Szycie

Jak zrobić miskę z liny

Dowiedz się, jak zrobić miskę z liny dzięki temu łatwemu tutorialowi szycia. Miski z liny są wykonane przez owijanie i szycie liny razem.

Jesteśmy w trakcie aktualizacji sypialni naszej najmłodszej córki. Kupiliśmy jej nową komodę i metalowy regał na książki. Jej sypialnia naprawdę ładnie się układa. Poprosiła mnie, abym zrobiła jej miskę z liny, aby postawić ją na regale i przechowywać w niej biżuterię.

Po tym jak zrobiłam miskę z liny, moja najstarsza córka poprosiła mnie o zrobienie jednej dla niej również. Są naprawdę łatwe do zrobienia i pomyślałam, że mogę podzielić się z Wami tym, jak je robię.

Gotowe? Dowiedzmy się jak uszyć linowe miski.

Instrukcje dotyczące linowych misek

Materiały:

  • Lina – 100% bawełna (użyłam 100% sznurka do szarfy o grubości 7/32 cala. 100 stóp długości, to wystarczy na zrobienie wielu misek).
  • Nić – dobrej jakości nić
  • Biały klej

Narzędzia:

  • Maszyna do szycia
  • Szpilki
  • Igła do maszyny do szycia Jeans/Denim
  • Taśma miernicza
  • Nożyczki
  • Pędzel do malowania

Oto bawełniany sznurek, którego użyłam, jest to ten sam, którego użyliśmy do zrobienia okiennej falbany makramowej.

Instrukcje:

Wykonanie podstawy miski z liny

Krok 1: Weź koniec liny i owiń ją ciasno wokół siebie kilka razy, tak aby powstała spirala w kształcie koła. Ja swoją owinęłam około 4 razy.

Krok 2: Zabezpiecz spiralę koła dwoma szpilkami po przeciwnych stronach, aby utrzymać zawiniętą linę razem.

Krok 3: Nawlecz swoją maszynę do szycia wybraną nicią, ja zaczęłam od czarnej nici. Następnie włóż do swojej maszyny do szycia jeansową/denimową igłę.

Krok 4: Ustaw swoją maszynę do szycia na ścieg zygzakowy.

Będziesz musiała pobawić się szerokością i długością, aby wybrać odpowiednie ustawienie, które pozwoli Twojej maszynie do szycia uszyć zig w jednym sznurze i zag w następnym sznurze. Ustawienia zależą od Twojej maszyny i grubości liny. Ja miałam swoją ustawioną jako najszerszą (6) i najdłuższą (3).

Krok 5: Używając ściegu zygzakowatego zszyj cewkę koła z liną razem przechodząc przez jedną stronę do drugiej, usuń szpilki jak idziesz.

Upewnij się, że ścieg wsteczny jest na początku, w środku i na końcu. Ważne jest, aby pozostała część liny znajdowała się po prawej stronie koła.

Krok 6: Obróć koło z liny i zszyj ponownie powtarzając krok 5, aby stworzyć X.

Krok 7: Czas zacząć szyć miskę.

Umieść koło z liny pod stopką prasującą tak, aby znajdowało się po lewej stronie stopki prasującej, a luźna lina była po prawej stronie. Chcesz, aby igła weszła w jedną linę potem w drugą jak robi swój ścieg zygzakowy, to połączy linę razem.

Krok 8: Zszyj i cofnij ścieg, a następnie zacznij szyć.

Będziesz musiał obrócić koło podczas szycia. Na początku będzie to trochę niechlujne i to jest ok, w miarę jak koło będzie stawało się coraz większe, będzie to czystsze i łatwiejsze.

Możesz zrobić swoją miskę tak dużą jak chcesz. Ja chciałam, aby ta była po mniejszej stronie, więc przestałam szyć koło, gdy osiągnęło około 4 cale, jednak możesz zrobić ją tak dużą, jak chcesz.

Zauważ, że jeśli chcesz, aby Twoja miska była większa, upewnij się, że dodasz stolik do przedłużania maszyny do szycia lub ułożysz książki w stos obok maszyny do szycia. Ważne jest, aby podstawa miski pozostała równa.

Wykonanie boków miski z liny

Krok 9: Po podstawa ma pożądany rozmiar, lekko podnieś podstawę podczas szycia, aby rozpocząć tworzenie boków miski. Ja robię to wsuwając pod nią rękę. Ostatecznie prowadź ją całkowicie do góry w stosunku do maszyny do szycia.

P.S. Jeśli podczas szycia miski skończy Ci się nitka, nie przejmuj się. Ponownie nawlecz na maszynę do szycia ścieg wsteczny o kilka ściegów przed miejscem, w którym skończyła Ci się nitka i kontynuuj szycie tak jak wcześniej.

Krok 10: (Opcjonalnie) Możesz zmienić nitkę swojej maszyny do szycia, aby nadać misce zabawny wygląd. Upewnij się, że wykonasz kilka ściegów wstecznych przed i po zmianie kolorów.

Ja zaczęłam od czarnej nici, potem zmieniłam na białą i skończyłam na czarnej nici.

Krok 11: Kiedy boki miski mają wysokość, którą chcesz, wykonaj ścieg wsteczny i zdejmij miskę z maszyny do szycia.

Ja przestałam zabudowywać boki tej miski, gdy osiągnęła wysokość około 2 cali.

Krok 12: Użyj dobrych nożyczek, aby odciąć pozostałą linę.

Jak wykończyć miskę z liny

Krok 13: Aby wykończyć miskę z liny, zaklej koniec liny białym klejem za pomocą pędzla. Wyschnie on bezbarwny.

Miska z liny DIY

Podsumowując, miska z liny, którą zrobiliśmy razem ma dolną średnicę 4 cale, 2 cale wysokości i ma górną średnicę 7 cali.

Gotowi, aby zobaczyć miskę, którą zrobiliśmy?

Większa miska, którą zrobiłem ma dolną średnicę 5 cali, 2,5 cala wysokości i ma górną średnicę 8 cali.

Oto większa miska, którą zrobiłam:

Robienie linowych misek to naprawdę świetna zabawa. Uwielbiam to, że każda z nich jest wyjątkowa i że nie ma znaczenia, czy popełnisz błąd, te błędy tworzą piękne szczegóły w miskach.

Czy kiedykolwiek wcześniej robiłaś miskę z liny? Jak już zaczniesz, to naprawdę trudno przestać. Zrobiłam nawet kilka okrągłych placematów, z których jeden służy jako pokrywka do jednej z wykonanych przeze mnie misek. Postaram się pamiętać o zrobieniu zdjęcia, żeby się z Wami podzielić.

Mam nadzieję, że podobało Ci się uczenie się ze mną jak zrobić miskę z liny.

P.S. Jeśli chcesz więcej projektów do szycia, sprawdź moje tutoriale do szycia.

Życzę Wam wspaniałego dnia!
Christine

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Jak korzystać z pakietu ulepszeń w Starfield?

{„use strict”;var e,t,n={5763:(e,t,n)=>{n.d(t,{P_:()=>g,Mt:()=>h,C5:()=>s,DL:()=>b,OP:()=>E,lF:()=>k,Yu:()=>w,Dg:()=>p,CX:()=>c,GE:()=>y,sU:()=>j});var r=n(8632),i=n(9567);const a={beacon:r.ce.beacon,errorBeacon:r.ce.errorBeacon,licenseKey:void 0,applicationID:void 0,sa:void 0,queueTime:void 0,applicationTime:void 0,ttGuid:void 0,user:void 0,account:void 0,product:void 0,extra:void 0,jsAttributes:{},userAttributes:void 0,atts:void 0,transactionName:void 0,tNamePlain:void 0},o={};function s(e){if(!e)throw new Error(„Wszystkie obiekty info...
Czytaj dalej