławek, dzięki którym Twoje przednie podwórko stanie się wspaniałą przestrzenią do spotkań.

Ścieżka do wejścia

Powinieneś skupić się na stworzeniu pięknej ścieżki, która nie tylko daje dostęp do domu, ale także utrzymuje w centrum uwagi drzwi wejściowe do domu. Istotne jest, aby odróżnić chodnik od podjazdu. Twoja ścieżka może być kreatywna, ale powinna mieć jasność, aby goście nie mylili się co do miejsca, do którego mają iść.

Wybierz swoje rośliny

Wybór odpowiednich roślin i umieszczenie ich w prawo jest kluczowe dla krajobrazu. Należy rozważyć kolor domu, a następnie posadzić drzewa odpowiednio. Na przykład, jeśli kolor domu jest niebieski, to można drzewa z żółtymi, różowymi, fioletowymi lub białymi kwiatami.

Odpowiednie rozmieszczenie dużych roślin

Nie należy umieszczać dużych roślin w taki sposób, aby zasłaniały widok na dom. Duże rośliny mogą nadać atrakcyjny wygląd Twojemu domowi. Należy jednak sadzić je w odpowiednich miejscach, aby nie blokowały drzwi lub okien.

Zbuduj podwórze frontowe, które nie wymaga dużych nakładów na konserwację

Aby zachować atrakcyjny wygląd podwórka, ważna jest jego regularna pielęgnacja. Ważne jest jednak, aby utrzymać koszty utrzymania w niskim budżecie. W przypadku, gdy planujesz sprzedać swój dom, wymagające konserwacji podwórko może zniechęcić potencjalnych nabywców.

Podaruj trochę kreatywności

W różnych porach roku rosną różne drzewa i kwiaty. Możesz sadzić je w zależności od pory roku. Możesz również użyć oświetlenia krajobrazowego z pomocą świateł LED. Oświetlenie zwiększy atrakcyjność Twojego domu w godzinach wieczornych.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej