Stolarstwo

Jak zrobić stojak na wino DIY

Jeśli chcesz mieć wybór win po kolacji dla swoich gości, będziesz potrzebować stojaka na wino. Kupowane w sklepach stojaki na wino są drogie i trudno jest znaleźć takie wykonane z litego drewna. Możesz także wykonać stojak na wino DIY o różnych rozmiarach i kształtach, zgodnie z własnymi pragnieniami i przestrzenią, którą masz w kuchni lub spiżarni. Można go również wykonać z różnych rodzajów drewna, w tym wiśni, dębu, sosny, orzecha włoskiego, drewna stodoły i innych. Mogą one wyglądać elegancko i skomplikowanie, ale w rzeczywistości są dość łatwe do wykonania.

Dzięki temu prostemu stylowi konstrukcji można łatwo dostosować rozmiar i dodać uchwyty na kieliszki do wina, półki i inne. W tym poradniku wyjaśnimy, jak wykonać stojak na wino na 20 butelek i około 12 kieliszków.

Wymagane materiały i narzędzia

Do wykonania tego projektu naprawdę nie potrzeba wielu narzędzi. Wystarczy piła stołowa lub ręczna i mały pistolet do gwoździ. Potrzebujesz również pędzla, wałka malarskiego i odpowiedniej farby do drewna, aby w pełni spersonalizować swój nowy stojak na wino DIY.

Wymiary stojaka na wino to 19-1/4″ szerokości x 12″ głębokości, x 36-1/2″ wysokości. Do wykonania całej ramy potrzebnych będzie sześć standardowych desek o wymiarach 1″ x 6″ x 6′ lub ich odpowiednik w stopach drewna o dowolnym rozmiarze.

Cięcie i tworzenie małych drabin

Za pomocą piły stołowej lub ręcznej wytnij 10 desek o długości 36-1/2″ i 60 desek o długości 12″. Wytnij również 4 kawałki desek 19-1/4″ na ramę. I to wszystko, co musisz zrobić dla całego projektu. Jeśli chcesz umieścić stojak na wino w istniejącej szafce, musisz dostosować te 10 desek do dokładnej wysokości szafki, a następnie nie potrzebujesz tych 6 kawałków na ramę.

Teraz nadszedł czas na wykonanie 5 „małych drabin”. Do wykonania małych drabinek użyj 2 desek o długości 36-1/2″ i 6 desek o długości 12″. Umieść pierwszą małą deskę 1 cal od początku długich desek i przybij ją pistoletem do gwoździ. Następnie umieść kolejne 4 deski w odległości 3,5 cala od siebie (jest to przestrzeń, w której zmieści się większość butelek wina) i przybij je do ramy. Ostatnią deskę należy umieścić jeden cal od przeciwległego końca i przybić ją do ramy. Teraz zmontowałeś pierwszą małą drabinę i musisz powtórzyć proces dla pozostałych 4 małych drabin.

Montaż stojaka na wino DIY

Twój nowy stojak na wino DIY jest prawie gotowy. Jeśli robisz stojak na wino wewnątrz szafki, musisz przymocować drabiny do szafki za pomocą wsporników L. Odstęp pomiędzy dwoma drabinkami musi wynosić 3,5″. Jeśli wykonujesz wersję wolnostojącą, musisz połączyć górną część drabin z tymi 6 kawałkami ramy, które wycięliśmy wcześniej. Trzy deski idą na górę, a trzy deski idą na dół. Deski znajdują się na początku, w środku i na końcu drabin pod kątem 90 stopni. Odstępy między drabinkami wynoszą ponownie 3,5″. Deski łączy się z drabiną od góry za pomocą pistoletu do gwoździ lub można również użyć wsporników w kształcie litery L. Po połączeniu wszystkich 6 elementów ramy Twój nowy stojak na wino jest gotowy.

Teraz od ciebie zależy, jak pomalujesz swój nowy stojak na wino lub dodasz do niego dodatkowe funkcje.

Może ci się również spodobać

Read More