Szycie

Jak zrobić miskę z liny

Dowiedz się, jak zrobić miskę z liny dzięki temu łatwemu tutorialowi szycia. Miski z liny są wykonane przez owijanie i szycie liny razem.

Jesteśmy w trakcie aktualizacji sypialni naszej najmłodszej córki. Kupiliśmy jej nową komodę i metalowy regał na książki. Jej sypialnia naprawdę ładnie się układa. Poprosiła mnie, abym zrobiła jej miskę z liny, aby postawić ją na regale i przechowywać w niej biżuterię.

Po tym jak zrobiłam miskę z liny, moja najstarsza córka poprosiła mnie o zrobienie jednej dla niej również. Są naprawdę łatwe do zrobienia i pomyślałam, że mogę podzielić się z Wami tym, jak je robię.

Gotowe? Dowiedzmy się jak uszyć linowe miski.

Instrukcje dotyczące linowych misek

Materiały:

  • Lina – 100% bawełna (użyłam 100% sznurka do szarfy o grubości 7/32 cala. 100 stóp długości, to wystarczy na zrobienie wielu misek).
  • Nić – dobrej jakości nić
  • Biały klej

Narzędzia:

  • Maszyna do szycia
  • Szpilki
  • Igła do maszyny do szycia Jeans/Denim
  • Taśma miernicza
  • Nożyczki
  • Pędzel do malowania

Oto bawełniany sznurek, którego użyłam, jest to ten sam, którego użyliśmy do zrobienia okiennej falbany makramowej.

Instrukcje:

Wykonanie podstawy miski z liny

Krok 1: Weź koniec liny i owiń ją ciasno wokół siebie kilka razy, tak aby powstała spirala w kształcie koła. Ja swoją owinęłam około 4 razy.

Krok 2: Zabezpiecz spiralę koła dwoma szpilkami po przeciwnych stronach, aby utrzymać zawiniętą linę razem.

Krok 3: Nawlecz swoją maszynę do szycia wybraną nicią, ja zaczęłam od czarnej nici. Następnie włóż do swojej maszyny do szycia jeansową/denimową igłę.

Krok 4: Ustaw swoją maszynę do szycia na ścieg zygzakowy.

Będziesz musiała pobawić się szerokością i długością, aby wybrać odpowiednie ustawienie, które pozwoli Twojej maszynie do szycia uszyć zig w jednym sznurze i zag w następnym sznurze. Ustawienia zależą od Twojej maszyny i grubości liny. Ja miałam swoją ustawioną jako najszerszą (6) i najdłuższą (3).

Krok 5: Używając ściegu zygzakowatego zszyj cewkę koła z liną razem przechodząc przez jedną stronę do drugiej, usuń szpilki jak idziesz.

Upewnij się, że ścieg wsteczny jest na początku, w środku i na końcu. Ważne jest, aby pozostała część liny znajdowała się po prawej stronie koła.

Krok 6: Obróć koło z liny i zszyj ponownie powtarzając krok 5, aby stworzyć X.

Krok 7: Czas zacząć szyć miskę.

Umieść koło z liny pod stopką prasującą tak, aby znajdowało się po lewej stronie stopki prasującej, a luźna lina była po prawej stronie. Chcesz, aby igła weszła w jedną linę potem w drugą jak robi swój ścieg zygzakowy, to połączy linę razem.

Krok 8: Zszyj i cofnij ścieg, a następnie zacznij szyć.

Będziesz musiał obrócić koło podczas szycia. Na początku będzie to trochę niechlujne i to jest ok, w miarę jak koło będzie stawało się coraz większe, będzie to czystsze i łatwiejsze.

Możesz zrobić swoją miskę tak dużą jak chcesz. Ja chciałam, aby ta była po mniejszej stronie, więc przestałam szyć koło, gdy osiągnęło około 4 cale, jednak możesz zrobić ją tak dużą, jak chcesz.

Zauważ, że jeśli chcesz, aby Twoja miska była większa, upewnij się, że dodasz stolik do przedłużania maszyny do szycia lub ułożysz książki w stos obok maszyny do szycia. Ważne jest, aby podstawa miski pozostała równa.

Wykonanie boków miski z liny

Krok 9: Po podstawa ma pożądany rozmiar, lekko podnieś podstawę podczas szycia, aby rozpocząć tworzenie boków miski. Ja robię to wsuwając pod nią rękę. Ostatecznie prowadź ją całkowicie do góry w stosunku do maszyny do szycia.

P.S. Jeśli podczas szycia miski skończy Ci się nitka, nie przejmuj się. Ponownie nawlecz na maszynę do szycia ścieg wsteczny o kilka ściegów przed miejscem, w którym skończyła Ci się nitka i kontynuuj szycie tak jak wcześniej.

Krok 10: (Opcjonalnie) Możesz zmienić nitkę swojej maszyny do szycia, aby nadać misce zabawny wygląd. Upewnij się, że wykonasz kilka ściegów wstecznych przed i po zmianie kolorów.

Ja zaczęłam od czarnej nici, potem zmieniłam na białą i skończyłam na czarnej nici.

Krok 11: Kiedy boki miski mają wysokość, którą chcesz, wykonaj ścieg wsteczny i zdejmij miskę z maszyny do szycia.

Ja przestałam zabudowywać boki tej miski, gdy osiągnęła wysokość około 2 cali.

Krok 12: Użyj dobrych nożyczek, aby odciąć pozostałą linę.

Jak wykończyć miskę z liny

Krok 13: Aby wykończyć miskę z liny, zaklej koniec liny białym klejem za pomocą pędzla. Wyschnie on bezbarwny.

Miska z liny DIY

Podsumowując, miska z liny, którą zrobiliśmy razem ma dolną średnicę 4 cale, 2 cale wysokości i ma górną średnicę 7 cali.

Gotowi, aby zobaczyć miskę, którą zrobiliśmy?

Większa miska, którą zrobiłem ma dolną średnicę 5 cali, 2,5 cala wysokości i ma górną średnicę 8 cali.

Oto większa miska, którą zrobiłam:

Robienie linowych misek to naprawdę świetna zabawa. Uwielbiam to, że każda z nich jest wyjątkowa i że nie ma znaczenia, czy popełnisz błąd, te błędy tworzą piękne szczegóły w miskach.

Czy kiedykolwiek wcześniej robiłaś miskę z liny? Jak już zaczniesz, to naprawdę trudno przestać. Zrobiłam nawet kilka okrągłych placematów, z których jeden służy jako pokrywka do jednej z wykonanych przeze mnie misek. Postaram się pamiętać o zrobieniu zdjęcia, żeby się z Wami podzielić.

Mam nadzieję, że podobało Ci się uczenie się ze mną jak zrobić miskę z liny.

P.S. Jeśli chcesz więcej projektów do szycia, sprawdź moje tutoriale do szycia.

Życzę Wam wspaniałego dnia!
Christine

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej